СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМ'язова адаптація


М'язова адаптація - невід'ємна частина тренувального процесу. Абсолютно кожен шанувальник бодібілдингу свого часу стикається з таким поняттям, як м'язова адаптація. Будь-який м'яз, відчуваючи одне і те ж саме навантаження, після часу просто звикає до неї.

Стверджувати, що це явище позначається тільки негативно, не можна. Скажімо, в таких видах спорту, як бокс, карате чи інший контактний вид спорту, а так само стрибки і тому подібне в м'язовій адаптації бачать позитивні зміни.

Множинні удари, а так само кидки відпрацьовуються до автоматизму, що багато в чому допомагає перемогти на змаганнях. А таке звикання є одним з проявів м'язової адаптації.
Не розглядається вона в негативному ключі і в пауерліфтингу. У бодібілдингу трактування терміну "м'язова адаптація" вже зводиться до звикання м'яза до певного виду навантаження. Погано це тому, що після часу результативність вправ починає знижуватися, і досягнуті темпи росту м'язової тканини починають показувати негативну динаміку.

Спортсмени, в переважній більшості випадків, намагаються міняти програму тренувань кожні декілька місяців. Проте новачкам цей поспіх зовсім ні до чого. Нетренований організм значно гірше звикає до навантаження і з цієї причини одна і та ж вправа, що виконується систематично, може давати бажаний результат навіть півроку.


Як же зробити щоб не заважала м'язова адаптація


На даний час існує декілька ефективних способів. Перший спосіб є профілактичним, він навряд чи допоможе спортсменові, який вже давно сидить в зоні адаптації. Полягає він в систематичній зміні ваг снарядів. Усе просто, у випадку якщо спортсмен тривалий час займається з однаковою вагою, або міняє її зовсім трохи (типовим прикладом є прокачування грудей за схемою 4Х12), то м'язи швидко звикають до цього рівня навантаження і просто перестають на неї реагувати.
Вивести атлета із зони адаптації, просто помінявши вагу неможливо, а продовжити час результативного тренування до 12-15 тижнів, кожного разу міняючи вагу цілком реально.

М'язи атлета звикають не просто до конкретної ваги, але і до повторів/підходів, цілком логічно припустити, що міняючи число кожне тренування можна на тривалий час забути про м'язову адаптацію. Враховуючи те, що зміна числа повторів/підходів обов'язково супроводжується зміною ваги, загальна тривалість отримання результату від тренування доходить приблизно до півроку. На жаль, м'язи адаптуються і під певний рух. Саме ця адаптація є найбільш небезпечною у бодібілдингу з тієї простої причини, що раз звикнувши, м'язи вже ніколи не зможуть забути цей рух. А враховуючи те, що переважаюча більшість спортсменів застосовують обмежений набір вправ, то з м'язовою адаптацією зіткнуться усі. Більше того, спортсмен не здатний значно змінити рух, оскільки він міняє вагу або ж число повторів.

Незважаючи на це спортсмен може змінити послідовність вправ, оскільки всього за одне тренування людина здатна виконувати до 15 різноманітних вправ. Та до усього кожна група м'язів здатна тренуватися безліччю різноманітних вправ.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації