СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАптечні препарати для бодібілдинга


Велика частина атлетів, які віддають перевагу натуральному способу тренування (без стероїдів) для підвищення якості відновлення і тренувань використовують аптечні препарати для бодібілдинга. Ну і крім них використовують креатин, протеїн, різні гейнери та амінокислоти, які вільно продаються в магазинах, що спеціалізуються на спортивному харчуванні. При цьому, існує великий вибір відносно нешкідливих лікарських засобів, які відпускаються без рецепта, і не є допінгом і випробувані великою кількістю спортсменів. Їх можна знайти у звичайній аптеці.

Слід відразу зазначити, що хоча аптечні препарати для бодібілдинга безпечні, варто уважно прочитати інструкцію і проконсультуватися з лікарем перед їх вживанням. У цій статті вам пропонується огляд основних аптечних лікарських препаратів в культуризмі, що включає перелік основних лікарських засобів, а також інформацію про їх значення та дії на організм спортсменів. Не варто забувати, що кожен препарат має свої побічні ефекти і протипоказання.


1. Аспаркам


Аспаркам має в своєму складі калій і магній у формі, що дозволяє їм засвоюватися організмом легко і безболісно. Дані речовини сприяють ефективній регуляції процесів метаболізму. В основному, аспаркам вживають атлети, які бажають швидко скинути вагу. Крім цього, аспаркам допомагає запобігати судомам і полегшує тренування в умовах спеки. Як правило, цей препарат випускають у вигляді таблеток, порядок вживання і дозування можна знайти в інструкції. Прийом таблеток повинен плануватися на ранковий і денний час, так, як ввечері організм погано засвоює магній і кальцій.


2. Рибоксин


Рибоксин це стимулятор біохімічних процесів, він позитивно впливає на серце атлета. Даний препарат має антиаритмічну, анаболічну та інші корисні ефекти. Збільшуючи силу серцевих скорочень, він допомагає зрости ударному об'єму. Рибоксин в цілому покращує кровопостачання тканин, а також коронарне кровопостачання. При вживанні рибоксину можна спостерігати поліпшення енергетичного обміну, активності багатьох ферментів і обмінних процесів в міокарді. Ще один позитивний ефект від прийому даного препарату – поліпшення регенерації м'язової тканини. Але, незважаючи на всі свої позитивні якості, рибоксин поганий, як відновник, з цієї причини його рекомендується приймати в комплексі з оротам калію, що виступає, як своєрідний підсилювач.


3. Оротат калію


Цей засіб відноситься до розряду метаболічних. Оротат калію стимулює ендогенні біохімічні процеси. Купити його можна в аптеці без рецепта, найчастіше він випускається у вигляді таблеток. Дозування для бодібілдера знаходиться в межах 1,5-2 г на добу. В принципі, оротат калію це звичайна мінеральна сіль, що зустрічається в клітинах будь-якого живого організму. До позитивних ефектів прийому можна віднести зміцнення серцево-судинної системи спортсмена і загальну анаболічну дію, що робить можливим швидке відновлення після тренувань. Крім цього, спостерігається збільшення діурезу (виведення рідини з організму) та поліпшення апетиту. Але не варто переоцінювати позитивну дію оротат калія для культуристів, ефект не такий вже і сильний. З іншого боку, спортсмен, що приймає даний препарат не буде відчувати проблем з поганою переносимістю і побічними ефектами.


4. Мілдронат


Тут все гранично просто – засіб покликаний підвищити працездатність бодібілдера і компенсувати прояви психічного і фізичного перенапруження. Мілдронат коригує обмін речовин, регулює клітинний імунітет і виступає, як кардіопротектор. Мілдронат слід приймати у дозі 15-20 мг на кг ваги, але перед цим настійно рекомендується просити поради у лікаря.


5. Агапурин


Також має інші назви «Пентоксифілін» і «Трентал». Випускається у вигляді таблеток і має невисоку вартість. Приймати даний препарат потрібно окремо, так, як його основна задача полягає в підвищенні тонусу судин, зменшення в'язкості крові і збільшення кровотоку. Це відмінний шлях на тренуваннях, коли настає відчуття максимального накачування робочих м'язів. Використовують агапурин в основному досвідчені культуристи, і підходити до прийому слід з обережністю, так, як цей засіб крім позитивного впливу при порушенні інструкції може викликати різні негативні моменти.


6. Левзея (маралів корінь)


Це рослина, що росте в Східному та Західному Сибірі, в Середній Азії і в горах Алтаю, містить фітоекзидони – стероїдні сполуки з яскраво вираженими анаболічними властивостями. В організмі спортсмена левзея посилює процеси синтезу білків і їх накопичення в м'язах, серці, печінці та нирках. Використовуючи даний препарат можна значно підвищити фізичну витривалість та інтелектуальну працездатність. Тривалий прийом левзеї веде до розширення судинного русла і, в свою чергу, поліпшення загального кровообігу. Частота серцевих скорочень зменшується. На основі левзеї виробляють таку харчову добавку, як «Левзея-П». В одній таблетці Левзея-П» міститься близько 0,85 мг Екдистена, добавки з яким коштують в спортивних магазинах від 280 до 720 грн.


7. Аралія манчжурська


Даний препарат має здатність викликати відчутне зниження цукру в крові (гіпоглікемію), що за розміром перевищує гіпоглікемію, яка викликається за допомогою інших РА-адаптогенів. Оскільки результатом гіпоглікемії у даному випадку є викид соматотропного гормону, використання аралії манчжурської дозволяє досягти значного загального анаболічного ефекту з прибавкою маси тіла і збільшенням апетиту. Аралія володіє стимулюючими властивостями і сприяє посиленню анаболізму. Настоянку аралії можна придбати в будь-якій аптеці. Приймати її слід по 2О-30 крапель зранку і за годину перед початком тренування.


8. Вітамінні комплекси


Вітаміни слід застосовувати у комплексі або ж кожен вітамін окремо. Серед комплексів найбільш популярний «Комплевіт», який приймається 3 рази в день по одній таблетці після їжі. Якщо ж приймати вітаміни роздільно, то в першу чергу потрібно звернути увагу на такі, як:

В1 (Тіамін). Регулює основні системи організму: серцево-судинну, нервову і травну, а також впливає на ріст і енергетичний баланс. Нестача тіаміну виражається в дратівливості, підвищеній стомлюваності, відсутністю апетиту та пов'язаними з цими недугами.

В12 (Ціанокобаламін). Посилює синтез і накопичення протеїнів, надає сильну анаболічну дію.

В6 (Піридоксин). Дуже важливий в обміні речовин і нормальному функціонуванні нервової системи.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Вітаміни групи В відносяться до ін'єкційних, їх продають в ампулах по 1 мл з концентрацією 5%.


Не можна вводити вітаміни разом, в перший день організм повинен отримувати один вітамін, на наступний – другий, на третій день – третій з повторенням циклу. Ін'єкції здійснюються з допомогою 2-х або 5-кубових шприців внутрішньо м'язово, до того ж В1 і В6 досить болючі, так, що потрібно бути готовим до дискомфорту.


9. Діабетон МВ


З числа вільно про давальних препаратів, Діабетон МВ, мабуть, самий сильний по анаболічним властивостям. У медицині цей засіб використовують для стимуляції підшлункової при лікуванні цукрового діабету. У бодібілдингу ж Діабетон МВ застосовується для того, щоб підтримувати високий рівень анаболізму в міжсезоння. Сила дії дорівнює силі інсулінових ін'єкцій, а загальний вплив можна порівняти з тим, що виробляє метандростенолон. Також засіб відмінно підходить тим, хто хоче швидко набрати вагу. Випускається Діабетон МВ в таблетках по 30 мг. На початку слід приймати не більше 30 мг на день, якщо переносимість нормальна, на наступному курсі (в середньому курс триває 4-6 тижнів) допустима доза може бути 60 мг на день. Діабетон МВ несумісний з іншими препаратами.


Я перерахував весь список самих популярних аптечних препаратів для бодібілдингу, які використовують декотрі атлети. Не забудьте порадитись з лікарем, на рахунок вживання того чи іншого лікарства.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації