СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕШвидкі вуглеводи


Прості або швидкі вуглеводи - з'єднання, що складаються з однієї або двох молекул моносахаридів. Вони діляться на дві групи:


Моносахариди, що містять одну цукрову групу (глюкоза, галактоза, фруктоза);
Дисахариды, що утворюються завдяки залишкам двох молекул моносахаридів (мальтоза, лактоза, сахароза - звичайний цукор).


Прості вуглеводи (цукру) мають високий глікеміческий індекс, мають дуже солодкий присмак і розчиняються у воді.


Продукти, що містять швидкі вуглеводи :


Цукор


Складаючі з глюкози і фруктози


Мед
Шоколад
Кондитерські вироби (булочки, кекси, торти, печиво, тістечка, цукерки і інші солодощі)
Варення


Солодкі фрукти і ягоди


Кавун
Ананас
Банан
Виноград
Диня
Манго
Черешня
Чорна смородина
Чорниця
Морозиво
Солодкі напої
Картопля
Білий хліб
Білий рис


Основна властивість простих вуглеводів - дуже швидке їх засвоєння організмом. Потрапивши в організм, прості вуглеводи розщеплюються на глюкозу, яка миттєво всмоктується в кров, насичуючи усі тканини і органи швидкою енергією. Після швидкого засвоєння вуглеводів відбувається і швидке їх згорання, і вже через 30 хвилин вони вичерпаються зовсім.

Навіщо ж тоді потрібні прості вуглеводи? Річ у тому, що при важкому інтенсивному тренінгу виснажені м'язи потребують колосальної кількості енергії. Застосування повільних вуглеводів не принесе в цьому випадку необхідного ефекту, оскільки вони засвоюються повільно, впродовж декількох годин.

Тут якраз потрібні швидкі вуглеводи для того, щоб організм міг заповнити вуглеводні потреби у зв'язку з витраченою енергією. Завдяки моментальному засвоєнню простих вуглеводів з шлунково-кишкового тракту, вони викличуть негайне збільшення рівня цукру в крові і високий викид інсуліну. Інсулін, виконуючи роль транспортного гормону, проявить в цьому випадку свою позитивну дію. В результаті м'язові волокна швидко і у відповідному об'ємі отримають потрібні поживні речовини і значний об'єм енергії. Усе це дасть можливість організму швидше відновитися після тренування і загальмувати вироблення катаболічних гормонів, сприяючих руйнуванню м'язів.


Швидкі вуглеводи в харчуванні


Швидкі вуглеводи не слід приймати при наборі м'язової маси або схудненні, у будь-якому випадку вони зроблять свою негативну дію на організм. Використання швидких вуглеводів в малих дозах буде корисним лише при наборі маси в період вуглеводного вікна, коли організм посилено відкладає глікоген (енергетичний запас) в м'язовій тканині. Вуглеводневе вікно настає відразу після закінчення тренування і триває, приблизно, 25-40 хвилин. Для досягнення позитивного ефекту від тренування треба закрити це вуглеводневе вікно, прийнявши швидкозасвоювальні вуглеводи у кількості 50-100 грам. Для цього добре підійдуть кондитерські вироби, мед, соки, фрукти і інші продукти, що містять сахарозу, фруктозу, лактозу і інші швидкі вуглеводи.

Прийом простих вуглеводів в другій половині дня перед сном зробить для фігури найбільшу небезпеку. При швидкому насиченні крові глюкозою можливе блокування секреції гормону росту, і ті прості вуглеводи, які не засвояться, під час сну відкладатимуться в жир.

Якщо у вас є бажання мати красиву фігуру, намагайтеся вживати ці продукти в невеликих кількостях.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації