СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВплив метаболізму на організм спортсмена


Якщо організм протягом тривалого часу відчуває високі фізичні і емоційні навантаження, то він зазнає деякі фізіологічні зміни. У атлета, що тренується змінюється кровоносна система – судини збільшуються, а їх стінки стають більш еластичними. Зміцнюється кісткова система, так само набагато міцнішими стають суглоби і сухожилля. Особливо варто звернути увагу на суглоби – вони піддаються змінам, хрящі ущільнюються, стають витривалішими зв'язки.

У той же час помірні заняття спортом запобігають такі захворювання, як варикозне розширення вен або атрофію м'язів. Вони покращують кровопостачання легень та насичення тканин киснем. Спортсмени рідше хворіють простудними захворюваннями і в цілому відчувають себе набагато краще звичайних людей. Адже хороший обмін речовин – це ще і відмінний настрій.

 

Розганяємо метаболізм

 

До порушення метаболізму можуть привести багато факторів. Це і низькокалорійне або неякісне харчування, неправильний режим прийому їжі, малорухливий спосіб (стиль) життя. Обмін речовин може бути порушений при дефіциті в споживаній їжі вітамінів і мінералів, білків або вуглеводів. Отже, спортсменові необхідно не тільки вести здоровий спосіб життя, але і повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, і тоді всі обмінні процеси будуть протікати повноцінно.

 

Що може прискорити метаболізм?

 

Для цього потрібно виконувати декілька простих правил.

 

Щоденний раціон повинен містити достатню кількість білкової їжі. Не потрібно забувати, що білок є головним м'язовим конструктором.

Не нехтувати сніданком – саме ранковий прийом їжі допомагає завести мотор метаболізму. Але і не робіть сніданок надто поживним.

Час від часу дозволяйте собі розслабитися і скуштувати заборонений плід: з'їсти більше калорій, ніж необхідно.

Позбавтеся від шкідливих звичок, які можуть впливати на рівень метаболізму.
Пийте достатню кількість рідини, приймайте вітамінні комплекси.
Відпочивайте рівно стільки, скільки потрібно організму для повноцінного відновлення. Не нехтуйте сном.

Тренуйтеся! Інтенсивні тренування посилюють обмін речовин і спалюють зайві калорії.
Поліпшити обмін речовин може і прийом спеціальних анаболічних формул, але, з одного боку, з часом відбувається звикання до них, а з іншого – підвищується навантаження на серце. Анаболічні стероїди також активізують обмінні процеси, але мають численні, незворотні побічні ефекти.

 

Обмін речовин при анаеробних і аеробних тренуваннях

 

У чистому вигляді аеробних або анаеробних типів тренувань не існує. Мова йде лише про те, яке джерело енергії використовується переважно в тому чи іншому випадку. Такі види спорту, як бодібілдbнг, пауерліфтинг, відносяться до анаеробного типу тренувань. Відбувається нарощування м'язів, підвищується їхня сила. М'язи починають накопичувати в собі поживні речовини для відновлення, за рахунок чого значно поліпшується метаболізм – до такої міри, що його дія виявляється ще протягом наступних 36 годин тренування. Подібні анаеробні вправи надзвичайно корисні і для здоров'я, і для прискорення метаболізму.

Аеробні тренування спалюють велику кількість калорій, але з часом організм звикає до них, пристосовується, а швидкість обміну речовин практично приходить в норму. Тим, хто зайнятий у «аеробних» видах спорту, важче контролювати свою вагу. Включення анаеробних вправ може змінити ситуацію і сприятиме прискоренню метаболізму.

Таким чином, для прискорення обміну речовин ідеальним буде поєднання аеробного та анаеробного навантаження. Саме це дозволить не давати організму звикати до фізичного навантаження і уповільнювати метаболізм.Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації