СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро кошмар стероїдів


Напевно, у багатьох з спортсменів-бодібілдерів стоїть нелегкий вибір: приймати стероїди або продовжувати займатися без допомоги препаратів андрогенів? Але ж побічні ефекти швидко минають, значить, варто мабуть, продовжувати заняття і дотримуватися курсу прийому анаболіків?

Саме час замислитися про те, що буде після закінчення циклу прийому. Адже не факт, що ви не належите до групи ризику, в яку потрапляє частина атлетів. В результаті можна кардинально надірвати здоров'я, на все життя змінити до невпізнання, і не в кращу сторону. Приймаючи анаболіки, ви завжди ризикуєте, адже вам невідомо, наскільки ви стероїдо стійкі.

З основних, максимально негативних наслідків для бодібілдерів у молодому віці, слід виділити втрату потенції, зниження сексуального потягу і безпліддя.


Андрогени - що це?


Це чоловічі статеві гормони, які присутні в обох статей, тільки в різних обсягах. З головних представників у жінки слід виділити:


  • Гормон-тестостерон;
  • Андростендіон;
  • ДЕА-сульфат;

Головні представники андрогенів у чоловіків:


  • Тестостерон;
  • ДГТ.

Андрогени впливають на чоловічі і жіночі органи. В результаті їх надлишку або при підвищеній чутливості шкіри, випадає волосся на голові, спостерігається підвищене оволосіння на шкірних покривах. А ще - вугрова хвороба як у жінок, так і у чоловіків.


Андрогени - вплив на представників сильної і слабкої статі


Для зачаття нового життя необхідно, щоб і у чоловіків, і у жінок андрогени були. Жіночі яєчники виробляють несильний андроген андростенедіон, а ще - тестостерон, але в маленьких обсягах. Перший гормон нарощує м'язи - це його побочка, він чинить помірну анаболічну дію. Обидва гормони яєчники використовують для того, щоб зробити жіночий статевий гормон - естроген. Без нього неможливе зачаття малюка.

Для жіночого організму дуже важливий баланс андрогенів і естрогену - навіть при невеликому збільшенні рівня андрогенів з'являється ризик порушення менструального циклу, а потім жінка може стати безплідною. Роль тестостерону в чоловічому організмі величезна - він виробляється в яєчках, потім частина перетворюється в більш сильний андроген деідротестостерон.

Якщо ця частина буде надмірно велика, то на тлі зайвого дигідротестостерону спостерігається облисіння - це просто неминуче. Андрогени в організмі чоловіка допомагають формувати вторинні статеві ознаки, лібідо і виробництво сперми.


Андрогени - взаємозв'язок мозку і статевих залоз


Схема виробництва андрогенів у обох статей однакова. Але результати абсолютно різні - у жінок в тозі з'являються яйцеклітини, а у чоловіків - сперма. Якщо говорити про взаємозв'язок мозку і статевих залоз, то саме мозок є регулятором виробництва андрогенів в яєчках. Далеко не всі з них використовуються для виробництва сперми. Значна частина надходить у м'язи через систему кровообігу. А там тестостерон і дегідротестостерон будують м'язову тканину.

Деякі стероїди-андрогени відправляються з кров'ю в мозок. При надлишку гормонів, мозок передає сигнал гіпофізу для того, щоб скоротити вироблення гормонів - відповідну команду. При нестачі вона буде протилежною - підвищити гормональний обсяг. Саме так вдається підтримувати в крові однакову концентрацію андрогенів.


Безпліддя від стероїдів

Андрогени певним чином впливають на розвиток вторинних статевих ознак, що регулюють розвиток і ріст чоловічих статевих органів. Вони впливають на процеси обміну, в результаті викликають анаболічний ефект - стимулюють білковий синтез. В жіночому організмі андрогени є будівельним матеріалом для виробництва жіночих статевих гормонів - естрогенів, вони полегшують овуляцію. При надмірній кількості овуляція, навпаки, затримується, яйцеклітина не може повністю визріти.

При надлишку андрогенів в жіночому організмі сповільнюється вироблення прогестерону - другого жіночого статевого гормону, що грає важливу роль в процесі вагітності. В результаті його надлишку, протягом вагітності йде не належним чином, з'являється загроза викидання. Нормальна кількість тестостерону в жіночому організмі - 0.2-1.0 мг/мл


Гіперандрогенія - вірилізм


Це поява в організмі представниці слабкої статі рис чоловічого характеру, і все із-за надмірного показника андрогенів. Ознаки за чоловічим типом:


1. Підвищена волохатість або облисіння.
2. Змінюється статура і тембр голосу.
3. Спостерігається зміна властивостей шкіри.


Оволосіння за чоловічим типом або гіпсутизм волосся починає рости на тілі та обличчі у представниць слабкої статі, а може бути навіть на спині і грудях, на руках і ногах. Голос здобуває чоловічі риси, тембр знижується. Шкіра стає пористою і сальною, на ній з'являються вугрі. Жир перерозподіляється, в результаті змінюється будова тіла. Стегна стають більш вузькими на чоловічі похожі, а плечі навпаки - широкими, зменшуються молочні залози.

Крім того, відбуваються порушення менструальної функції, можлива аменорея. В результаті спровокованих порушень вуглеводного обміну можливий стрімкий розвиток цукрового діабету і ожиріння. При наявності у жінки пухлини яєчника або наднирника всі ці ознаки проявляються з особливою швидкістю.


Стероїди і безпліддя - як виправити помилки?

При безплідді на тлі прийому стероїдів необхідно звернутися до фахівців. Вони проведуть необхідні дослідження щодо кількості і рухливості сперматозоїдів, їх морфології. При відхиленнях від норми буде перевірений гіпофіз на предмет вироблення гормонів ЛГ і ФСГ. У разі нестачі швидше за все, буде призначений препарат кломіфен. Часто для лікування використовують ін'єкції хоріонічного гонадотропіну. Головною метою лікування є відновлення сперматогенезу - результат досягається не менш, ніж через 3 місяці. Лікування досить складне і тривале. Стовідсоткової гарантії на одужання немає.


Тестостерон і чоловіча контрацепція


У медицині з'явилася нова ідея - застосовувати тестостерон як протизаплідний засіб. Такий хімічний презерватив слід приймати за певною схемою: комбінуйте синтетичний прогестерон і від п'ятдесяти до ста мг тестостерону в тиждень. Ця суміш робить сперму безпечною в сенсі запліднення.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації