СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗначення енергетиків у бодібілдингу


Швидше за все, ви вже чули про "енергетики". Навіщо вони потрібні? Усе просто- вони дають організму енергію. Про те, яку енергію, звідки і для чого енергетики її дають ми поговоримо в цій статті.

Організм витрачає енергію на процеси обміну, що у свою чергу має на увазі підтримку функціонування органів, підтримку температури тіла і активність м'язів. Ми детальніше розглянемо останній пункт.

Забезпечення енергією м'язів безпосередньо залежить від засвоєння поживних речовин. Самі по собі енергетики не дають енергію в чистому вигляді, а дозволяють витягнути її з поступленої їжі або жирових запасів.


Адаптогени рослинного походження


Під цією назвою приховані звичні рослини, серед яких відомі і поширені рослини групи женьшень, левзея, елеутерокок, китайський лимонник. Їх дія напрямлена на стимулювання ЦНС і зміцнення імунітету людини. Але окрім цього кожен з них має свої цінні властивості і дія на організм у кожного своя.

Левзея відрізняється наявністю стероїдних з'єднань (фітоекдізони), які добре посилюють синтез білку.

Головною діючою речовиною лимонника є схизандрол, він чинить дію на усі процеси ЦНС і є одним з найбільш потужних адаптогенів.

Елеутерокок збільшує проникність клітинних мембран для глюкози, а ще активно посилює процес окислення жирних кислот.

Женьшень найбільш слабкий по дії, та і до усього має неприємні побічні ефекти. Найкраще працює у поєднанні з іншими адаптогенами.

Кофеїн активно діє на ЦНС, підвищує швидкість реакції. Тобто він допомагає спортсменові інтенсивніше працювати, що посилює кровообіг і доставку корисних речовин і кисню. Кофеїн є у складі багатьох жиро спалювальних добавок, але окремо він малоефективний. Побічні дії можливі тільки при передозуванні, до них відносять: підвищену дратівливість, підвищений тиск, проблеми з ШКТ.

М'якшу дію чинить гуарана. Вважається що кофеїн, який є в ній, чинить рівномірну дію на нервову систему. У разі, якщо ваш організм чутливий до кофеїну (термогенний стимулятор), то треба обов'язково порадитися з лікарем і не зловживати енергетиком.

Бурштинова кислота є потужним енерго перетворювачем. Органічні кислоти беруть активну участь в процесі перетворення енергії з поживних речовин в АТФ (основний енергоносій в клітинах). Вживаючи бурштинову кислоту ви підвищуєте швидкість виробництва АТФ. А ще цей засіб добре посилює анаболічні процеси, особливо процес обміну жирів.

Амінокислоти. Виділяють такі "виробники" енергії в організмі, як таурин і карнітин. Таурин прискорює процеси обміну і стимулює вироблення енергії. Карнитин доставляє жирні кислоти в мітохондрії, де в процесі їх згорання виділяється енергія. Вказані амінокислоти часто є у складі спортивних енергетичних і жиро спалювальних засобів.

Підбираючи для себе "енергетик", треба відштовхуватися від власних потреб. Адаптогени і імуностимулюючі засоби найкраще підійдуть в період складних тренувань і підвищених психоемоційних навантажень.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації