СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро енергообмін і джерела енергії в організмі


Організм людини в якості джерел енергії використовує жири, вуглеводи, креатинфосфат і аденозинтрифосфат. Жири витрачаються завжди, при будь-яких фізичних діях, їх запаси потенційно невичерпні. Вуглеводи у вигляді глікогену в м'язах і печінці задіюються при помірному фізичному навантаженні (наприклад, біг підтюпцем), їх запаси визначаються тренованістю організму – чим частіше і більше людина тренується, тим об'ємніші запаси глікогену. У тренованих спортсменів глікогену вистачає на 1,5-2 год.

про енергообмін і джерела енергії в організмі

Креатинфосфат (або креатинфосфорна кислота) – головний метаболіт креатину, його організм задіює при коротких високоінтенсивних навантаженнях тривалістю до 10 секунд. Це може бути, наприклад, спринт або жим штанги з не максимальною вагою. Пікові навантаження виконуються за сприяння аденозинтрифосфату (АТФ) – це універсальне джерело енергії для всіх біологічних процесів в організмі. АТФ дає енергію для максимального зусилля тривалістю до 2 секунд.

Повністю енергообмін описується циклом Кори. Але нам важливо розуміти одне – жири витрачаються постійно і з однаковою інтенсивністю незалежно від типу і тривалості навантаження. Вуглеводи, креатинфосфат і аденозинтрифосфат витрачаються лише в певних ситуаціях і з різною інтенсивністю. Відновлюються вони теж по-різному, найповільніше – глікоген, але їх відновлення можна прискорити.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації