СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКето дієта


Вирішив я сьогодні пролити світло на чергову дієту. Дієта, про яку піде мова, називається Кето- Дієта або безвуглеводнева дієта. Матеріалів про Кето-Дієти в інтернеті стільки, що починає формуватися неправильна думка про сам принцип такого способу схуднення. Тому сьогодні я постараюся ємко, але структуровано розкласти все по поличках. Тим більше, зараз тема дієт затребувана не тільки серед дівчат, але і серед хлопців (наприклад, як підсушити пузо).

Приставка КЕТО означає кетони. Кетони в свою чергу — похідні жирів. Ці похідні починають виділятися з жирів під час жорсткого дефіциту або повної відсутності вуглеводів в харчуванні. Оскільки наш організм, зокрема мозок, вимагає енергії, то організму нічого не залишається, як брати цю енергію з жиру. Тепер ви розумієте, що Кето Дієта – це банальна відсутність вуглеводної їжі і переважання жирів, білків у раціоні харчування. Але якби все було так просто.

Кето дієта

Іншими словами, вуглеводи — це основний нутрієнт для отримання енергії організмом, а все інше допоміжні засоби. Звідси випливає, що через відсутність вуглеводів організм починає брати енергію з жирів і білків (в крайньому випадку). На жаль, тривала відсутність вуглеводів небезпечна для організму. В першу чергу починає страждати головний мозок, оскільки робота мозку практично повністю забезпечується вуглеводами (глюкоза і глікоген). Але існують і інші джерела енергії.

Пам'ятаєте, я говорив про похідні жирів – кетони. Саме вони поспішають на допомогу, коли відсутнє основне джерело енергії вуглеводи. Ця допомога називається кетозом. Саме в цей момент починає горіти жир. Даний процес починається при повному витрачанні запасів глікогену. Запасів, як правило, вистачає на добу, але може і довше. Потім через 3-4 дні організм перемикається на жири. Знову-таки, у всіх по-різному.


Скорочувати вуглеводи чи прибирати повністю?


Якщо просто скорочувати вуглеводи, то це буде звичайна низьковуглеводнева дієта. Якщо прибирати вуглеводи повністю, то це кето-дієта. Але в обох випадках ви все одно отримуєте вуглеводи. У першому випадку ви споживаєте будь-які вуглеводи в скороченій кількості, але інсулін знижується не сильно і це не дозволяє ефективно розщеплювати жири.

А при кето-дієті ви прибираєте всі відомі вуглеводи (солодощі, фрукти, картоплю, вироби з борошна, крупи, лактозо вміщаючі). Низький інсулін – розщеплення жирів. До речі, повністю прибрати вуглеводи не вийде. Далі слід врахувати наступний момент. Немає вуглеводів – сповільнюється метаболізм (обмін речовин) і робота кишечника (рідше стілець).

При спалюванні жиру потрібна підтримка швидкості метаболізму. Для цього необхідно вживати багато овочів, тобто клітковини. Як ви розумієте, в овочах також присутні вуглеводи. Ось чому я говорив про те, що не вийде повністю прибрати вуглеводи. Але в овочах, у порівнянні з тим же солодким і борошняним, кількість вуглеводів мізерно мало, а вироблення інсуліну мінімальна.

Різновид Кето Дієт


Види кето-дієт формуються виходячи з ваших завдань і можливостей організму.


1. Класична кето полягає у повній відмові від вуглеводів на довгий час.

2. Кето при наявності силових тренувань може допускати споживання вуглеводів (бажано рідких), але тільки перед тренуванням. Причому кількість вуглеводів не повинно бути більше, ніж необхідно для занять у залі. Наприклад, кількість вуглеводів більше рівне 1 годину тренування.

3. І, нарешті, непостійна кето-дієта — допускається споживання вуглеводів один раз протягом 5-10 днів сушіння. Робиться це для збереження м'язової тканини і підтримання метаболізму. Останній варіант, ніщо інше, як різновид БВЧ Дієти, коли раз в 3-5 днів ви робите вуглеводне завантаження.


Кето-Дієта на практиці


Ви вже знаєте, що харчування на кето-дієті складається з білків, жирів і клітковини (овочів). Вуглеводи виключаються. А скільки приймати в грамах, запитаєте ви? Тут справа навіть не в грамах, а в пропорції добової калорійності. По-простому, білків менше, ніж жирів по калоріях. У цифрах приблизно 30% білків, 60% жирів і 10% клітковини в добу. Але є один нюанс. Продукти різні і кількість у них білка і жиру теж може бути різним. Наприклад, у курячому філе багато білка, мало жиру, а в свинині білка менше, ніж жиру. Навіть при однаковій вазі білків і жирів, калорійність жирів буде більше. Враховуйте цей момент при компонуванні продуктів.

Можливо, це здасться складним, але насправді все просто. Виключаємо вуглеводи (клітковина з овочів виняток), беремо наступні продукти і розподіляємо їх на весь день:Калорійність, а також кількість білків і жирів в даних продуктах можна підібрати в розділі таблиці БЖВ + Калорійність. Причому не обов'язково їсти весь день м'ясо з рибою, можна тільки м'ясо або тільки рибу, а можна чергувати все. І все ж ключовим моментом кето-дієти є відсутність вуглеводів, ніж підбір продуктів, жирів і білків.

Негативні наслідки


Наслідки, які можуть виникнути в процесі кето-дієти, заслуговують уваги. Ось скромний перелік таких наслідків:


1. Зниження кількості вітамінів, мінералів і мікроелементів в організмі (пийте додатково вітаміни)

2. Погіршення уваги і реакції (на початковому етапі дієти)

3. Млявість (на початковому етапі дієти)

3. Рідкісний стілець (більше овочів)

4. Запах ацетону від тіла під час тренувань (ознака кетозу, пийте більше води)

5. Зневоднення (пийте більше води)

6. Зниження кислотності крові (наприклад, при БВЧ-Дієті зниження мінімально).


Висновок:


Друзі, перш ніж експериментувати з кето-дієтою, ви повинні обрати більш щадний спосіб зниження ваги. Наприклад, просто знизити обсяг споживаних швидких і складних вуглеводів і через деякий час подивитися на результат. КЕТО дуже складна дієта як фізично, так і емоційно. Починайте лише тоді, коли будете впевнені в своїх силах і в своєму організмі.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації