СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро небезпеку стероїдів


Сучасні спортсмени і ті, хто має хоч би віддалений зв'язок із спортом, знайомі з таким поняттям, як "стероїди". Як правило, середньостатистична людина саме бодібілдерів звинувачує в зловживанні цими препаратами. Поняття "стероїди" обросло великою кількістю чуток і домислів, а також припущень, що не мають зв'язку з реальністю. Відомо, що фактична дія цих препаратів відрізняється від показників досліджень, проведених в лабораторіях. Дози, які використовують атлети-любителі, значно відрізняються від тих, що були використані при проведенні тестів.

Анаболічні гормони чинять на рецептори м'язових клітин стимулюючу дію. А ті, у свою чергу, задіюють спеціальні гени, що виробляють протеїн. Крім того, вони впливають на ферментативну систему, що бере участь в процесі обміну білків (прискорює процес синтезу і уповільнює розпад). В результаті такого процесу відбувається ріст м'язової маси. За словами спортсменів, при прийомі стероїдів інтенсивність тренувань і робочі ваги збільшуються, а час відновлення, навпаки, знижується. Коли курс закінчується, відбувається зупинка прогресу.

Під час тренування виділяється гормон стресу - кортизол. Внаслідок цього відбувається розпад протеїну (при цьому білок використовується в якості "пального" для м'язів). Під впливом стероїдів вплив кортизолу блокується. Відбувається блокування м'язових волокон від розпаду, збільшується швидкість відновлення.

Прийом анаболічних стероїдів знижує вироблення тестостерона. Показники рівня тестостерона у атлетів, що перестали приймати анаболіки, нижче в порівнянні з первинними. Як правило, після закінчення курсу спортсмени приймають нестероїдні препарати, які відновлюють нормальну секрецію тестостерона в організмі.

Оскільки вплив, що робиться стероїдами на людський організм, ще не вивчений остаточно, а результати багатьох досліджень досить суперечливі, остаточні висновки про стероїди робити доки передчасно. Проте спортсмени по всьому світу продовжують приймати ці препарати. Поки стероїдні препарати працюють і сприяють перемозі атлетів в різних змаганнях, про їх негативний вплив мало хто замислюється. Великий відсоток молодих людей, які ходять в тренажерні зали, не розташовує необхідної інформації і не має можливості отримати у тренера роз'яснення з приводу використання того або іншого конкретного засобу. Вони не мають уявлення про нюанси складання курсів і приймають стероїди без якого-небудь контролю. Безумовно, подібного роду спорт позначається на здоров'ї не самим кращим чином. Якщо ж вибір препаратів, дієта і тренінг, а також відновлення після курсу проходять під спостереженням фахівця, прийом стероїдів може бути безпечним.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації