СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк правильно бігати взимку?


Багато людей, які починають займатися спортом запитують : "Як правильно бігати взимку". Багато хто здійснюють регулярні пробіжки на вулиці, але кидають своє заняття при настанні перших холодів. При цьому виправдання такого рішення знаходиться дуже швидко – «холодно».


Насправді зимовий біг в деякому роді навіть більш корисний, ніж «літній».


як правильно бігати взимку

У чому його переваги?


По-перше, організм звикає до холодного повітря, і застудитися надалі стає набагато складніше.
По-друге, організм в цілому стає більш загартованим.
По-третє, з'являється можливість підтримувати фізичну форму безперервно.
З іншої сторони пробіжки взимку несуть в собі певну небезпеку, тому дотримання деяких порад є обов'язковим.


1. Взуття для бігу взимку


Пам'ятайте, що взимку ймовірність отримання травми зростає в кілька разів. Тим більше, якщо мова йде про біг, коли стійкість тіла стає набагато гіршою. В цілях підвищення безпеки необхідно віддавати перевагу якісним кросівкам з гарною підошвою, яка не «дубіє» і не тріскається на морозі. Важливе значення мають і амортизаційні якості взуття.

Пам'ятаєте, коли в дитинстві вам купували взуття на півтора-два розміри більше. Щодо кросівок для зимових пробіжок цей момент дуже актуальний. Трохи більший розмір взуття – це гарантія певного прошарку повітря, який збереже тепло і не дасть ногам замерзнути. Коли взуття щільно «сидить», ймовірність промерзання ніг істотно збільшується.


2. Обережність при бігу взимку.


Під час бігу багато людей люблять розмірковувати нагальні проблеми. При цьому під час руху на сам процес руху не звертається мінімум уваги. Взимку подібна відчуженість від зовнішнього світу дуже небезпечна, адже можна запросто не втриматися на слизькому льоду і впасти. Результат – травма або серйозне розтягнення. Особливу акуратність необхідно виявляти на підйомах, поворотах і спусках, де можна запросто втратити рівновагу.


3. Розминка перед бігом взимку.


Ніколи не починайте рух поки добре не розімнете всі м'язові групи. Більш того, розминка повинна виконуватися не на вулиці (як роблять багато), а в теплому приміщенні. Тільки так можна звести до мінімуму ймовірність розтягувань і травм під час бігу. Звичайно, мова не йде про повноцінну розминку до першого поту. Цілком достатньо звичайної розтяжки.


4. Одяг для бігу взимку.


Багато спортсменів стикаються з проблемою вибору одягу для зимового бігу. З одного боку, необхідно добре одягнутися, щоб не замерзнути. З іншого боку, велика кількість одягу – це також не дуже добре (по-перше, сильно жарко, а по-друге, важко бігти). Таким чином, бажаним і доцільним є дотримання принципу багатошаровості. Тобто під низ надівається термобілизна. Наступний шар — одяг, який надійно захистить від холоду. Зверху – щільна (але не дуже тепла) курточка, яка захистить від сильного вітру чи снігу. Рукавички і шапка під час снігу також обов'язкові.


5. Не прагніть до рекордів при бігу взимку.


Взимку ні в якому разі не ставте собі завдання збільшення яких-небудь швидкісних показників або показників витривалості. В цей період основною метою має стати оздоровлення організму. Не треба так уважно стежити за своїм темпом і швидкістю пересування. Велика кількість одягу і слизький асфальт створюють далеко не найсприятливіші умови для бігу. Крім цього, бажано в зимовий період знижувати періодичність тренувань. Чому? – Все просто. Під час зимового бігу на організм покладається велике навантаження, тому йому доводиться витрачати набагато більше енергії. Природно, що в таких умовах втома навалюється набагато швидше. Та й сам факт тривалого перебування на морозі може бути дуже небезпечним для здоров'я.


6. Дихання при бігу взимку.


Як би не було складно дихати носом під час пробіжки, цієї умови необхідно дотримуватися неухильно. Звичайно, «хапати повітря ротом періодично (без цього не обійтися), але допускати подібну «слабкість» потрібно вкрай рідко. Ідеальне правило зимового бігу: вдихаємо носом – видихаємо ротом. Якщо ж навпаки здійснювати вдих через рот, то можна запросто застудити легені або бронхи.


7. Грамотно вибираємо навушники для бігу взимку.

Від простих вакуумних навушників під час зимової пробіжки краще відмовитися. Гумові вироби дуже швидко дубіють і охолоджують вуха. Це в свою чергу може призвести до багатьох проблем у подальшому. Хіба що можна віддати перевагу спеціальним виробам, які не тиснуть на вуха і захищають їх додатково від холоду.


8. Грійтеся після пробіжки взимку.


Плануйте зимові пробіжки таким чином, щоб маршрут закінчувався десь біля будинку або улюбленого кафе, де можна випити чашку гарячої кави і добре відігрітися в затишному і теплому приміщенні.


9. Бігають тільки здорові люди.


Якщо є навіть найменшої підозри на застуду або грип, від зимової пробіжки краще відмовитися. Крім цього, зимовий біг вкрай протипоказаний при деяких хронічних захворюваннях. Таким чином, виходити на мороз для занять спортом можна тільки абсолютно здоровим людям.


10. Не бігайте за сильного морозу.


Не потрібно виходити на вулицю в сильні морози. Мінімальна температура на вулиці під час зимової пробіжки повинна бути не нижче двадцяти градусів морозу. Крім цього, краще не займатися спортом в сильний снігопад і вже тим більше в заметіль. Такі періоди краще пересидіти вдома.

 

Ось я і відповів вам в 10 пунктах на питання : "Як правильно бігати взимку".
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації