СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕФармакологія в бодібілдингу


Такі поняття, як "фармакологія" і "бодібілдинг" нерозривно пов'язані між собою, оскільки кожен спортсмен-бодібілдер повинен мати додатковий стимул для відновлення сил перед наступним тренуванням і мати арсенал ефективних препаратів, окрім якісного бодібілдинг харчування, для швидкого росту м'язової маси, підтримки енергії і відмінного бадьорого самопочуття щодня, день в день. Таким чином, увесь об'єм фармакології у бодібілдингу можна розділити на декілька груп, залежно від дії препаратів, а також цілей і завдань, для яких вводять їх вживання :

Медикаменти для поліпшення росту м'язової маси.

Передусім, це анаболічні стероїди, Ретаболіл, Діанабол, Туринабол, Анадрол, оскільки вони безпосередньо чинять вплив на ріст м'язової маси, провокуючи її активний ріст і інтенсивний розвиток. Застосовувати їх варто, лише в період значного уповільнення і застою росту мускулатури. Крім того, до цієї групи відносяться амінокислотні препарати ВСАА, Аргінін, Глютамін, L -карнитин, бета-ааланін, які є у продажу у вигляді протеїнових сумішей, коктейлів і комплексів. Такі спортивні добавки підійдуть эктоморфу, оскільки з ними простіше вирішити питання про набір м'язової маси. Їх дія на організм, звичайно, набагато слабкіша за дію стероїдів.


Медикаменти для прискорення процесу відновлення м'язових волокон.


Група цих медикаментів призначена для швидкого відновлення сил і енергії від фізичних навантажень, також вони сприяють посиленню рубцювання пошкоджених м'язових волокон після інтенсивних тренувань. Частенько саме ця група препаратів фармакології у бодібілдингу, використовується для додаткової підтримки енергетичних сил під час тривалих занять в тренажерному залі. Найпоширеніший серед них - креатин, стимулюючий бодібілдера до тривалої роботи з великими вагами, що позитивно позначається на об'ємах його м'язової маси і тонусі м'язів.


Препарати для підвищення загального тонусу в організмі і лікарські засоби комплексної фармакологічної дії.


Ці медикаментозні комплекси і енергетики покликані брати участь в синтезі білку в організмі спортсмена, що благотворно впливає на усі сфери його діяльності, не шкодячи при цьому. Це вітамінно-мінеральні засоби, які вважаються найбільш доцільними, схваленими Міністерством охорони здоров'я України, Комплівіт, Оліговіт, Вітрум, Вітакс, для споживання спортсменами з усього спектру фармакології у бодібілдінгу. Можна придбати окремо вітаміни і мінерали, самостійно комплектуючи їх в комплекси, залежно від особових особливостей організму, або купувати готові комплексні вітамінно-мінеральні препарати.

При виборі стимулятора, спортсмен-бодібілдер повинен керуватися кінцевою метою прийому препарату, стажем занять бодібілдингом і мірою дії медикаментозного засобу на здоров'я і самопочуття спортсмена в майбутньому. Іноді ці аспекти бувають абсолютно несумісні.

Якщо вибір ліг на необхідність застосування фармакології у бодібилдінгу, регулярність і дозування застосування лікарського засобу повинні базуватися на основних медичних принципах їх використання :


Застосовувати спортивні стимулятори згідно їх сумісності один з одним.

Уникати передозування препаратів і одночасного вживання великої кількості засобів спортивної фармакології у бодібілдінгу.

У період змагання і під час підготовки до нього, уникати вживання лікарських засобів, не допустимих за критеріями антидопінгового нагляду.

Виключити вірогідність виникнення у бодібілдера психологічної або фізіологічної залежності від медикаментозного препарату.

Вдале тренування у бодібілдінгу повинне складатися з позитивного самонастрою і самоконтролю над особистим здоров'ям і зовнішнім виглядом, адекватної підсумкової мотивації і прийому лікарських засобів, що не є забороненими, шкідливими або допінговими.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації