СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТипи тілобудови


Умовно можна розділити всіх людей на три типи тілобудови. Типи тілобудови вже неодноразово описані в спортивній літературі, проте, як показує практика, не усі спортсмени (особливо новачки) знайомі з цією класифікацією.

Особисто мені, свого часу, це допомогло раз і назавжди утямити - чому у знайомого з тренажерного залу мускулатура розвивається швидше, хоча займаємося начебто однаково. Тому, якщо для Вас типи тілобудови - абстрактне поняття, то раджу уважно вивчити наступний матеріал. Це допоможе зрозуміти, що ви з себе представляєте і які ваші перспективи.


Існує три основні типи тілобудови :


Ектоморфний тип тілобудови : кінцівки довгі; тулуб відносно короткий; долоні і ступні вузькі, але продовгасті; верхній грудний відділ і плечі також вузькі. М'язи, пропорційно кісткам, мають тонку і подовжену структуру. Жирові підшкірні відкладення мінімальні. Характерний швидкий обмін речовин і досить повільний процес набору м'язової маси;

Мезоморфний тип тілобудови : верхній грудний відділ добре розвинений; широкі плечі; тулуб довгий з щільною мускулатурою; від природи має значний силовий м'язовий потенціал. Відносно легко набирає м'язову масу;

Ендоморфний тип тілобудови : масивна статура, з великим вмістом підшкірного жиру; таз має ширшу будову, в порівнянні з попередніми типами; м'язи мають "м'яку" структуру; форми особи округлі; шия коротка. Здатні, дуже швидко, набрати загальну масу, але досить важко позбавляються від жирових відкладень.


три типи тілобудови людей

Проте не намагайтеся знайти себе на цій картинці. "Чисті" типи тілобудови практично не зустрічаються, оскільки кожен з нас успадкував елементи кожного з вищезгаданих типів. Існують точніші методики визначення тілобудови, проте не вартовдавати в такі сильні дрібниці. Досить утямити усе вищесказане, подивитися в дзеркало і приблизно вичислити свій тип тілобудови.

Це буде досить, щоб зрозуміти, чому одна і та ж система тренувань, один і той же підхід не здатні принести двом різним людям однакові результати. Отже, вже той факт, що природа спочатку заклала в усіх нас різний потенціал, повинен наштовхувати вас на думку, що усе індивідуально, тому у кожного свій підхід для набору маси і мязів. Люди з різними типами тілобудови повинні з різних сторін підходити до розвитку власного тіла, інакше ви упретеся в стіну, орієнтуючись на того, хто за природою своїй відрізняється від вас. І не варто слухати чемпіона ендоморфа, який "дає" вам свою програму початківцеві ектоморфу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації