СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболізм і катаболізм в бодібілдингу


Без науки і в спорті не обійтися. Спортсмену-бодібілдеру без теоретичних знань про процеси, що відбуваються в організмі, не досягти високих результатів, навіть після самих виснажливих силових тренуваннях. Усі, культуристи, що шанують себе, мають бути знайомі з поняттями "Анаболізм і катаболізм" і знати, як ними можна управляти, в цілях підвищення ефективності занять бодібілдінгом.


Катаболізм


Життя, в науковому сенсі, це нескінченний обмін поживних речовин у середині клітин, без цього воно неможливе, усе, що знаходиться поза клітинами - мертве. Мільйони клітин утворюють наше тіло і органи, усі ці клітини живуть і функціонують, діляться, дихають, здійснюють енергообмін і обмін поживними речовинами. Це важливо знати, щоб краще зрозуміти хід анаболізму і катаболізму в людському організмі. У бодібілдінгу має особливе значення катаболізм білків, м'язів, цей процес полягає в руйнуванні їх структур і волокон з освітою і виділенням простих речовин, використовуваних для задоволення різних потреб організму. Так, під час м'язового катаболізму протеїни м'язових тканин руйнуються до амінокислот. У організмі атлета ці катаболічні реакції починаються через: стомлення, голод, інтенсивні тренування, а також різні стресові ситуації.


Анаболізм


Анаболізм - це абсолютно протилежний до катаболізму процес, який включається відразу ж після закінчення дії катаболічних реакцій. Тобто, це синтез нових структур, волокон і тканин, їх оновлення і ріст, м'язів у тому числі. Так придумано природою, що катаболізм і анаболізм - це нерозривний і взаємозв'язаний ланцюжок, по закінченню катаболізму, слідує анаболізм, після закінчення якого, знову слідує катаболічна реакція, і так, нескінченно. Ніяких проміжків в цій схемі немає, речовини, отримані при катаболізмі, використовуються для побудови клітин в анаболізмі, тільки так, не інакше. Під час анаболічних реакцій прості речовини, амінокислоти, перетворюються на складні, м'язові тканини і волокна. Основне завдання бодібілдінгу полягає в прагненні подавити процеси катаболізму зі значною активізацією анаболізму клітин.


Що робити, щоб анаболізм переважав над катаболізмом


Процесами клітинного катаболізму і анаболізму можна і треба управляти, особливо якщо це стосується бодібілдерів. А як? Ось декілька непоганих способів:


Потрібен дійсно грамотний режим сну і відпочинку. Так, міцний сон має бути не менше сім годин на добу. Також обов'язковий для спортсмена-бодібілдера фіксований розпорядок дня, спати лягати краще раніше так ефект від сну буде максимальний. Коли людина спить, катаболізм не працює, а ось якщо він не висипається, тоді катаболічний процес компенсує недолік сну і відпочинку своєю руйнівною силою. Також організм спортсмена повинен отримувати повноцінне і регулярне відновлення.

Грамотно складена тренувальна програма. Для загального росту м'язової маси потрібне невелике число повторень і робота з великими вагами.

Комплекси спортивних біодобавок дозволяють підтримувати досить високий рівень тестостерона, при якому анаболізм працює набагато довше і ефективніше.

Контроль імунітету, при його зниженні або під час простудних захворювань, організм культуриста миттєво втрачає сили, енергію і, як наслідок, м'язову масу.

Правильне, переважно білкове, харчування атлетів. Без достатньої кількості протеїну і повільних вуглеводів в раціоні, якісний бодібілдінг, з максимальним нарощуванням м'язової маси і сили, неможливий.

Враховуючи рекомендації досвідчених ббодібілдерів і поради медиків, цілком можливо подавити катаболізм, і анаболізм, відповідно, запуститься сам собою, враховуйте це у своїй спортивній практиці!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації