СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВиди пептидів


Пептиди, що застосовуються у фармакології – це речовини, отримані методом генної інженерії з амінокарбонових кислот. Вони складаються із сполучених між собою амінокислотних залишків. В залежності від кількості мономерних білкових ланок, дані препарати поділяються на олігопептиди (10-50 амінокислот) і поліпептиди (понад 50). Всього науці відомо понад півтори тисячі різних сполук. Практично всі види пептидів синтезовані, вивчені та класифіковані на підставі вироблених ефектів.


Класифікація пептидів, що застосовуються в бодібілдингу


Амінокислотні препарати, дія яких спрямована на стимуляцію вироблення власних (ендогенних) гормонів, використовуються для збільшення обсягу м'язової маси і спалювання підшкірного жиру. У спортивній фармакології класифікація пептидів ґрунтується на їх біорегуліючій здібності. Всі продукти цієї групи, що використовуються в практиці бодібілдингу, поділяються на структурні та функціональні.

Структурні пептиди – це біологічно активні сполуки, що розщеплюються в організмі до амінокислот, які йдуть на синтез власного білка, - будівельної сировини, з якої згодом формуються нові м'язові волокна (міоцити). Типові представники: гідролізований ізолят і концентрат сироваткового протеїну.

Функціональні сполуки використовуються організмом в своєму первісному вигляді. Вони можуть підсилювати вироблення гормону росту, прискорювати метаболізм, стимулювати спалювання жирових відкладень і т. д.

Слід зазначити, що пептидні продукти відносяться до препаратів гормональної підтримки, здатним одночасно виконувати кілька функцій. А ще вони можуть у різних людей, при однакових дозах, викликати різну за інтенсивністю реакцію. Тому подібна класифікація пептидів вважається досить умовною. Всі функціональні сполуки, застосовувані в силових видах спорту, поділяються на продукти грелінової групи, що створюють піковий викид гормону росту відразу ж після введення, і засоби групи релізінг гормону, що зберігають природне вироблення соматропіну.


Інші види пептидів


Крім препаратів для росту м'язової маси, стимуляції спалювання підшкірного жиру, збільшення сили і витривалості, спортивної фармакології знайшли своє застосування та інші види пептидів. Це засоби для засмаги і підвищення лібідо, продукти для поліпшення концентрації уваги, стимуляції мозкової діяльності і адаптації до фізичних і розумових навантажень, а також амінокислотні з'єднання, нормалізують сон і усувають тривожність і агресію, нерідко виникає в процесі застосування анаболічних андрогенних стероїдів. Щоб уникнути придбання контрафактної продукції, слід купувати пептиди тільки у надійних, перевірених постачальників, які працюють безпосередньо з виробником.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації