СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи можна бігати в спеку?


Людям, які регулярно бігають на вулиці, доводиться брати до уваги примхи погоди. Взимку тренуванням заважає мороз, а влітку - спека. В цій статті піде мова про те, чи можна бігати в спеку.

Давайте розберемося, яку літню температуру повітря слід вважати серйозною перешкодою для занять.


Пробіжки на спеці: обов'язкові обережності


чи можна бігати в спеку

Взагалі-то треба визнати, що людині пощастило. Наш організм "обладнаний" вельми досконалою системою охолодження: воно здійснюється через всю поверхню тіла.

На шкірі виступає піт, за рахунок випаровування якого вона не перегрівається. Однак треба розуміти, що піт - це волога, а запаси води небезмежні. Сильне зневоднення вкрай небезпечно для здоров'я.


Біг при 30 градусах


Наша Вам добра порада: не бігайте по тридцятиградусній спеці. Температура ж в 35 градусів і вище взагалі не сумісна з фітнесом: після перших хвилин ви ризикуєте втратити свідомість через тепловий удар.

У регіонах з високою вологістю бажано уникати важких фізичних навантажень вже при +25. Вологість підступна.


При ній:


організм швидше перегрівається, тому що процес випаровування поту значно ускладнюється;
людина ризикує упустити момент термінового втамування спраги, оскільки в роті пересихає повільно.


Рекомендації любителям літнього бігу


Навіть у липні спека стоїть далеко не весь день. Постарайтеся перенести тренування на ранковий час.

У плані проходження біоритмів ранні пробіжки менш ефективні, ніж денні, але це нічого: краще відкласти рекорди до пори-до часу, ніж піддавати організм болісному випробуванню на міцність.

Обов'язково тримайте при собі пляшечку з водою.
Одягайте одяг, який відповідає погоді. В ідеалі це вільні шорти і легка майка зі світлої натуральної тканини. Не забувайте про головний убір.

Взуття по можливості використовуйте вентилююче, з сітчастою поверхнею.
Вибирайте для тренувань не асфальтовані чи бетонні, а грунтові дороги. Асфальт дуже сильно накопичує жар.

Якщо при бігу ви відчуєте щось дивне (нудоту, запаморочення, помутніння в очах), припиняйте заняття. Перераховані симптоми-перша ознака гіпертермії.

Що робити, якщо від спеки вам стало недобре? Відійдіть в тінь, присядьте, розстебніть одяг. Якщо ви в змозі повернутися додому, зробіть вологе обгортання чи прохолодне обливання.

Тепер ви знаєте чи можна бігати в спеку, і як краще це робити, щоб не нашкодити своєму організму, отримати користь, а не шкоду.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації