СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВід чого ростуть м'язи


Вітаю вас дорогі читачі! Сьогодні поговоримо про те як і від чого ростуть м'язи. Для того щоб накачати великі м'язи потрібно знати від чого ці м'язи ростуть. Давайте розберемо, що ж таке ріст м'язів після тренування.

будова мяза

Насправді навіть вчені до кінця не розібралися чому ростуть м'язи. Існують різні думки на цей рахунок, хтось вважає що м'язи ростуть від високо інтенсивних тренувань, інші що від мало інтенсивних, хтось вважає що ріст м'язової маси залежить від великої кількості повторень, інші вважають що від маленького числа повторень і т.д. Я досліджував безліч книг, статей, інтернет сайтів та зробив свої висновки спираючись на найавторитетніших авторів та наукові статті.


Існує 2 типи м'язових волокон, повільні і швидкі м'язові волокна.


Повільні (червоні волокна) відповідають за витривалість, для них більше підходять тривалі тренування, наприклад: біг на довгі дистанції.

Швидкі (білі волокна), вибухові, більше підходять для високо інтенсивних, коротко тимчасових навантажень, наприклад у важкоатлетів, спринтерів. Ці волокна вимагають швидкої енергії, головні джерела енергії глікоген і креатин. Потенціал зростання цих типів волокон майже однаковий.

Насамперед м'язи ростуть коли адаптуються до нового навантаження. Організм влаштований так, що по природі йому не потрібні великі м'язи так, як на них витрачається багато енергії, а організму це не вигідно. Якщо постійно збільшувати вагу на штанзі то і м'язи будуть збільшуватися адаптуючись до нового навантаження.

Велику роль відіграють гормони, які запускають синтез білків. Гормони виробляються на тренуванні під час стресу. Під дією навантаження під час тренування відбувається руйнування білкових структур, далі потрібно їх відновлення, тут і допомагають гормони.

Суперкомпенсація відіграє також велику роль. На тренуванні м'язи травмуються, далі під час відпочинку відбувається відновлення м'язових тканин і коли вони відновлюються відбувається зверх компенсація і м'язи стають більші на той випадок, якщо наступного разу доведеться піднімати ще більшу вагу докладніше про суперкомпенсації читайте тут.

Я дотримуюся високо інтенсивних тренувань, стараюсь робити по 6 - повторень в вправі, але час від часу потрібно міняти програму тренувань, тому, що м'язи привикають до таких навантажень і не хочуть більше рости. Тому варто змінити на 10 повторень, а потім через 1-2 місяці знову вернетесь до 6 чи 8 повторів. Так ми не дамо м'язам привикнути до однакового навантаження, і вони будуть краще рости.

Крім того хочу сказати, самі тренування не зроблять вас накачаним, так, як крім тренувань потрібно і правильно харчуватись. Особливо потрібно звернути увагу на вуглеводи і білки, також вітаміни і воду. Білки потрібні для росту (побудови м’язів), а вуглеводи для енергії, яка нам потрібна в спортзалі, щоб мати силу тягати залізо, а також для підтримування життєдіяльності нашого організму.

Якщо буде не хватати вуглеводів, організм почне їх заміняти білками, а це не дуже добре, так, як вони нам потрібні для росту м’язів. А ще гірше, що може статись, це коли не буде вистачати і білків, організм почне розщепляти наші м’язи (спалювати їх) включиться процес катаболізму, гормон кортизол почне руйнувати м’язи і використовувати їх як пальне, для енергії. Ось чому таке важливе значення має харчування, і не можна голодувати!

Сон так само дуже важливий, під час сну, організм відпочиває, відновлюється, відбувається найбільший ріст м’язів.


Умови росту м'язів


Адаптація до нового навантаження (фізичне навантаження в спортзалі)

Правильна программа тренувань

Створення нових білкових структур

Правильне харчування (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи, вода)

Хороший сон (мінімум 8 годин)

Відпочинок

Над компенсація

 

Тепер ви знаєте від чого ростуть м’язи, і вам буде легше їх накачати.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації