СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕРозминка перед бігом


Для того щоб під час бігу не розтягнути м'язи і сухожилля, трохи розігріти свій організм і підготувати його до ефективного тренування, просто необхідно виконати невелику розминку перед бігом. Кілька простих вправ дозволять зменшити млявість і в'язкість ваших м'язів і допомагає тренуватися з більшою користю для здоров'я. У розминку включаються різні вправи, в залежності від того, яким видом бігу ви займаєтеся.


Розминка перед оздоровчою пробіжкою


розминка перед бігом взимку

Якщо ви бігаєте підтюпцем вранці або ввечері, краще всього включити в розминку кілька вправ на гнучкість. Це можуть бути різноманітні махові рухи рук і ніг, нахили, випади, пів присідання, обертання головою і корпусом.

Такий нескладний комплекс вправ не тільки прогріє м'язи і збільшить їх еластичність, але і допоможе швидше відкритися другому диханню в процесі бігу. Якщо ви бігаєте на довгі відстані, це полегшить вам пробіжку, допоможе не збитися з ритму. Вправи на розтягування м'язів в обов'язковому порядку включаються і в розминку бігунів з перешкодами – щоб долати різні бар'єри, необхідно як слід підготувати м'язи, інакше різкі махові рухи в процесі змагань можуть призвести до серйозних травм.


Підготовка до бігу на довгі і середні дистанції


Щоб якісно підготуватися до змагань або тренувальних занять в бігу на стаєрські або середні дистанції, необхідно включити в розминку і інші вправи.

Рекомендується починати підготовку до тренуванні з нетривалого бігу зі швидкістю, наближеною до максимальної. Такі пробіжки повинні займати мінімум 6-7 хвилин. Після цього виконайте кілька прискорень на 50-60 метрів.

Основна мета такої розминки – максимально розігріти організм. Якщо з'являється піт, значить, ви своєї мети досягли. Але намагайтеся розраховувати тривалість аеробного бігу і кількість спринтерських відрізків таким чином, щоб не відчувати втоми.

Після цього можна приступати до вправ, які розвивають гнучкість і розминають суглоби. Закінчується така розминка комплексом дихальних вправ, щоб розслабитися і відновити ритм дихання. Якщо ви бігаєте по пересіченій місцевості, необхідно загострити увагу на розминці суглобів і виконати кілька вправ, які представляють собою кругові обертання стопою, гомілкою, тазом, стегном. Ці вправи підготують суглоби до навантажень і складних умов місцевості.


Користь від розминки


Розминка не тільки допомагає підготувати до бігу м'язи і суглоби, вона також позитивно впливає і на нервову систему. Починаючи біг без розминки, особливо вранці, ви створюєте стресову ситуацію для вашого непідготовленого організму. Це може зробити вас дратівливим, а то і взагалі відбити бажання займатися бігом.

Корисна розминка і для серцево-судинної системи. Різке збільшення серцевого ритму під час бігу без розминки дає сильне навантаження на серцевий м'яз, і на всю систему кровообігу. З часом це може перетворитися в серйозні проблеми з серцем. Розминка дозволяє підвищити пульс поступово, вивести його на максимальний рівень готовності, причому без ускладнень для вашого організму.

Намагайтеся не ігнорувати розминку, яким би видом бігу ви ні займалися. Її тривалість ви можете визначати самі. Прислухайтеся до свого організму, відзначайте, після яких вправ ви відчуєте себе набагато краще на пробіжці. Визначте саме той комплекс вправ, який допоможе вашому організму сприймати бігові навантаження з максимальною віддачею, і ви будете надійно застраховані від травм і больових відчуттів в процесі бігу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації