СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКількість підходів і повторень на тренуванніБільшість спортсменів, як початкуючих, так і досвідчених, цікавлять методи, які дозволять максимально стимулювати ріст м'язової маси і сили, запобігаючи при цьому перетренованість. У цій статті ми спробуємо визначити оптимальну кількість підходів на тренуванні, яке зможе забезпечити ріст м'язів і силу.

Напевно ви вже знаєте з практики, що кожна вправа складається з певного числа підходів, а кожен з підходів складається з повторень. Нині є маса схем, найбільш популярні наступні: п'ять підходів по п'ять повторень у вправі, класична схема три по вісім або два по п'ятнадцять і багато інших. Що закладене в ці схеми тренувань? Що вони дають?

Для всіх м'язових груп є загальне правило двадцяти п'яти повторень. Давно вже доведено, що саме ця кількість повторень є мінімумом, який потрібно людині для спортивного прогресу. Розділити за підходами двадцять п'ять повторень можна по-різному, все залежить безпосередньо від типу тренування. У разі, якщо в підході п'ять повторень, то підходів буде п'ять, а якщо п'ятнадцять, то цілком достатньо буде й двох.

В даному випадку, принцип гранично простий: чим більше число повторень, тим отже менше підходів. Подібна схема дозволяє тримати м'язи в напрузі при будь-якому навантаженні.
Але двадцять п'ять повторень є мінімумом. Для тренованої людини цей об'єм слід помножити на два. У разі, якщо досвіду вистачає, то ви без проблем виконаєте п'ятдесят повторень для однієї м'язової групи в декількох вправах.

Проте значно перевищувати цей об'єм настійно не радять. У разі, якщо дотримуватися загальних рекомендацій, при яких треба виконати 3-4 вправи в трьох підходах з 8-12, - ю повтореннями, то загальне число повторів буде сто двадцять.

Проблема полягає не лише в тому, що є ризик перевантажити свої м'язи. Адже при цій кількості страждає і сама інтенсивність заняття. Ви втомлюєтеся, а значить темп істотно знижується, це говорить про те, що м'яз вже отримав навантаження і далі її мучити просто безглуздо.

Дотримуйтеся порад цієї статті, тоді експериментуючи з кількістю повторень ви зможете підібрати для себе оптимальне значення.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації