СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк правильно дихати при качанні преса


Почати варто не з того, як правильно дихати при качанні преса, а з того, до чого призводить неправильне дихання.

Взагалі, неправильне дихання є однією з найпоширеніших помилок під час виконання вправ для преса. Багато людей не звертають уваги на своє дихання, але ж це одна з основ швидкого досягнення позитивного результату. Крім того, правильне дихання захищає від виникнення сильних болів в м'язах і суглобах після тренування.


як правильно дихати при качанні преса

Ось як дихають багато людей під час занять: глибокий вдих і затримка дихання на протязі декількох повторень. Після чого людина жадібно хапає повітря ротом і знову затримує дихання протягом декількох підйомів. Однак наші м'язи потребують постійного поповнення запасів кисню, особливо під час тренувань. Без нього не може бути й мови про їх повноцінну і плідну роботу. М'язи є свого роду фабрикою з переробки калорій і спалювання зайвого жиру, але для функціонування фабриці потрібна сировина. У нашій ситуації такою сировиною стає кисень. Перебої в його поступленні гальмують робочий процес, в результаті чого скільки б разів ми не робили, ефект буде близький до нуля.

А як же правильно дихати? Все дуже просто, вдих робиться в момент розслаблення (вихідне положення), а видих під час виконання підйому, коли м'язи максимально напружені.

Можливо, дотримуватися такого дихального ритму буде непросто під час перших занять, доведеться строго контролювати цей момент. Проте вже через кілька тренувань подібний спосіб дихання увійде в звичку, і ви будете дихати автоматично правильно, самі того не помічаючи.


Як правильно дихати


А тепер прийшов час поговорити про правильне дихання під час тренувань преса. І відразу хочеться відзначити просту і очевидну кожному, хто займається спортом, істину: правильне дихання є обов'язковим елементом всіх занять. Саме від нього багато в чому залежить успішний результат тренувань.

Взагалі, техніка правильного дихання досить проста. Ось приблизна послідовність:


1) Займаємо вихідне положення, тобто лягаємо на підлогу або на тренажер, в залежності від ваших тренувальних переваг і тієї частини преса, яку ви збираєтеся опрацьовувати.

2) Якщо ви виконуєте стандартну вправу для преса, тобто лягли на підлогу, зігнули ноги в колінах і піднімаєте до них корпус, то протягом усього підйому корпусу робиться видих, а під час повернення у вихідне положення (знову ж, протягом всього цього часу) робиться вдих. Тобто видих саме на зусиллі.


Як бачите, все досить просто. Чому потрібно дихати саме таким способом? Дана техніка максимально полегшує виконання будь-якої вправи для преса і сприяє меншій втомі м'язів після тренування. Зрозуміло, вони будуть боліти після занять, але правильне дихання позбавить від зайвих больових відчуттів, ви будете відчувати тільки природний після тренувальний дискомфорт.

Велике бажання і старанність під час тренувань є хорошими факторами, однак вони, самі по собі, не принесуть бажаного результату. Все повинно підкріплюватися правильним диханням, тільки в цьому випадку м'язи преса стануть по-справжньому сильними і придбають гарний зовнішній вигляд.


Скорочення м'язів


Ще один важливий фактор, що стосується питання Як правильно дихати при качанні преса. Коли ми виконуємо вправи для цієї групи м'язів, вони не можуть повністю скоротитися через те, що в наших легенях знаходиться певна кількість повітря.

Тому ті люди, які затримують при виконанні вправ (наприклад, стандартних підйомів тулуба), ніколи в повній мірі не опрацьовують задіяні м'язи. Рішення даної проблеми дуже просте – досягнувши кінцевої точки (максимальної напруги) під час повторення, необхідно робити повний видих.


Що говорять досвідчені спортсмени


Для закріплення результату варто ознайомитися з тим, що говорять досвідчені атлети про правильне дихання при качанні преса.

Атлети говорять одну, досить цікаву річ про черевні м'язи, багато хто з них називають цю групу "м'язами видиху". Тобто кожен раз, коли ці м'язи напружені, необхідно робити видих.

Цей принцип діє під час виконання вправи будь-якого типу. При підйомах тулуба робиться видих, при підйомі ніг або колін те ж саме. Скрізь діє однаковий принцип.

Природно, що вдих робиться під час опускання тулуба або ніг, тобто при поверненні в початкове положення. В цей самий момент наші м'язи преса максимально розтягуються.

Отже, 90% успіху ваших тренувань преса залежить від правильного дихання. Втім, це ж правило може бути застосовано і для будь-яких інших силових вправ. Займайтеся собою і отримуйте задоволення від правильних тренувань! Успіхів Вам!

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації