СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке генний допінг gw 1516


У 2008 році стало відомо, що вченим вдалося синтезувати препарати (речовини), що перетворюють людину на супермена, тобто підвищують силу й інші фізичні показники в кілька разів. Примітно стало те, що для підвищення сили можна було не займатися спортом, так як зростання показників було зафіксовано під час відсутності фізичної активності. Речовини випробовувалися на мишах, чия витривалість була підвищена дуже цікавим способом: модифікуванням геному тварин. Таким чином, генний допінг представляє собою додавання гена рецептора, клітини, яка відповідає за метаболізм.

Так почалася епоха генного допінгу. Пізніше в різних університетах і лабораторіях намагалися досягти того ж ефекту. Для цього використовували експериментальні препарати та ліки. Саме з'єднання отримало назву GW 1516. Але результат був спірним. Тваринам все одно потрібне було тренування, після якого вони демонстрували неабияку витривалість. У 2009 році стало відомо, що генний допінг набирає величезну популярність, і GW 1516 вже захопив ринок фармакології. У тому ж році в світ вийшла інформація про небезпеку використання генного допінгу. У статті містилася інформація про те, що GW 1516 працює на перебудову генів, втручається в механізм, закладений самою природою. Учені забили на сполох, стурбовані тим, що люди скуповують препарат, який не був до кінця вивчений, і ще невідомо, як він вплине на організм людини.


Побічні ефекти GW 1516


На сьогоднішній день достеменно відомо, що генний допінг GW 1516 викликає певні побічні ефекти, наприклад, патології серцево-судинної системи. Вчені довели, що він може викликати інфаркт міокарда, так як організм хоч і починає працювати швидше, але серце не здатне впоратися з такими навантаженнями. Ряд вчених виступили із заявою, що навколо генного допінгу був викликаний штучний ажіотаж, а насправді ж ці препарати несуть страшну і смертельну небезпеку, про яку багато хто просто не підозрює. Сьогодні інформація про генний допінг GW 1516 є і в науковій літературі з хорошою репутацією. У таких книгах написано, що генний допінг покращує виділення енергії організмом, збільшує швидкість кровотоку, який транспортує необхідні речовини до клітин.

Таким чином, поліпшується метаболізм. Також скоро стало відомо, що генний допінг використовують для модифікації м'язових волокон. Тим не менш, поки що вченим вдавалося виростити тільки «мишей-марафонців». Крім того, треба зауважити, що вчені не розкрили всі побічні ефекти генного допінгу GW 1516. Багато з них досі залишаються невідомі. І, тим не менш, вчені не перестають битися над створенням препаратів, які могли б змінити механізми вироблення енергії в людському організмі, а також збільшити і поліпшити м'язові скорочення. Яка ж ситуація з генним допінгом панує в фармакологічному світі сьогодні? Можна спортсменам витрачати своє здоров'я на те, щоб прийняти участь в експерименті?


Генний допінг сьогодні


Безумовно, генний допінг сьогодні є експериментальним препаратом. У нього навіть немає торгової назви, так як препарат не був випущений у світ для продажу. Тим не менш, спортсмени охоче знайомляться з ним і його ефектами, а сам генний допінг вже потрапив у список заборонених речовин. Сьогодні генний допінг існує у вигляді таблеток та ін'єкцій. Сам же GW 1516 є хімічної субстанцією під назвою GW-501516 (інша його назва - GSK-516 або ГСК 1516). Механізм його роботи пов'язаний з впливом на рецептори пероксиса, які находяться рядом з ДНК-ядрами. Наш генний допінг діє так, що якимось чином вбудовується в ділянки ДНК і починає контролювати різні біохімічні процеси, в тому числі, внутрішньоклітинний обмін і навіть ріст.

Генний допінг впливає і на смерть клітин (апоптоз), а також бере під контроль метаболізм. Потрібно розуміти, що розвиток клітин в нашому організмі записано в ДНК, а так як новий ген бере під контроль інформацію про те, як повинні здійснюватися всі процеси в організмі багато клітин можуть почати працювати інакше. Агенти допінгу, які активують потрібні процеси, отримали назву ліганди. Незважаючи на те, що генний допінг для лікування цукрового діабету отримав широку популярність в медицині, доля допінгу для збільшення спортивних показників до цих пір залишається під питанням. Адже одна справа контролювати рівень глюкози. А інше – взяти під контроль всі обмінні процеси в організмі.


З чого складається GW 1516 і що нам про нього відомо?


Можна сказати, що ми нічого не знаємо про генний допінг, так як вчені навіть не змогли встановити точний метаболізм і період розпаду. Ідея створення препарату отримала своє життя завдяки спортсменам, які страждають метаболічними аномаліями. І донині генний допінг проходить клінічні випробування. GW 1516 перевіряється також на можливість лікування таких хвороб як атеросклероз і дисліпідемія. До речі, генний допінг часто видозмінювався. Багато його модифікованих аналогів були заборонені анти-допінговою комісією. І все це незважаючи на те, що експериментальні миші продемонстрували хороший результат.

До речі, дослідження генного допінгу ведуться сьогодні в різних наукових центрах. Фахівці не припиняють працювати над створенням унікальної формули, яка змогла б працювати на стимуляцію і збільшення різних речовин в організмі, активацію складного біохімічного механізму синтезу білка.

Сьогодні дійсно вдалося довести позитивні властивості генних препаратів – це енергозабезпечення за допомогою ліпідів, покращений обмін речовин, високий метаболізм, збільшення сили і витривалості, зміна структури м'язів в кращу сторону і навіть обсягу м'язів. Але треба розуміти, що як позитивні ефекти, так і побічні були отримані під час тестування препарату на мишах. І досі ніхто не знає, як поведе себе модифікований геном, а головне – як він позначиться на потомстві людини, що приймає генний допінг.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації