СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПобічні ефекти метану


По-перше, "метан" вважається досить "брудним" (токсичним) препаратом, внаслідок прийому якого може спостерігатися цілий ряд побічних ефектів. Звичайно ж, це зігріваючий висип, до якого особливо схильні 15-18 літні спортсмени, що знаходяться у стадії статевого дозрівання.

Також "метан", будучи андрогеном, досить сильно розстроює виробництво тестостерона в організмах чоловіків. Дослідження показали, що щоденний прийом 20 міліграм метандростенолона на протязі хоч би 10 днів скорочує рівень вироблення тестостерона в організмі на 30-40%. Це пояснюється яскраво вираженим гонадотропним ефектом "метану", тобто "метан" стримує вироблення гонадотропінів, FSH (фоликулярностимулируючого гормону) і ЛГ (лютеїнізуючого гормону) через гіпофіз. Ще одним недоліком цього стероїда є те, що після відмови від "метану" рівень досягнутих результатів швидко втрачається. Це пояснюється тим, що скоплена в організмі під час "курсу" вода виводиться з нього.

Атлети високого рівня, що регулярно беруть участь в змаганнях застосовують "метан" не занадто часто, особливо в період "сушки" з огляду на те, що він сильно ароматизується в організмі, в результаті чого процес позбавлення від жирових відкладень сповільнюється. Тому спортсменам, які починають підготовку до конкурсу або пляжного сезону, знаходячись, м'яко кажучи, не в занадто хорошій формі, я б взагалі порадив з "метаном" справи не мати. Сильна андрогенна складова робить "метан" практично неприйнятним для жінок. Оскільки в цьому випадку наслідки прийому стають помітні тут же : це і посилений ріст волосся на обличчі і тілі, огрублення голосу, збільшення в розмірах клітора, порушення менструального циклу. Ще один мінус "метанової" терапії полягає в тому, що в результаті значного скупчення води в організмі, а значить, і різкого збільшення ваги тіла, може різко підскочити тиск, почастішати пульс і навіть утруднюватися дихання.

Проте, мабуть, головним недоліком "метану" є його токсична дія на печінку. Загалом це зрозуміло. Усі оральні препарати, як правило, мають у своєму складі токсичний радикал 17-альфа, а оскільки вони потрапляють в організм не через кров, а перорально (через рот), то ці токсини скупчуються в печінці, яка виконує в організмі людини роль фільтру.

На думку ряду західних фахівців, російський метандростенолон - ні що інше, як 17-альфа-метилтестостерон -- чи не найтоксичніший з усіх стероїдів. Хімічна речовина метилтестостерон є початковою сировиною для вироблення метандростенолона. При цьому метилтестостерон має великий андрогенний індекс і чинить токсичнішу дію на печінку. Правда, потрібно визнати, що чутки про тисячі качків, у яких внаслідок прийому "метану" відвалилася печінка є сильно перебільшеним. Річ у тому, що приблизно через один-два тижні після початку курсу "метану" починається застій жовчі в печінкових проходах. В результаті користувач починає відчувати тяжкість або навіть легке колення в лівому боці. Частенько культуристи сприймають ці симптоми , як сигнал до того, що вони у великій біді і в паніці кидають прийом "метану". Проте варто їм припинити прийом цього препарату, як усе приходить в норму. До речі сказати, у багатьох качків страх за свою печінку настільки великий, що вже через пару дній після початку курсу вони внушають собі, що у них болить печінка, і вона насправді починає боліти! Тим же, хто не хоче під час "метанової терапії" випробовувати який-небудь дискомфорт я б порадив паралельно приймати гепатопротекторитипу "карсила" або препарату "Лів-52", а також жовчогінні засоби.

Замість метану я б порадив приймати провірон. По суті, це препарат від чоловічого безпліддя, який призначається тільки по рецепту лікаря. Але побічний ефект, який спостерігається при застосуванні препарату, - часта і тривала ерекція, думаю, страшним не буде. У бодібілдингу провірон має високу популярність, оскільки це "чистий" препарат і в той же час дуже добре проявляє анаболічні властивості, збільшує накопичення білку в м'язових тканинах.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації