СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКористь бігу для початківців


Здатність до бігу ми маємо від самої природи. Цей вид фізичних навантажень - це відмінний спосіб зберегти своє здоров'я на кращому рівні, оскільки ні в одному виді фізичної культури ви не получете того, що вам дасть біг. Йдеться про прекрасну фігуру, міцне здоров'я, а також прекрасний настрій упродовж тривалого часу.

Дуже давно люди помітили, що заняття бігом допомагають кожній людині зберегти життя, продовжити його, минувши згубні звички.

користь бігу для початківців

Заняття біговими вправами є досить ефективною, простою і корисною дією, при якій відбувається задіювання основної частини м'язового, а також зв'язкового апарату. В процесі занять легкими невимушеними пробіжками вечорами ваш кровообіг починає працювати з подвійною силою, виключаючи вірогідність застою крові і утворення згустків. Усі органи і тканини починають насичуватися достатньою кількістю кисню.

В цілому, регулярні заняття бігом вранці або вечорам сприяють зміцненню не лише фізичних можливостей, але і духовних.

Багато людей, наприклад, обожнюють думати під час бігу, повністю увійти в себе, обмірковувавши ту чи іншу думку. Нерідкі випадки, коли вчорашній офісний працівник, що обідає в ресторані швидкого харчування і не відрізняється, якою б то не було жвавістю розуму, вирішував кардинальним чином поміняти своє життя, привести тіло в порядок, розібратися з самим собою, і вибирав саме біг! І не даремно!

Під час пробіжок усі активні центри мозку діють у декілька разів швидше, що і призводить до рішення тієї або іншої задачі. Напевно, кожен з нас, хто хоча би кілька разів виходив на пробіжку з важкими думками, закінчував заняття із вже прийнятим рішенням або вирішеним питанням з посмішкою на обличчі. По-перше, біг - це задоволення. В процесі занять людина починає почувати себе, як найкраще, оскільки головна заслуга в цьому відноситься гормонам задоволення, які починають виділятися в ході тренування. По-друге, активність мозку підвищується, що дає можливість кожному новоспеченому бігунові осмислити свої питання і проблеми прямо "на ходу".


Біг як фізична культура


Вважається, що бігові тренування - це і є кращий спосіб для схуднення. Більше того, цей вид фізичних навантажень є відмінним тренуванням серця. Ще в глибокій старовині багато античних філософів висловлювали свої точки зору відносно занять бігом. Саме у ті часу і зародилася приказка: "В здоровому тілі - здоровий дух"!

У чому ж полягає користь бігу? Передусім, біг відмінно сприяє профілактиці усіх серцево-судинних захворювань, з якими може зіткнутися кожен з нас. Також до його заслуги в наданні користі організму можна віднести і активізацію метаболізму м'яза серця, попередження склеротичных закупорок судин.

Все те, що виконується без фанатизму, приносить користь. Як мовиться, "усе, що за багато - те не здорово". Саме у цих словах є величезний сенс, оскільки тільки цілеспрямовані тренування можуть привести до відчутного зниження пульсу людини, нормалізації тиску, який так недоречно може підвищуватися з віком.


Загальні поради початківцеві


Велика перевага занять бігом перед іншими видами фізичних навантажень полягає в тому, що почати пробіжки ви можете вже сьогодні, оскільки які-небудь екіпірувальні матеріали не буде потрібно. Звичайно, варто замислитися, по якій місцевості ви збираєтеся бігати,
слід врахувати і особливості ландшафту. Так, наприклад, якщо Ваш шлях до здоров'я і відмінної форми пролягатиме через пересічену місцевість, - виберіть собі зручне взуття, краще всього на високій платформі, оскільки вона відграє роль своєрідного амортизатора, який не дасть вашим стопам відчувати біль при зіткненні з поверхнею землі (камінням).

Бігати ви зможете практично скрізь, будь то стадіон, лісова просіка або заміська доріжка серед котеджів - користь бігових вправ від цього не зміниться. В якості поради можете прийняти те, що вибір місця тренувань не повинен співпадати з особливо забрудненими ділянками вулиць, де спостерігається жвавий рух автомобілів : дихати Ви будете відпрацьованими газами, що само
по собі не є добре.

В цілому, заняття бігом - це спокійне заняття, що приносить задоволення. Не варто "йти на" рекорди, намагатися щось довести собі через тренування, що виснажують, оскільки усе це неминуче приведе до порушення здоров'я і швидкої втрати мотивації до тренувальних вправ. Словом, бігайте середнім темпом, відчувайте прилив щастя, задоволення від того, що Ви все-таки зробили перший крок до досягнення своєї мети - здоров'я і привабливої фігури.


Декілька правил бігу


Не варто гнатися за кількістю відпрацьованого часу на тренуваннях. І тим більше - за кількістю днів, що "відбігали", в тиждень. Відмінним результатом для вас буде система занять в стилі "день через день", оскільки щоденні навантаження на організм недопустимі. Давайте своєму тілу відпочивати.

Бігати необхідно помірно. Тренувальний процес занять просто зобов'язаний виключати перенапруження, оскільки користь бігових вправ, як раз і полягає в помірному темпі. Перед початком пробіжки потратьте декілька хвилин на розтяжку і розминку, а в процесі заняття - вибирайте оптимальну швидкість руху, яка приноситиме тільки задоволення. Пам'ятайте: вас ніхто не жене ставити рекорди! Засікайте час і орієнтуйтеся тільки на фактично відпрацьований час при середній швидкості. Зазвичай стандартна пробіжка займає від 30 до 60 хвилин.

Привчіть себе розслаблятися. На самому початку бігових тренувань не варто повністю викладатися на сто відсотків. Як тільки ви почнете займатися, відразу помітите, що область попереку помітно болітиме, оскільки нове відчуття навантаження їй не знайоме. Ослабте темп, постарайтеся не загострювати увагу на болі, розслабтеся. Деякий час неприємне відчуття буде присутнім, але з часом обов'язково пропаде.

Ніщо не дається легко. Усім спочатку важко.
Включіть біг у бодібілдинг. Намагайтеся чергувати тренування в тренажерному залі з пробіжкою. Користь бігових вправ разом з навантаженнями в "тренажерці" дозволить вам швидше набрати відмінну форму, получити тіло атлета. До усього іншого, подібний підхід до фізичної культури - це прямий шлях до стабільного здоров'я.

Не варто бігати з травмами. У разі, якщо ви зіткнулися з проблемою розтягування або іншого ушкодження, яке може заподіювати незручності при заняттях, рекомендується на якийсь час припинити фізичні навантаження, щоб повністю позбавити себе від подібних речей. Біг - це особливий вид спорту, що вимагає виключення хворобливих відчуттів, тому замініть тренування водним плаванням у басейні в неквапливому темпі.

Підберіть необхідний одяг. У теплу пору року не старайтесь одягати на себе багато речей. Багато людей помиляються, наслідуючи принцип "більше одягу надів - більше кілограмів скинув". Одягнувшись тепліше, накинувши на себе безліч речей, ви піддаєте свій організм перегріванню, що приведе до якнайшвидшої втрати сил. Накиньте на себе майку, надіньте шорти - і почувайте себе особливо комфортно
в процесі бігу!

У холодні часи рекомендується надівати більше тонкого одягу (2-3 майки), чим товстого (1-2 светри). По виходу з будинку вам, напевно, буде трохи холоднувато, проте до кінця пробіжки ви відчуватимете себе чудово, чого не можна сказати про другий варіант екіпіровки.


Поєднання бодібілдінга з бігом


Сьогодні велика кількість початкових спортсменів часто задається питанням, як біг впливає на стан фігури при заняттях в тренажерному залі? Тут варто відразу визначити для себе головний момент: що конкретно ви хочете мати на виході, скажімо, через два-три роки?

Якщо ви бачите себе рельєфною людиною, поєднання бігу і "тренажерки" піде лише на користь. В цьому випадку бігати рекомендується три рази в тиждень з фактичним часом пробіжки не менше 30 хвилин. Якщо ж ваш ідеал - об'ємистий колоритний силач, в цьому випадку рекомендується займатися бігом не більше двох раз на тиждень по 20 хвилин. Біг - це особливо енерго витратний комплекс навантаження, тому варто приділяти увагу і цьому моменту.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації