СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯке спортивне харчування потрібно новачкові і чи потрібно воно взагалі?


З першим, чим доводиться зіткнутися людині, котра переступила спортивний зал-це, яке спортивне харчування потрібно новачкові. І тут починаються варіанти. Легенд і міфів навколо харчування досить багато, щоб захистити не одну докторську дисертацію. Тільки все це суєта "навколо дивана". Насправді все зводиться до прозової вигоди.

Занадто багато розвелося компаній, готових задовольнити будь-який смак будь-якого спортсмена. І їм потрібні гроші. Часто, в гонитві за прибутком, ці виробники просто замовчують деякі аспекти, щоб створити враження, що без їх гейнерів, амінокислот чи ВСАА в спорті взагалі робити нічого. Ось новачки і намагаються, замість нормального виконання графіка тренувань і правильно організованого харчування купують, і їдять всякі речовини, упаковані в красиві пластмасові пляшечки.


яке спортивне харчування потрібно новачкові і чи потрібно воно взагалі

Чи потрібно додаткове харчування новачкові


На це питання треба відповісти ствердно. Людина прийшла в спортивний зал і почала витрачати там свою енергію. І якщо вона буде продовжувати харчуватися так, як звикла до цього робити, то цілком може так статися, що речовин, одержуваних з їжею, їй може і не вистачити. Ми не будемо розглядати випадок з переїданням, який і привів майбутнього чемпіона в тренажерний зал.

Тепер розберемося, яке спортивне харчування потрібно новачкові. Якщо не кривити душею, то ніяких спортивних добавок для початківця атлета приймати, взагалі не варто. Ті вправи, які спортсмен виконує під час своїх тренувань, не вимагають великих енергетичних витрат. І цілком вистачає, щоб їх заповнити, продуктами, які звично вживала людина до цього.

Але життя наше не таке просте, як хотілося б. Іноді ніколи приготувати їжу вчасно, та й мало яких інших причин може бути, що змушує використовувати спортивне харчування. Але на перших порах воно не повинно бути основним. На початку свого кар'єрного росту, треба все ж, витратити свої резерви і лише потім приймати рішення про додаткові стимули.

Ми не відкриємо іншу країну, якщо наважимося стверджувати, що спортивне харчування це тільки їжа і нічого більше. Якщо порівняти її з натуральною їжею, то великої різниці в складі і користі не буде, а от зручність прийому існує, і воно на користь штучної їжі.

І ще одна удавана перевага. В спортивному харчуванні є швидкий і повільний протеїн. Це все теж працює, але не так сильно, як хотілося б. Є можливість в широких межах регулювати дози нутрієнтів і замість великого шматка м'яса отримати потрібну кількість білка або креатину.

Не треба думати, що досвідчені спортсмени та чемпіони бодібілдингу по доброті своїй душевно розповідають в інтерв'ю численним кореспондентам про те, чим вони харчувалися і як достигали таких феноменальних результатів. Все це суєта і ці накачані хлопці давно працюють в якості моделі на фірму, що виробляє спортивне харчування. Так що приймати на віру їх красиву історію не варто.


Якщо не треба, але дуже хочеться


Щоб остаточно вирішити, яке спортивне харчування потрібно новачкові порадимо наступне. З усього розмаїття на ринку різних харчових добавок слід вибирати все ж іноземних виробників. У них і досвіду більше і гостріша конкурентна боротьба, так що з упевненістю можна сказати, що за кордоном стежать за якістю.

Наші ж виробники, намагаються знизити собівартість і втрачають через це якість. Тому, серед поганих товарів, які українці випускають, можна знайти більш або менш хороший, але це не означає, що він буде відповідати всім вимогам. І ще, розкручені бренди можуть бути підроблені досвідченими фахівцями з розкосими очима. Так що варто все ж переплачувати і купувати все, що ви хочете, тільки у фірмових магазинах.

У спорті є деякі крайнощі, які ніхто не любить афішувати. Багато тепер вже знають, що без медичних препаратів, що межують із забороненими допінгами домогтися високих досягнень не можливо. Зараз вже від справжнього спорту мало що залишилося. Є тільки змагання між фармацевтичними фірмами. Але про це рано думати початківцю спортсмену.

Новачкові треба порадити йти не в магазин, де продається спортивне харчування, а... на ринок. Там ще можна купити за недорогою ціною продукти без всяких ГМО і різних добавок. Відкриємо навіть страшну таємницю. Виявляється, будь-який середній атлет може домогтися видатних результатів, якщо буде вживати свіже м'ясо, сир, молоко і яйця. Ну, а якщо цих продуктів здасться мало, то почніть з комплексного протеїну або гейнера. Тільки пити все це треба після тренування.


Хто ви: ендоморф, мезоморф або ектоморф


Ендоморф і мезоморф п'ють багатокомпонентний протеїн після тренування і перед сном. Сироватковий білок пити треба їм відразу після тренування, а довгий або казеїновий протеїн бажано випити перед сном.

Ектоморф гейнер п'є після тренування, потім вранці після сніданку, але не відразу, а через дві години. Казеїновий протеїн найкраще пити на ніч.

Є багато препаратів, які в своєму складі мають збалансований вміст швидкого і повільного білка. Фірми радять цей продукт вживати як перед тренуванням, так і перед сном. Але краще все ж користуватися спеціалізованими препаратами. Різниця між комплексними і окремими добавками протеїну майже не відчувається, а ціна помітно відрізняється. Так що думайте самі.

Тепер про амінокислоти. Ви не повірите, але з'ївши шматок м'яса, незабаром в організмі він перетвориться в амінокислоти. Так, так, ті самі, які вам пропонують купити в красивих баночках. Амінокислоти потрібно приймати тим спортсменам, які в силу своїх переконань не їдять м'ясні продукти. Ось для них це хороший вихід.

Тепер має бути зрозуміло, яке спортивне харчування потрібно новачкові і чи потрібно воно взагалі новачкові. І якщо немає результату в спортивних досягненнях, то вина буде в чому завгодно, тільки не в харчуванні. Цілком можливо, що неправильні навантаження, відсутність прогресу у виконанні вправ, низька або взагалі ніяка техніка – звідси і проблеми. Вирішуйте їх і у вас все вийде.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації