СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТаблетки тестостерона


Майже усі звичайні форми тестостерона представлені на фармацевтичному ринку випускаються у вигляді масляного розчину для ін'єкцій. Річ у тому, що незмінна молекула цього гормону при всмоктуванні з травного тракту неминуче руйнується в печінці особливими ферментами. Тому для створення стійкої форми тестостерона в пігулках потрібно було модифікувати його молекулу, так щоб вона добре абсорбувалася з кишковика (легко проникала через слизову оболонку) і в той же час, не руйнувалася в печінці. Перший тестостерон в пігулках - метилтестостерон (торгова назва - Андрорал, Метандрен, Тесторал та ін.) був створений в середині минулого століття для лікування раку молочних залоз у жінок. Проте цей препарат не отримав широкого поширення, як у бодібілдингу, так і в медицині у зв'язку з вираженими побічними ефектами на печінку.

На початку 80 років був розроблений ще один таблетований препарат (а якщо говорити точніше, то в капсулах) - тестостерон ундеканоат (Testosterone Undecanoate), який також доступний і у формі ін'єкцій. Ця форма також відома під торговими марками Віріген, Андріол і Андроксон. Капсули містять по 40 міліграм активної речовини розчиненої в маслі.

Як показали дослідження, тестостерон ундеканоат не чинить токсичного впливу на печінку, оскільки при всмоктуванні з травного тракту він поступає в лімфу (а не в кровотік), із струмом якої через загальну лімфатичну протоку поступає в загальну кровоносну систему, тому мине печінку. У організмі ундеканоат перетворюється на дигідротестостерон - активний метаболіт тестостерона, тобто, фактично ця речовина є прогормоном. З огляду на те, що дигідротестостерон не піддається ароматизації, він не викликає підйому рівня жіночих статевих гормонів - естрогену, а значить не призводить до розвитку гінекомастії і скупчення рідини в організмі. Крім того, було встановлено, що тестостерон в пігулках (Андроксон або Андріол) не викликає значного пригнічення продукції ендогенного (що секретується в яєчках) тестостерона.

Здавалося б, що таблетована версія гормону не має істотних недоліків і претендує на роль кращого анаболічного засобу, проте на практиці тестостерон ундеканоат виявляється досить слабким андрогенним препаратом. Атлети, які використовували його у своїй тренувальній практиці відмічають лише незначний приріст м'язової маси, навіть при вживанні великих доз препарату. Встановлено, що препарат має досить низьку біодоступність - близько 7%. Окрім цього було помічено, що курс тестостерона ундеканоата викликає значний підйом лібідо (на час прийому) і часту ерекцію. Через декілька днів після курсу, також як і у випадку з іншими андрогенними стероїдами, спостерігається спад за цими показниками у зв'язку з пригніченням ендогенної секреції чоловічих статевих гормонів.

Для отримання добрих результатів в наборі м'язової маси, тестостерон в пігулках слід комбінувати з таким стероїдом, як Нандролон. Комбінація тестостерон ундеканоат + нандролон досить ефективна і практично не має побічних ефектів. В цілому, цей препарат не є переважним вибором у бодібілдингу для набору м'язової маси або отримання рельєфу або в пауерліфтингу для підвищення силових показників.


Дозування тестостерона в таблетках


Практика показує, що позитивні анаболічні ефекти починають проявлятися тільки при використанні дуже високих доз Андроксона - близько 240 міліграм в добу. У той же час це веде до підвищення ризику виникнення побічних ефектів, що нівелює позитивні якості препарату.


Критика


Більшість людей намагаються використовувати тестостерон в пігулках з двох причин. По-перше, будучи новачками і маючи мінімальні знання в області фармакології силових видів спорту, вони помилково вважають, що це безпечніша форма, в порівнянні з виконанням ін'єкцій. По-друге, тому що тестостерон - це найпопулярніший чоловічий анаболічний гормон, який у всіх на слуху, тому багато хто навіть не здогадується про існування досконаліших препаратів. На ділі таблетована форма має дуже високу вартість і низьку ефективність, тому його розумно замінити потужнішими і в теж час безпечними анаболічними стероїдами.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації