СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБіг підтюпцем


У бігунів постійні болі в колінах і розхитані гомілки. Ці травми відбуваються через постійне напруження м'язів ніг. З'являються дегенеративні захворювання (артрити, артрози). Зручні, амортизуючі кросівки знижують ризик отримати ці проблеми. Користь правильного бігу підтюпцем очевидна.

Біг підтюпцем

Якщо ніколи не бігали, краще почати тренування з швидкої ходьби, чергуючи її з короткою пробіжкою. Але в будь-якому випадку спочатку зробіть розтяжки, розігрійтеся. Навантаження форсувати не варто. Дихання зміниться, але бігти потрібно так, щоб можна було розмовляти не задихаючись. Якщо це відбувається, зменшіть темп або навіть перейдіть на крок. Потім продовжуйте не поспішаючи пробіжку. Користь правильного бігу підтюпцем доведена багатьма дослідженнями.


Міфи


Не думайте, що дуже скоро станете марафонцем, щоб здолати їх дистанцію, пройде не один місяць напружених тренувань. Спочатку потрібно освоїти техніку бігу і тільки потім збільшуйте швидкість і тривалість пробіжок. Для поставленої реальної мети навіть маленька перемога – це стимул і мотивація для продовження успіху. Біг для схуднення при всьому цьому, дуже підходить.

Якщо є якісь хронічні захворювання (гіпертонія, стенокардія епілепсія, астма і т. д.), то бажано проконсультуватися у лікаря. Людям з хворими суглобами бігати по асфальту протипоказано. Ну а вже вагітні жінки самі можуть здогадатися, що бігати їм зовсім не потрібно.

Біг підтюпцем підвищує щільність кісток, що показали численні дослідження. У тих, хто бігає, майже на 9% відсотків більше, ніж у любителів телевізора на дивані. Регулярний біг – міцніший скелет! Тому шкода від бігу підтюпцем мінімальна!

Але все таки варто згадати про те, що ефект від бігу неоднозначний. Витрачені зусилля не зміцнять серце, не врятують від діабету і раку. Схуднути теж навряд чи вдасться без правильного харчування.


Користь бігу


Існує думка, що біг зміцнює серце. Насправді серце і так найсильніший м'яз в нашому організмі і в зміцненні не потребує. Тому мова йде не про зміцнення, а про профілактику судинних захворювань. Легкий біг підтюпцем дозволить вашому тілу зміцнитися і бути готовим до нових звершень!

Вважається, що під час бігу посилюється виділення гормонів радості (ендорфінів), поліпшується настрій. Все правильно, але це не покращує здоров'я. Так, біг покращує роботу ендокринної системи, але для здоров'я потрібна напруга, а це досягти бігом підтюпцем дуже важко. Тому біг на короткі дистанції з максимальною напругою, рівнозначно занять в тренажерному залі.

Висновок: біг, безсумнівно, корисний, краще щось робити, ніж нічого. Але все-таки для оздоровлення, біг взагалі марний (ні повільний, ні швидкий) і навіть, у зв'язку з посиленням потоку крові, можуть відірватися "бляшки" в судинах.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації