СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболічні комплекси


Анаболічні комплекси - це збиральна група харчових добавок, що мають особливість збільшувати м'язову масу, силу атлета і забезпечувати необхідною енергією для інтенсивних тренувань.

Анаболічні комплекси можуть бути різні по складу і містити у своїй основі амінокислоти, рослинні екстракти, мінерали і вітаміни. Окрім цього, до складу комплексів входить креатин, жирні кислоти і багато інше.

Потрібно відмітити, що застосування різного роду харчових добавок для розвитку і росту мускулатури вважається шкідливим для здоров'я із-за великого вмісту різних речовин і гормонів, деякі з яких можуть впливати на тестостерон в організмі чоловіка. Також експериментально доведено, що багато хто з анаболічних комплексів нейтральний, тобто абсолютно не помагає.

Вони, як правило, ніяк не впливають на організм і не виконують обіцяних результатів, але через відсутність достовірної інформації з успіхом користуються покупцями. Часто в комерційних цілях виробники харчування для спорту під терміном "анаболічний комплекс" продають добавки, що не мають до них ніякого відношення.

Сам термін - "анаболічний комплекс" на сьогодні носить досить розпливчатий характер. Саме це і повинно вас насторожити за бажання придбати цю продукцію. Адже анаболічні властивості має і звичайна їжа, яку ми щодня вживаємо. Усе залежить від того, скільки ми їмо. Чим більше їмо, тим більше властивий при вживанні їжі анаболізм - процес побудови нових тканин, у тому числі і м'язових.

Вирішивши приймати харчові добавки для поліпшення власних результатів, ви повинні пам'ятати, що вибирати анаболічні комплекси треба за допомогою компетентних фахівців з урахуванням будови вашого тіла і особливостей метаболізму. Окрім цього, треба ретельно вивчити склад і постаратися зібрати якомога більше інформації з різних незалежних джерел по кожному компоненту, заявленому на упаковці.

Говорячи про ефективні анаболічні засоби необхідно сказати, що вони, як правило, вільно не поширюються і підлягають обов'язковому строгому контролю. Через це виробникам анаболічних комплексів доводиться підшукувати такі харчові компоненти і рослини, які за певними показниками можуть бути ефективними і корисними.

Досвідченим шляхом доведено, що не існує жодного високоефективного засобу, який паралельно не мав би ряду побічних дій. Тому ви повинні добре подумати, перш ніж зважитися на купівлю "суперефективної добавки", яка нібито не має ніяких побічних явищ.


Ефективність компонентів анаболічних комплексів


Рослинні компоненти:


Tribulus terrestris - комплекс призначений для збільшення вироблення гормону тестостерона і збільшення лібідо. При цьому ефективність комплексу у людини не доведена. На території України продаж Трибулуса обмежена.

Eurycoma longifolia - чинить ефективну дію. Підвищує лібідо і має властивості збільшення виробництва тестостерона.

Форсколін - ефективний комплекс, який також здатний ефективно знижувати жирову масу.
Протодиосцин - покращує харчування м'язів (діюча речовина рослини Tribulus terrestris).
Ікаріін - ефективний компонент.
D -аспарагінова кислота - ефективний компонент.
Екдістерон - викликає сумнівну ефективність.
Метоксіізофлавон - ефективність не доведена.
Avena Sativa (чи овес) - ефективність не доведена.
Фітостерони - ефективність не доведена.
Ситостерин - ефективність не доведена, може гальмувати приріст м'язової маси.
Uncaria tomentosa - ефективність не доведена.
Humulus lupulus - ефективність не доведена.
Похідні валеріани - ефективність не доведена.
Macuna Pruriens - ефективність не доведена, але збільшує лібідо із-за дії на дофамінову систему.
Griffonia simplicifolia - ефективність не доведена.
Fenugreek (Пажитник) - здатний збільшити суху м'язову масу.
Pueraria lobota (Kudzu) - ефективність не доведена.


Жирні кислоти:


Арахідонова кислота - ефективна для підвищення витривалості, збільшення м'язової маси і силових показників.
Омега-3 - ефективні для збільшення силових показників, набору м'язової маси і при зниженні ваги.
Фосфатіділсерин - ефективний для збільшення продуктивності і витривалості, прискорення відновлення, зниження болів в м'язах.
Холін - сприяє поліпшенню результатів.


Інші компоненти:


6 - OXO - є ефективним.
Dehydroepiandrosterone (Дегідроепіандростерон) - ефективність не доведена.
ZMA - ефективність не доведена.


Окрім представлених вище компонентів, в різні анаболічні комплекси можуть бути включений креатин і амінокислоти. Але для спортсменів економічно вигідно придбавати ці компоненти окремо.


Анаболічні комплекси з яскраво вираженим ефектом


Hyper TEST (виробник Axis Labs)
T - 911 (виробник Legal Gear)
T - Bomb II (виробник MHP)
Stenandiol 3.0 (виробник German American Technologies)
Animal M - Stak (виробник Universal Nutrition)
Axis - HT (виробник BSN)
Vitrix (виробник Nutrex)
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації