СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКоли краще тренуватись


Люди, які серйозно підходять до спорту, намагаються врахувати всі умови, щоб вичавити з тренування максимум користі. Це і строго-індивідуальний план занять, і грамотно складений раціон, і, звичайно, всі ми хочемо знати коли краще тренуватись.

Далеко не всі можуть на тиждень вперед розписати найефективніші дні і години для занять спортом. Більшості з нас доводиться враховувати роботу, навчання і купу постійно виникають невідкладних справ. Однак навіть з наявних рідкісних вільних годин можна вибрати найкращий час для тренувань, якщо знати всі секрети.


Науковий підхід


коли краще тренуватись

Деяким людям набагато більше подобається дізнаватися про все методом тику, проходячи низку численних проб і помилок. У цьому є сенс, адже так можна обчислити своє особисте, ідеально підходить вашому організму кращий час для тренувань. Біда в тому, що на це може піти дуже багато часу, адже результати проявляються далеко не відразу. Тим же, хто звик довіряти професіоналам своєї справи, будуть цікаві дослідження різних груп вчених, що зібралися з однією метою-вибрати час коли краще тренуватись.

Американські вчені з Вільямсбурга провели особливий тривалий експеримент-групи чоловіків, які раніше не займалися спортом, в різний час виконували спеціальний план занять, один на всіх. При цьому враховувався рівень двох важливих в спорті гормонів-тестостерону (допомагає в зростанні м'язів) і кортизолу (накопичує жир). Кращий час для спортивних тренувань з'ясувалося за підсумком експерименту. У вечірні години (18:30 — 19:30) найшвидше ростуть м'язи і спалюється жир, тому що саме в цей час тестостерон виявляється на піку, а кортизол навпаки спадає.

Увечері температура нашого тіла природним чином підвищується, що сприяє більш ефективному виконанню вправ. Кращий час для тренувань — середина вечора.


Розпорядок дня


Не впадайте у відчай, якщо ви працюєте або вчитеся якраз вечорами. Для будь-якого часу в добі можна вибрати підходящий вид спорту, адже вечір — це найкращий час для силових тренувань, ви ж можете підібрати щось інше. Наприклад, ви з якихось причин звикли вставати з самого ранку і прекрасно відчуваєте себе о 5 годині ранку. Вам зовсім не потрібно чекати вечора, щоб почати тренування, орієнтуйтеся в першу чергу на свої біологічні годинники. Тим більше, що ранок — найкращий час для тренувань повільних і розмірених, наприклад, йоги або пілатесу.

Для тих, у кого завжди є зайві півтори години в післяобідній час, теж є хороші новини. Припустимо, на роботі у вас введено особистий час або якраз є вільні пари. З 14: 30 до 15: 30 проходить найкращий час для тренувань на витривалість. Зробіть тривалу не швидку пробіжку, сходіть в басейн або підберіть вправи на витривалість на свій смак. Головне — в ці години не варто надто перевантажувати серце і не робіть вправи відразу ж після обіду. Прислухайтеся до своїх відчуттів, враховуйте чужий досвід і ви точно зможете вибрати для себе коли краще тренуватись.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації