СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПриймайте кофеїн


Використовуйте кофеїн для того, щоб підвищити спортивну результативність з самого ранку, коли робоча потужність все ще понижена. Існує безліч підтверджень того, що певний час доби впливає на атлетичну результативність в силових і потужних видах спорту, - вдень результативність набагато вище в порівнянні з ранком. Вважається, що цей ефект обумовлений варіацією температури тіла, концентрацією гормонів, скорочувальних здібностей м'язів і навіть їх здібностей до виведення таких метаболітів, як молочна кислота. Проте, в ході нещодавно проведеного дослідження було встановлено, що підвищити ранішню спортивну результативність можна за допомогою кофеїну.

кава

Під час експерименту елітні атлети виконували три тести, в ході яких були виміряні максимальна сила і потужність в присіданнях і жимах лежачи. Перший тест проводився о 10 годині ранку, при цьому випробовувані отримували 3 міліграми кофеїну на кілограм ваги тіла. Другий тест також проводився о 10 годині ранку, але при цьому учасники експерименту отримували плацебо. Третій, останній тест проводився в шість годин вечора з використанням плацебо.

Результати показали, що ранішній прийом кофеїну підвищив максимальну силу і потужність в жимах лежачи і присіданнях на три-шість відсотків в порівнянні з ранішнім прийомом плацебо. Між іншим, ранішній рівень сили і потужність атлетів в результаті прийому кофеїну виявився на рівні показників, зареєстрованих під час третього, вечірнього теста, коли спортивна результативність була вже на піку.

В ході вечірнього теста, також спостерігалися сприятливі для розвитку м'язів рівні гормонів, - найсприятливіше співвідношення рівня тестостерона до рівня кортизолу спостерігалося саме в цей час дня, внаслідок циркадного пониження концентрації кортизолу, яке відбувається в організмі до вечора природним чином. Між тим, під час ранішнього теста кофеїн трохи підвищував рівень кортизолу в порівнянні з плацебо, проте, статистично це підвищення було незначним.

Вчені вважають, що причина підвищення спортивної результативності в результаті споживання кофеїну полягає в тому, що він впливає на м'язи безпосередньо, підвищуючи вихід сили і потужність. В ході ранішнього теста з кофеїном було відмічено істотне підвищення концентрації норадреналіну, - це підвищення також спостерігалося в ході вечірнього теста, але відсутнє в ранішньому експерименті з плацебо. Учені припускають, що збільшення рівня норадреналіну в ході першого, ранішнього теста з кофеїном вказує на те, що кофеїн не покращує роботу центральної нервової системи (ЦНС), а стимулює симпатичну м'язову активність. Простіше кажучи, вони вважають, що кофеїн збільшує м'язову силу і потужність безпосередньою дією на м'язи, а не на ЦНС.

Таким чином, для себе слід зазначити, що кофеїн є потужним стимулятором атлетичної результативності для ранішніх змагань і тренувань. Використовуйте його з метою збільшення, як сили, так і потужності для того, щоб перевершити суперників або в тих випадках, коли вам необхідно тренуватися в ранці. Для цього потрібна досить висока доза кофеїну - 225 міліграм при власній вазі в 75 кілограм, - тобто, три міліграми на кілограм ваги тіла, як в згаданому дослідженні, що еквівалентно 2,5 чашкам эспрессо.

А якщо хочете забезпечити низький рівень після тренувального кортизолу, щоб отримати потужніший анаболічний відгук, приймайте після сесії два грами вітаміну С. Безліч досліджень підтверджують, що вітамін С прискорює виведення кортизолу з організму. Крім того, приймайте разом з кофеїном такі амінокислоти, як Тирозин і фенілаланін (вони допомагають підтримувати роботу надниркових залоз, що вивільняють норадреналін).
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації