СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПовільні м'язові волокна


М'язові волокна або міоцити - це основна складова усіх скелетних м'язів. Серед міоцитів можна виділити декілька типів волокон, що спеціалізуються на різних навантаженнях. Якщо розглядати клітини м'язової тканини з точки зору структурно-функціональних відмінностей, то можна виділити наступні класи:


Швидкі або білі м'язові волокна підтипу IIa IIb.


Повільні м'язові волокна, які також іменуються червоними м'язами.

Червоні м'язові волокна названі повільними із-за низької швидкості скорочення. Їх перевага полягає в тому, що вони здатні працювати тривало і безперервно. У червоний колір м'язові волокна забарвлює міоглобін, який в повільних м'язах міститься у великих кількостях, ніж в швидких м'язах.


Функція повільних м'язових волокон


Червоні м'язові волокна потрібні для:
Динамічної роботи або аеробного навантаження. Сюди відноситься : плавання, біг, їзда на велосипеді і інше. Розвинена червона мускулатура спостерігається у легкоатлетів, велосипедистів і бігунів.

Підтримка осанки і пози тіла. Це завдання виконують м'язи спини.

Завдяки міоглобіну - білку, який в істотних кількостях міститься в повільних м'язах, волокна завжди мають достатню кількість запасеного кисню. В процесі аеробних навантажень мітохондрії червоних м'язових клітин починають активно окислювати глюкозу киснем, роблячи енергію. Якщо кисню, принесеного кров'ю, міоцитам бракує, мітохондрії використовують кисень, накопичений міоглобіном. По відношенню до швидкої мускулатури, повільна краще збагачується кров'ю, тому і приплив кисню йде до неї сильніший.


Роль повільних м'язових волокон у бодібілдінгу


Як показали дослідження, червоні м'язові клітини мають незначну гіпертрофію або розростання. Навіть в процесі цілеспрямованих тренувань процентна доля повільних міоцитів по відношенню до швидких залишається практично незмінною. Таким чином, люди, що мають у своєму організмі більше червоної мускулатури, ніж білої, матимуть кращі досягнення в легкій атлетиці, тоді як ті, у кого швидка мускулатура переважає над повільною, досягнуть добрі результати в пауерліфтингу і бодібілдінгу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації