СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБлокатори кортизолу


Більшість людей, хоч трохи причетних до спорту, чули про кортизол. На цю тему написано багато статей, в яких розглянуті катаболічні властивості препарату. В даний час випускається досить багато засобів, які називаються блокатори кортизолу. Вони широко застосовуються в багатьох видах спорту, в тому числі і в бодібілдингу.


Кортизол і його блокатори


Блокатори кортизолу

Традиційна медицина називає кортизол гормоном стресу. Його синтез є відповіддю організму на будь-яку стресову ситуацію, наприклад, емоційні потрясіння, депресивний стан, голодування тренувальні заняття і т. п. Можливо і вроджена схильність до високої швидкості синтезу речовини, основним симптомом якої є синдром нав'язливих станів.

Описувати всі біохімічні функції гормону не має сенсу, так як це займе багато часу, варто лише сказати, що основним завданням кортизолу в організмі є мобілізація всіх ресурсів. Якщо говорити простіше, то під час будь-якого потрясіння, фізичного чи емоційного, організм вимагає велику кількість вільної енергії. Як відомо її можна отримати завдяки жирам, вуглеводам та білковим з'єднанням. Будь-яка людина має достатній запас цих макроелементів у своєму організмі. З цієї причини спортсмени намагаються уникнути викидів кортизолу, який при великому вмісті в крові починає руйнувати тканини м'язів.

Для зниження швидкості синтезу гормону і використовуються блокатори кортизолу. Це досить велика група харчових добавок і медпрепаратів.


Функції кортизолу


Серед основних функцій, якими володіє кортизол, варто відзначити чотири основних:


  • Збільшує апетит;
  • Руйнує білкові з'єднання м'язових тканин;
  • Сприяє накопиченню жирів;
  • Вивільняє клітини жирів.

Відразу можна помітити, що останні дві функції є протилежними, проте це доведено в ході клінічних досліджень. Встановлено, що жирні кислоти можуть витрачатися тільки під час аеробних навантажень на організм. Щоб доставити жири потрібен досить великий час. Ініціаторами розпаду жирових клітин є кортизол і гормони групи катехоламінів, до яких відносяться адреналін і норадреналін.

Дуже часто саме кортизол є пріоритетним у цьому плані. Для виконання свого завдання кортизол здобуває необхідні ресурси з усіх можливих джерел. Простіше кажучи, він починає руйнувати, як жири, так і білки тканин м'язів. При цьому варто відзначити, що людині можуть не знадобитися жири при тривалому стресі, і вони повертаються на колишнє місце.

Після великої витрати ресурсів, організм повинен їх поповнити. Таким чином, після максимальної швидкості синтезу кортизолу починається експрес компенсація енергетичних ресурсів. Цим пояснюється почуття голоду. Найпростішим способом компенсувати енергетичні ресурси є відправити у запас жирові клітини. Саме цей макроелемент являє собою довгострокове джерело енергії. Для цього і необхідні блокатори кортизолу, при бажанні позбутися від надлишків ваги.


Класифікація блокіраторів кортизолу


Зараз випускаються комплексні та спеціальні противо-кортизольны засоби. Серед тих, які можна придбати в аптеці, можна відзначити кленбутерол, пептиди, гормон росту і т. д. Професійні атлети досить сильно знижують процентне співвідношення жирових клітин, зберігаючи при цьому масу м'язових тканин. Завдяки маніпуляціям з кортизолом можна домогтися витрати тільки жирів, не зачіпаючи білкові сполуки. Однак варто визнати, що зробити це дуже не просто. Будь-який активний вплив на гормональну систему може призвести до сумних наслідків.


Серед основних ефектів, якими володіють антикатаболічні засоби можна виділити:


  • Зниження швидкості синтезу кортизолу або його повне придушення;
  • Збереження тканин м'язів;
  • Втрата надлишкової ваги без витрат м'язових волокон.

Також варто відзначити, що і деякі харчові добавки виробляють антикортозольный ефект. До цієї групи можна зарахувати протеїн сироваткового типу, продукти, які мають середній глікемічний індекс і інсулін у формі ін'єкцій.

Однак ці методи боротьби з кортизолом не досить ефективні під час схуднення завдяки спалюванню жирових клітин. Вся справа в тому, що протеїни швидкого дії і вуглеводні продукти прискорюють синтез інсуліну. Величезна частина отриманої таким чином енергії незабаром повернеться у вигляді жирових відкладень. Це і стало основною причиною високого попиту на анти-кортизольні препарати. Якщо ж говорити про інсулін, то це досить небезпечна речовина і любителям його використовувати не варто.

Також не зовсім безпечними можуть бути і блокіратори кортизолу. Вище вже говорилося, що втручання в роботу гормональної системи небезпечно. Організм прагне підтримувати внутрішній баланс і рівень гормонів анаболізму і катаболічного типу повинен бути однаковий. Тіло завжди буде прагнути до цієї рівноваги. Якщо синтез кортизолу штучно заблокований, то єдиним можливим способом знизити анаболічний фон, стане зниження рівня тестостерону і соматотропіну. Адже це призведе до втрат маси м'язових тканин і зниженню швидкості схуднення. Цей факт є основною причиною небажаного використання блокаторів у великих кількостях.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації