СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке інгібітори ароматази?


Серед стероїдів виділяють клас препаратів, які отримали назву інгібітори ароматази. Інша назва – блокатори. Головне призначення інгібіторів – зниження кількості естрогенів, жіночих статевих гормонів, які можуть утворювати в організмі спортсмена після прийому анаболічних препаратів.

Природно, під час вживання блокаторів очікується також і підвищення чоловічого гормону тестостерону. Властивості препарату сподобалися спортсменам, які стурбовані профілактикою гінекомастії (збільшення молочних залоз у чоловіків). Поширення отримали анаболічні курси, під час і після яких атлети застосовують інгібітори ароматази.


Навіщо потрібно боротися з естрогенами?


що таке інгібітори ароматази

Будь-який фахівець в світі бодібілдингу скаже, що боротьба з естрогенами рівносильна порожній витраті часу, а все з тієї причини, що баланс між тестостероном і естрогенами – незамінна основа для росту мускулатури. А ось підвищена кількість естрогенів, безсумнівно, вимагає втручання, щоб привести фізіологічний рівень жіночих гормонів в норму. Жіночий гормон естроген відповідає за овуляцію у жінок, жіночність, м'якість, ніжність, округлість і абдомінальне ожиріння (жіночий тип). При збільшеній кількості естрогену чоловік починає набувати всі ці якості.

З'явилася думка (серед вчених), що естрогени, утворені ароматизацією (коли жіночий гормон з'являється з тестостерону) впливають на кількість лютеінізуючих речовин. Це викликає припинення вироблення тестостерону, як підсумок – припиняється ріст м'язів, відбувається відкат, чоловік може страждати набором ваги, ожирінням і навіть гінекомастією. У зв'язку з цим вчені прийшли до висновку, що потрібно не тільки знижувати кількість естрогенів, але і прагнути запобігти процесу ароматизації.


Дія інгібіторів


Крім перерахованих вище дій інгібітори також демонструють:


•ефективну допомогу в лікуванні гінекомастії;

•допомогу у збільшенні кількості анаболічних гормонів;

•усуваючи надлишок естрогенів (жіночих статевих гормонів) блокатори допомагають домогтися високої рельєфності;

•здатні запобігти гіпертензію;

•допомагають організму швидко відновитися, відпочити після прийому стероїдів.


Важливо знати! Інгібітори ароматази застосовуються під час вживання анаболічних стероїдів, схильних до сильної ароматизації. Це такі препарати як тестостерон, Methandrostenolone і багато інших.


Як застосовувати інгібітори на курсі?


Якщо ви вирішили приймати інгібітори на курсі, то раджу не поспішати, а попередньо пройти аналіз на естрадіол. Його слід проводити через 10 днів після того, як закінчився анаболічний курс. При цьому в курс повинні були входити стероїди з коротким часом розпаду. Наприклад, testosterone propionate. Якщо ж в курс входили препарати з довгим часом розпаду, то слід провести аналіз через 4 тижні.

Лише після отримання результатів призначається лікарем дозування інгібітору. Важливо розуміти, що під час прийому естрогенів аналіз на естрадіол повинен здаватися кожні десять днів прийому.


Побічні ефекти

В Американському університеті були проведені різні дослідження із застосуванням умовних дозуваннь блокаторів (при цьому фахівці спиралися на суб'єктивні відчуття спортсменів). Дослідження продемонстрували наступні побічні ефекти: зниження сексуальної активності, тобто лібідо, порушення ерекції, чоловікові стало важко вести статеве життя, виникали депресії та безсоння, погіршилося загальне самопочуття, з'являлися головні болі, нудота, болі в животі, печія.

Ряду побічних ефектів вдалося уникнути, знизивши дозу препарату. Необхідно розуміти, що правильно підібрати дозу антиестрогенів може тільки навчений фахівець.


Інші побічні ефекти, які були помічені спортсменами:


•зниження м'язового росту і поява болю в суглобах;

•руйнування кісток;

•збільшення рівня поганого холестерину;

•виникнення у спортсменів сильної депресії і нездатності протистояти ліні;

•зниження апетиту.


Історія появи інгібіторів

Засоби, які ефективно зменшують кількість естрогену в крові, були відомі ще нашим предкам. До них відноситься кофеїн, нікотин, цинк та багато інших рослинних речовин. А сучасний фармацевтичний ринок познайомився з більш складними препаратами лише в 1984 році. Спочатку використовували інгібітори – і досить успішно – для боротьби з пухлинами і раком молочної залози, так як в пухлинної тканини естрогенові рецептори поводилися особливо активно.

Блокаторам ароматази вдавалося знизити генотоксичний ефект, зупинити збільшення естрогенів у пухлинах і зупинити зростання новоутворень.


Летразол


Ефективний і дуже потужний інгібітор ароматази, визнаний лідером в деяких країнах, включаючи Америку. Довів, що під час прийому рівень естрогену може знизитися майже на третину при низькому дозуванні. Це вказує на здатність пригнічувати жіночий статевий гормон.


Анастрозол


Дослідження довели, що препарат знижує естрадіол. Вважається нестероїдним препаратом з антиестрогеновою властивістю. Швидко засвоюється організмом. Це найпоширеніший препарат, який використовується в боротьбі з гінекомастією. Крім того, Anastrozol добре зарекомендував себе як борець з підвищеною кількістю рідини в організмі.


Ексеместан


Відноситься до стероїдних інгібіторів ароматази. Найчастіше використовується для лікування естрогено залежного раку молочної залози в період менопаузи у жінок. Застосовується в бодібілдингу порівняно рідше, ніж інші препарати цього класу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації