СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПорушення обміну речовин


Багато людей думають про те, що відбувається з їжею, після того, як вона потрапляє в організм. За переробку їжі відповідає обмін речовин. Метаболізм можна розділити на анаболізм і катаболізм. Під час катаболізму складні органічні речовини перетворюються на прості, внаслідок чого виділяється енергія. Анаболізм - це синтез нуклеїнових кислот, білків і ліпідів. Під час анаболізму енергія поглинається. При порушенні обміну речовин виникають різні захворювання, такі як цукровий діабет, ожиріння і так далі.


Ознаки порушення обміну речовин


У дорослих обмін речовин може порушитися із-за збою в роботі ендокринної системи, із-за неправильного харчування, стресів, гіподинамії і шкідливих звичок. Проблеми з метаболізмом у дітей найчастіше пов'язані із спадковістю.

Порушення обміну речовин ознаки: збільшення маси тіла, задишка, хронічна втома, ламкість волосся і нігтів, зміна кольору шкірного покриву, замки або проноси, набряклість і головний біль.

Якщо дитина відстає в розвитку, у нього бувають судоми, порушена дихальна функція і змінена структура нігтів і волосся, можливо, у нього порушений обмін речовин.

Для того, щоб нормалізувати метаболізм необхідно постійно оглядатися у лікаря, спати в покладений час, очищати організм від шлаків, дотримуватися дієти, не палити, не пити, не нервуватись і багато рухатися.

Після пологів жінки сильно набирають вагу через те, що у них змінюється гормональний фон. Голодувати і займатися спортом не вийде, оскільки треба зберегти поживні речовини в організмі, для того, щоб віддати їх дитині з молоком. Для того, щоб не занадто розтовстіти, потрібно їсти маленькими порціями і часто, намагатися не хвилюватися і проводити багато часу на вулиці, причому не просто сидіти на лавочці з коляскою, а ходити, якомога більше рухатися.


Симптоми порушення обміну речовин


Ослаблене волосся і нігті, зайва вага, набряклість - усе це ознаки порушеного обміну речовин. Вживання жирної і солодкої їжі, малорухомий спосіб життя, стреси - усе це призводить до збоїв в роботі організму. Коли людина перенасичує раціон важкою і жирною їжею, в організмі з'являється дисбаланс.

Порушення обміну речовин симптоми: різкий набір ваги, погіршення стану шкірного покриву, млявість і постійна пригніченість.


порушення обміну речовин

Причини порушення обміну речовин


У організмі живих істот, відбуваються хімічні реакції, які називаються обміном речовин. Метаболізм підтримує життєдіяльність і створює умови для виживання в довкіллі. Порушення цього процесу призводить до того, що починаються проблеми із здоров'ям.

Порушення обміну речовин причини не до кінця вивчені. Деякі вчені припускають, що уся справа в неправильній роботі надниркових залоз, щитовидної залози, гіпофіза і статевих залоз. Хтось вважає, що проблема криється в неправильному способі життя і хронічних стресах.


Захворювання порушення обміну речовин

Вуглеводи і жири в процесі обміну перетворюються на воду і вуглекислоту. Білки йдуть на пластичні потреби і згорають не повністю, залишаючи після себе сечову кислоту і сечовину, тобто шлаки. Під час м'язової роботи обмін речовин підвищується.

Основний обмін речовин відбувається в стані спокою і тоді, коли людина нічого не їла. На послаблення і посилення цього обміну впливають окислювальні процеси, що відбуваються в організмі. Підвищення окислювальних процесів провокує збільшення розпаду білків, вуглеводів і жирів. Організм сильно худне. Якщо ослаблені окислювальні процеси гальмують розпад речовин, людина гірше працює і починає товстіти.

Авітамінози - це захворювання порушення обміну речовин. Вітаміни - це органічні частини тваринних і рослинних тканин, що активують на внутрішньоклітинному рівні гормональні і ферментативні процеси.

При нестачі йоду у людини з'являється ендемічний зоб. Якщо в організмі мало міді, можуть виникнути анемічні стани і атаксія. Коли в грунті багато селену, у травоядных тваринних починається лужна хвороба, порушується обмін речовин в рогових утвореннях: копитах, рогах і так далі. Рослини, що виросли на грунті, багатому селеном, отруйні для тварин.

Якщо собак увесь час тримати в квартирі, і мало з ними гуляти, у них порушується обмін речовин. Кожній живій істоті потрібне сонячне світло і повноцінне харчування.

При ожирінні велика кількість жиру накопичується в жировому депо. Якщо вживати надто багато цукру і вершкового масла, тобто вуглеводів і жирів, при цьому мало гуляти, в підшкірній клітковині почне відкладатися жир. Гіпофункція статевих залоз, гіпофіза і щитовидної залози також провокує ожиріння.

Нейтральний жир є складовою частиною живої клітини. З жиру, отриманого з їжею, будується клітина, яка є активним елементом. Тобто в помірній кількості жир корисний. Коли у людини округляється тіло, йому стає важко рухатися і з'являється стомлюваність. Зайва вага перевантажує серце, гіпертрофується лівий шлуночок і виникає сердечна недостатність.

Для того, щоб розв'язати проблему, потрібно в першу чергу скоротити вступ вуглеводів. Для поліпшення кровообігу можна робити масаж. Ендокринологи при усіх формах ожиріння рекомендують приймати тиреоїдин, який підвищує обмін речовин.


Лікування порушення обміну речовин


У наш час люди вживають надто багато жирів, це неприродно для живих істот. Жир треба отримувати з морської риби і рослинних олій. Кращою вважається оливкова олія, яка ніде не відкладається, але покращує обмін речовин. Якщо людина їсть багато цукерок, печива, жирного м'яса, вершкового масла і інших продуктів, у неї з часом розвивається тромбоз, артрит, астма, підвищується тиск і так далі. Для того, щоб вага не занадто збільшувалася і не розвивалися різні хвороби, потрібно якомога менше вживати тваринних жирів і більше жирних кислот.

Порушення обміну речовин лікування починається з дієти, збалансований раціон дозволить скоректувати вступ різних поживних речовин, які не лише не корисні, але і шкідливі організму. Також треба багато рухатися, біг або відвідування спортивного залу цілком підійдуть. Стрес впливає на організм в цілому. Якщо людина часто нервує, у нього порушується метаболізм. Це можна помітити навіть по тому, як людина починає усе поїдати або, навпаки, відмовляється від їжі під час стресу.

Для того, щоб розв'язати проблему порушення обміну речовин, потрібно відвідати генетика, ендокринолога і дієтолога.Народні засоби проти порушення обміну речовин

У народній медицині є рецепти від усіх хвороб. Як і звичайні ліки, вони можуть допомогти, а можуть і не зробити ніякої дії.

Народні засоби порушення обміну речовин : настій з листя волоського горіха, настої з березових бруньок і ромашки, мед, часник і так далі. Як готувати ці цілющі настої можна взнати із спеціальних книг, в яких вказано точне дозування і спосіб приготування.


Порушення обміну речовин у дітей


Діатез являється прояв порушення метаболізму в дитячому віці. На шкірі виникають червоні плями, які зудять і мокнуть. Роздратована шкіра не може дати гідну відсіч інфекціям, тому на ній з'являються гнійники.

Порушення обміну речовин у дітей легко вирішити дієтою, якщо, звичайно, проблема не в спадковості. Діатез також виникає із-за неправильного харчування. Для того, щоб допомогти дитині, потрібно сходити до лікаря і скласти з ним схему харчування. Дітям потрібна велика кількість часу знаходитися на свіжому повітрі, грудні на вулиці прекрасно сплять, багато користі роблять повітряні ванни.


Спадкові порушення обміну речовин


Спадкові захворювання виникають із-за дефекту одиничних генів. Спадкові порушення обміну речовин : лейциноз, фенілкетонурія, алкаптонурія, гостра порфирія, що перемежається, природжена гіперплазія надниркових залоз, синдром Кірнса - Сейра і так далі.

Якщо дієти, відсутність стресів і фізична активність не допомагають, значить, пора йти до генетика і ендокринолога, швидше за все, порушення обміну речовин сталося на генетичному рівні.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації