СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕФарма до і після тренування: важливе не тільки харчування


Не тільки харчовими добавками живий бодібілдер. Зрозуміло, що «досягнення фармакологічної промисловості», фарма, може вплинути на процеси, що відбуваються в організмі спортсмена після важкого тренінгу, так і на підготовку його до такого тренінгу не гірше, якщо не краще, ніж «технологічні новації» магнатів спортивного харчування. Що ж можна запропонувати культуристу для застосування напередодні тренінгу та після його закінчення? Мова тут піде не про андрогени і анаболічні стероїди, а про кілька інших препаратів, частина з яких не відноситься до допінгових.

Багато груп фарм препаратів вже були розглянуті в статті «аптечні препарати для бодібілдинга», але тут ми поглянемо на них трохи під іншим кутом і стосовно бодібілдингу.


Фарма: п'ять простих правил:


1) Для того, щоб краще наповнювати м'язи кров'ю під час тренінгу, виробники спортивного харчування рекомендують приймати перед тренуванням амінокислоту аргінін (останнім часом добавку «NO», яка, по суті, є тим же аргініном). Але проблему кровонаповнення краще, все ж, вирішувати фармакологічними методами, використовуючи препарати фарми. Точніше буде сказати – це надійніше. Для рішення цієї задачі, для кровонаповнення, підійде така фарма, як актовегін або пентоксифілін. Перший – більш дієвий, другий – більш дешевий. Актовегін випускається не тільки в оральному вигляді, але і у вигляді розчину для внутрішньо м'язових ін'єкцій (які, до речі, досить болючі, цей препарат фарма треба вводити дуже повільно). Приблизно за годину до тренування введіть 2 мл розчину (80 мг) або прийміть 2 таблетки (драже по 200 мг). Що стосується пентоксифеліна, то його можна приймати з розрахунку 400-600 мг за годину до початку тренування.

2) Фармакологія, препарати її представляють, щільно увійшла в життя атлетів. Так, важливо і енергетичне забезпечення тренувального процесу, що без цих засобів неможливо. Тут можна використовувати або попередник аденозинтрифосфату – інозин (рибоксин), або власне АТФ (АТФ-лонг). Обидва препарати, цієї фарми, випускаються, як у вигляді таблеток, так і у вигляді розчину для ін'єкцій (інозин – тільки внутрішньовенно краплинно, АТФ можна і внутрішньо м'язово). Таблетки, все ж, зручніше використовувати, треба тільки пам'ятати, що АТФ-лонг розсмоктується під язиком. Внутрішньо м'язові ін'єкції можна робити безпосередньо перед початком тренування, таблетки приймати за 45-50 хвилин до її початку.

3) Для того, щоб краще налаштуватися на тренування, використовуйте кофеїн. Рекомендація не нова, але дієва. До того ж кофеїн – це не анаболічний стероїд і навіть не препарат фармакології. Так що про побічні явища навряд чи доведеться піклуватися. Варто тільки пам'ятати, що так звані «енергетичні напої містять дуже мало кофеїну, а також те, що при перевищенні дозування в 500-700 мг кофеїн може надавати гальмівну дію замість збудливого.

4) Варто подбати і про придушення катаболізму. Тут допоможуть лікарські препарати фармакології, наприклад, інсулін або дексаметазон. Другий – більш потужний, його варто приймати за півтора-дві години до початку тренування в дозі 0,5-1,5 мг. Інсулін, крім антикатаболятичними, володіє і іншими корисними ефектами, зокрема, підвищує проникність клітинних мембран, а це важливо, в тому числі, і для кращої роботи АТФ. І перший, і другий дозволять вам швидше відновлюватися після стероїдів, а значить, важче і довше тренуватися. Не буде нічого протиприродного в тому, щоб використовувати обидва цих препаратів спільно.

5) Якщо ви не робили ін'єкцію інсуліну перед тренуванням, як і стероїдів, то можна зробити за 10-15 хвилин до закінчення або одразу ж по закінченню тренінгу. Як вже було сказано, інсулін – досить непоганий антікатаболік, крім того, цей гормон – гарантія того, що прийнятий після тренування або в її ході купити амінокислоти які підуть на будівництво м'язів, а не на забезпечення енергетичних потреб організму.


Ось, мабуть, і все, що можна сказати по темі "стероїдні препарати" і "фармакологія". Нічого складного в такій «фармпідготовці» немає, хіба що ін'єкцій належить зробити досить багато (втім, більшість препаратів можна приймати і в оральної формі, що для більшості є більш прийнятним). Але мета виправдовує засоби, приймаючи групи препаратів фармакології, ви зможете тренуватися більш якісно, менше втомлюватися, легше відновлюватися після перенесеного навантаження. А значить, у вас відкриються нові перспективи для росту.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації