СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи можна прес качати кожен день?


Є безліч способів урізноманітнити свій руховий раціон: займатися в спортзалі, кататися на велосипеді, гуляти з собакою, грати у волейбол, робити вправи з йоги, танцювати в клубі. І багато-багато інших.

При цьому є безліч людей, які цікавляться, чи можна качати прес кожен день. Відповідь на це питання: ні!

Для нас важливо, чому це питання виникає, що змушує людей тренуватися щодня? І важливо пояснити, як працювати з м'язами черевного преса ефективно, але без екстриму.


Чи можна прес качати кожен день

Навіщо ви хочете щодня тренувати прес?


Головна причина, по якій люди піддають себе щоденним тренуванням, – це бажання максимально швидко досягти помітного результату. Якого саме?

  • Позбутися від жиру в районі талії, «втягнути» живіт.
  • Накачати кубики, зробити живіт плоским, рельєфним.

Жодне з цих завдань не вирішується щоденними скручуваннями преса. Це серйозні цілі, які вирішуються комплексно.


Як прибрати живіт


Проявити м'язовий рельєф на животі можна тільки за умови, що на ньому немає зайвого жиру. А позбутися від останнього прицільно і швидко не вийде. Тренування преса кожен день не дасть ефекту жироспалювання!

Прибрати зайву вагу можна тільки при комплексних тренуваннях. Коли працюють всі великі м'язи, зростає витрата калорій, жир тане навколо працюючих м'язів, в тому числі на животі. Просто намагайтеся утримувати його напруженим при виконанні будь-яких вправ.

Чи варто качати прес кожен день, щоб позбутися від жиру на животі? Ні. Успішне вирішення цього завдання на 90% залежить від правильного харчування.


Як виростити кубики


Щоб м'язи росли, потрібно не тільки навантажувати їх, але і давати їм відновлюватися. Тоді в організмі запускається механізм під назвою «суперкомпенсація». Він полягає в тому, що злегка ушкоджені при тренуванні преса м'язові волокна починають заново відбудовуватися, але «з запасом» – щоб після оновлення вони могли витримати більш сильніше навантаження.

Даний процес протікає ефективно, фізіологічно, якщо дати м'язам спокій. В середньому на їх відновлення потрібно 1-2 дня (до 48 годин).

Що буде, якщо качати прес кожен день? У м'язових волокон не буде часу на відновлення. Позбавлені відпочинку, вони можуть наростати як потрапило, тоді приріст м'язової маси на животі і спині буде нерівномірним.

При зростаючому навантаженні це загрожує витонченням мускулатури навколо хребта. І тим, що вона перестане виконувати свою «утримуючу» функцію. Виникає ризик роздобути один з побічних ефектів «передозування» вправами – наприклад, сутулість, міжхребцеві грижі, зміщення.


Кому і як часто тренувати прес


Чи можна качати прес кожен день дівчатам? – Ні. Як жінкам, так і чоловікам рекомендується тренуватися не частіше трьох-чотирьох разів на тиждень, тобто через день. Є навіть думка, що оптимальний режим роботи для дівчат – два рази в тиждень. Тому що, качаючи м'язи живота не більше 10-15 хвилин в ході комплексного тренування двічі на тиждень, можна уникнути росту талії.


Чи можна швидко накачати прес

Як можна накачати прес? - За допомогою тренувального плану і правильного харчування.

Зміцнення м'язів живота – процес не швидкий. Результат своїх зусиль ви побачите не раніше, ніж через 8 тижнів. Найнадійніший спосіб домогтися якнайшвидшого результату – це звернутися за допомогою до тренера-професіонала.

Вийде швидше. Тому що складена тренером програма оптимально поєднує кардіо і силові навантаження з урахуванням ваших особливостей (тип статури, стан м'язової маси, рівень фізичної підготовки).

Вийде безпечніше. Тренер поставить вам техніку виконання вправ, щоб виключити травми і ризик завдати шкоди здоров'ю.

Вийде ефективніше. Тренер дасть поради щодо режиму відновлення, харчування. Ви можете розраховувати, що він комплексно оцінює ситуацію і тримає курс на досягнення вашої мети.


Кілька рекомендацій, що до пресу

Отже, закріплюємо пройдене.

Чи потрібно качати прес кожен день? – Ні. Це неефективне витрачання ваших сил. Щоденні тренування на прес не дозволяють спалювати жир в цій області. А якщо він надійно маскує м'язи черевного преса, то, як би ви їх не тренували, цього ніхто не розгледить. Навпаки, є шанс отримати протилежний ефект – живіт візуально буде здаватися більшим.

Чи можна качати прес кожен день? – Не бажано. Єдине виправдання для щоденних тренувань преса – прагнення підвищити його витривалість. Це корисно для постави, допоможе жінкам під час пологів. У звичайному житті сильний живіт потрібен, щоб штовхати газонокосарку або культиватор на дачі, наприклад.

Як накачати прес? - Усвідомлено. Качайте м'язи, не забуваючи про жироспалювання тренування і правильне харчування.

? Щоб м'язи живота не звикли до навантаження, регулярно міняйте вправи. Чергуйте роботу прямих і косих м'язів, працюйте над верхнім і нижнім пресом.

? Головні вправи на прес: традиційний підйом корпусу, скручування, підйом ніг в положенні лежачи, планка, кут. Виконуйте вправу повільно, весь час тримайте м'язи в напрузі. Працюйте на якість, а не на кількість.

Стежте за диханням, щоб м'язи отримували достатню кількість кисню в процесі роботи. Видих повинен припадати на зусилля.

Пам'ятайте, відсутність м'язового болю після тренування черевних м'язів не дає приводу навантажувати їх вправами кожен день.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації