СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо руйнує м'язи


Через 45 хвилин після початку тренування виробляється гормон, що руйнує м'язи — кортизол. Як знизити рівень його вироблення?


Що руйнує м'язи

Що таке кортизол?


Кортизол — основний катаболічний гормон. Підвищення його рівня веде до руйнування м'язів до амінокислот, здатні засвоюватися організмом, а глікогену (головного поживної речовини для м'язів) до глюкози, знову ж таки для швидкого отримання енергії.

Важливо, що підвищений рівень кортизолу призводить до активізації процесів накопичення підшкірного жиру, посилює апетит (внаслідок підвищення рівня глюкози в крові), а так само викликає підвищення артеріального тиску.


Тренування і рівень кортизолу


Кортизол виробляється у відповідь на стрес, втома, фізичне навантаження, голодування, страх та інші екстрені ситуації. Для порівняння: нормальний рівень кортизолу — 10 г/дл, при застуді – 40 г/дл, при стресі – 80 г/дл, при сильному шоці – 180 г/дл.

Якщо говорити про фізичні навантаження, то в перші хвилини занять природний рівень кортизолу підвищується до 63 г/дл, потім він знижується до 35 г/дл приблизно на 45 хвилині, і знову починає різко зростати.


Як знизити рівень кортизолу?


З'ясовано, що якщо під час самого тренування вживати 5-10 г. ВСАА (три найбільш важливих для нас амінокислоти), змішаних з 20-30 г. простих вуглеводів (розрахунок для людини вагою 75 кг), то рівень кортизолу значно знижується.

Це легко пояснити тим, що гормон кортизол виробляється для екстреного забезпечення організму енергією, а якщо людина і так отримує важливі амінокислоти і глюкозу, то його організму просто не потрібно йти на надмірні жертви.


Оптимальна тривалість тренування

Після 45 хвилин тренування (без добавок у вигляді ВСАА та глюкози) рівень кортизолу різко зростає – це означає, що після цього часу організм починає з'їдати власні м'язи для отримання енергії.

Власне, саме звідси і йде рекомендація займатися не більше 45-60 хвилин. Але хороша новина в тому, що при прийнятті добавок ви знижуєте рівень кортизолу, і тренування може бути більш тривалим і результативним.


Чому ВСАА допомагає?

ВСАА – це три найбільш важливих амінокислот, які не можуть бути синтезовані в організмі самостійно (лейцин, ізолейцин, валін). Причому, лейцин критичний для росту мускулатури, а при його нестачі м'язи просто не ростуть.

Приймаючи ВСАА в першу половину тренування, ви забезпечуєте м'язи значним запасом лейцину. А вище названі 20-30 г. простих вуглеводів (можна використовувати звичайний цукор) важливі організму для швидкого синтезу енергії.


Висновок


Під час тренування виробляється стресовий гормон кортизол, який руйнує м'язи. Максимум вироблення припадає після 45-60 хвилин після початку тренування. Використання добавок може зупинити цей процес.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації