СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКоли краще бігати


В даній статті мова піде про те, коли краще бігати, адже можна це робити в різні години з ранку в обід чи в вечері. Людина змушена підкорятися біоритмам: її організм функціонує в залежності від часу доби.

Наша фізична працездатність досягає найвищого рівня в строго певні відрізки дня - протягом двох годин до полудня і двох - до семи вечора.

Професійні спортсмени намагаються приурочити регулярні тренування саме до цих інтервалів.

На жаль, подібний графік неприйнятний для більшості працюючих людей - офісних службовців, педагогів, лікарів... Коли ж займатися ним?


коли краще бігати

Відповідний час для бігу


Якщо ви починаєте працювати рано (з 8 годин або ще раніше), тренуватися доведеться ввечері.

Вправляйтеся не пізніше, ніж за 2 години до сну, в іншому випадку є ризик обзавестися безсонням. Дуже добре, якщо є можливість приступати до заняття не відразу після повернення додому, а після хоча б півгодинного відпочинку. Ще одне важливе зауваження стосується їжі: плануйте вечір так, щоб поїсти або за годину до пробіжки, або через годину-півтора після неї.

Переключатися безпосередньо з заминки на повноцінну гарячу вечерю не слід навіть людям, які прагнуть набрати масу. Заповнити витрачені калорії дозволяється хіба що фруктом або неважкою вуглеводно-білковою їжею (бутербродом із зернового хліба, сиром).

Жайворонкам можна бігати до початку ходьби на роботу (особливо якщо вони користуються домашньою біговою доріжкою і не витрачають дорогоцінні хвилини на шлях до парку і назад).

Однак майте на увазі: активно рухатися відразу після підйому краще не варто. Фітнес на абсолютно порожній шлунок пов'язаний з невиправдано великими навантаженнями.

Прокинувшись, випийте чаю і легко поснідайте - скажімо, йогуртом з пластівцями - а потім почекайте 40 хвилин. Коли їжа засвоїться, сміливо вставайте на полотно.

У вихідний намагайтеся тренуватися в звичайний час, але можете бігати довше - наприклад, не годину, а годину двадцять.


Чи допустимо плаваючий режим?


Часто міняти графік занять, переходити з ранкових тренувань на вечірні і навпаки дуже шкідливо.

Так само небажано зміщувати тренувальні дні.

Коли організм звикає до розпорядку, рівень найвищої працездатності відповідним чином зсувається.

Взяти, наприклад, прихильників ЗОЖа, воліють тренуватися вранці: у них за годину або два до чергового забігу частішає дихання і трохи підвищується тиск, збільшується ЧСС.

Тіло готується працювати.

Люди, які бігають вранці, прокидаються легко, до дзвінка будильника. Сови (в тому числі - сови мимоволі) підбадьорюються ввечері.

Таепер ви знаєте коли краще бігати і можете вибрати підходящий в правильний час для бігу.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації