СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕХарчування при занятті бігом


Домогтися здоров'я і хорошої фігури за рахунок одних тільки фізичних навантажень неможливо - доведеться задуматися ще й про правильне харчування. Харчування при занятті бігом є зовсім іншим, вам потрібо більше калорій, якщо ціль біг, як спорт. Ну, а якщо ваша ціль схуднути, тоді потрібно навпаки скорочувати кількість продуктів і замінити декотрі продукти в своєму раціоні.

Як, скільки і що треба їсти, займаючись бігом (не важливо - на вулиці чи на домашній доріжці)?


Оптимальний раціон і режим


Почнемо з самого хворого питання - про калорії. Одні люди бажають схуднути і доповнюють тренування переходом на крихітні порції, інші мріють набрати вагу і заштовхують в себе їжу через "не хочу". Обидва підходи помилкові.

Постарайтеся обійтися без фанатизму. Для дорослої людини чоловічої статі норма в день - 2200-3000 калорій, жіночої статі - 1800-2200 (зауважимо, що юним хлопцям і дівчатам потрібно трохи більше енергії, пенсіонерам - трохи менше). Запам'ятайте цей стандарт і дотримуйтеся заданих ним рамок.

Продумуючи меню, дуже важливо стежити за балансом БЖУ: нехай 45-55% раціону припадає на вуглеводи, 10-15% - на білки, 25-30% - на жири.

Страви повинні бути повноцінними. Тричі на добу потрібно їсти гаряче - суп, кашу, відварене м'ясо та ін. для перекусів ідеально підійдуть фрукти. З'їдайте хоча б по два фрукта в день.

А від чого можна з упевненістю відмовитися, так це від надлишку солодких десертів і здобних булочок. Нехай ласощі на деякий час стануть для вас суто святковим задоволенням.


Коли краще приймати їжу?


Лікарі не рекомендують бігати на абсолютно порожній "ранковий" шлунок. За ніч запаси глікогену витрачаються, організму стає важко підтримувати бажаний рівень глюкози в крові.

Займатися відразу після виходу із-за столу знову ж шкідливо - занадто ситий бігун страждає від нетравлення і нудоти.

В ідеалі пробіжка відділяється від рясної трапези тригодинною паузою.

Після легкого сніданку чекати 3 години не потрібно. Якщо ви з'їсте щось цінністю приблизно в 100 калорій (банан, йогурт з пластівцями і т. п.), бігати можна буде вже хвилин через сорок.

Після тренування, розрахованого на набір м'язової маси, необхідно підкріпитися цільно зерновими вуглеводами і білковою їжею.


Спеціальне харчування для суглобів при бігу


Люди, які віддають перевагу бігу і всім іншим видам фітнесу, часто турбуються за коліна і хребет. Підстави для такої тривоги дійсно є: ударне навантаження-серйозне випробування для опорно-рухового апарату.


Пропонуємо вам на замітку список продуктів, які зміцнюють і захищають суглоби:


  • яловичий язик;
  • курячі яйця;
  • морепродукти;
  • сир;
  • козячий сир;
  • солодкий перець;
  • авокадо;
  • желатин (у складі холодцю, заливних страв);
  • цитрусові фрукти - апельсин, грейпфрут, лимон;
  • шипшина.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації