СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро користь бігу для серцево-судинної системи


Всі ми хочемо бути здоровими, стрункими, жити довго і щасливо. Багато хто з нас стрімко кидаються на всілякі засоби для схуднення, які «дозволяють худнути, не витрачаючи зусиль». Тобто, вам пропонують худнути і нічого не робити. Як ви думаєте, чи існує безкоштовний сир, і в якому приладі його найчастіше можна зустріти?

про користь бігу для серцево-судинної системи

Мудре прислів'я запевняє нас: «Без праці не витягнути і рибку зі ставка». Так само йде справа і з нашим здоров'ям: якщо не займатися ним з молодих років, то вже до середини життя воно дасть про себе знати. Одним з перших страждає серцево-судинна система: ось ви спізнюєтеся на маршрутку, і стрімко наздоганяєте її, від’їжджаючу від зупинки. Всього 20 метрів жвавого бігу — а ви дихаєте хрипко, як загнана коняка, і відновлюєте дихання далеко не відразу. Як же так? Невже — вік? Так поруч стрункий пенсіонер, який пробіг попереду вас, а почав старт на 50 метрів раніше. Йому вік не завадив. У чому ж справа?

А справа в багатьох чинниках: якщо організмом не користуватися, то непотрібні функції атрофуються. Організму не потрібен великий об'єм легенів, він має купку жирових запасів «на чорний день», але «чорний день» не настає, а запаси накопичуються, і їх потрібно носити з собою завжди, а не по вихідним. Ось тут сердечко починає відчувати всю красу нашого способу життя, працюючи на межі. А це — незамінний мотор, який залишається з нами на все життя.
Хочете залишатися молодими — не давайте старіти своєму серцю.


У чому полягає користь бігу для серцево-судинної системи?


Біг допомагає схуднути. Звичайно, мова йде не про поодинокі пробіжках 1 раз в 2 тижні до тролейбусної зупинки, після яких ви гордо стверджуєте: «я бігаю вранці!». Не кожна техніка сприяє швидкому і стійкому результату, але якщо підійти до питання грамотно то і результат не змусить себе чекати. А скидання зайвих кілограмів — це не тільки плюс вашій фігурі, але і значне полегшення роботи серцевого м'яза.

Біг допомагає збільшити об'єм легенів. При постійному дефіциті кисню, викликаним тривалою пробіжкою, організм пристосовується до цього і стає здатним захопити більшу кількість кисню. Чим більша нестача кисню, тим відчайдушніше працює серце, котре збільшуючи свій ритм, щоб компенсувати нестачу. І якщо за вдих ви отримуєте більший об'єм повітря, то і кисню в ньому більше, ну а серцю потрібно зробити менше ударів для того ж ефекту.

Біг прискорює обмін речовин. А значить, здатний злегка «прочистити» судини, якщо грамотно поєднувати його з прийомом рідини і дієтою для розрідження крові. Знову-таки, серце скаже вам «спасибі» за менший опір судин потоку крові.

Розмірений ритм бігу дозволяє організму пристосуватися і прокачувати повітря в певному ритмі. При рваних навантаженнях такого ефекту немає, але ті, хто бігає, помічали: варто бігти з однією швидкістю, і через деякий час перестає відчуватися нестача кисню. Ви входите в ритм». Серцевий м'яз так само «входить в ритм», а не хаотично тріпає крильми в спробах «нагодувати» киснем всіх бажаючих в організмі. Не дарма ритмічний біг називають «кардіотренуванням».


Протипоказання до занять бігом


Як і будь-яке «понад-корисне» заняття, виконане необдумано, біг може принести шкоду, якщо займатися ним нерегулярно, з постійними перевантаженнями, без розминки і з «потрійними порціями смаженої картоплі. Про те, як правильно бігати, щоб досягти потрібного ефекту, є багато доступної інформації.

Однак є медичні протипоказання, при яких заняття бігом доведеться обмежити або зовсім відмовитися від них. Це:


Вроджений порок серця.
Перенесений інсульт або інфаркт.
Аортальний стеноз (звуження або часткове закриття клапана аорти).
Хронічна гіпертонія (підвищений артеріальний тиск).
Серйозні ураження сітківки ока, висока ступінь короткозорості.
Опущення внутрішніх органів.
Вагітність.


При наявності будь-яких хронічних захворювань варто поспілкуватися з лікарем, який грамотно розкладе вам всі «за» і «проти». Якісь наслідки можливо мінімізувати, але найважливіше — не завдати шкоди вашому здоров'ю.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації