СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТравми в бодібілдингу


Травми в бодібілдингу - не рідкість. Бодібілдинг є травмо небезпечним видом спорту, але незважаючи на це за наявності бажання можна звести ризик отримання травм до мінімуму, якщо дотримувати прості правила. Основні травми отримують не досвідчені спортсмени на протязі першого року тренувань, так відбувається внаслідок того, що більша увага приділяється вправам, але ніяк не правильності їх виконання. Дуже часто причиною травм виступає незнання елементарних основ проведення тренувального заняття. У цій статті ми ознайомимо вас з правилами тренувань, які допоможуть запобігти помилкам.

Система тренувань містить в собі такі складові, як регулювання періодів відпочинку і навантаження, виконання процедур, які спрямовані на підготовку м'язів до навантажень і правильної техніки виконання вправ.

Початкуючий спортсмен приходить на тренування озброєний виключно комплексом вправ, який забезпечує розвиток м'язів.

Людина починає виконувати цей комплекс, не дотримуючи при цьому інтервалів між підходами.

Деякі спортсмени виконують підряд усі вправи, повністю забуваючи про потребу в перерві на відпочинок, в результаті сходить нанівець позитивний ефект, а ще істотно підвищується ризик отримання травми у бодібілдингу.

Після часу атлет сильно втомлюється і просто втрачає контроль над правильністю виконання своїх вправ. Але є і ті спортсмени, які навпаки забувають про виконання вправ, тому, що сильно захоплюються розмовами з колегами, а за час такої великої перерви м'язи просто остивають і людина при виконанні вправи отримує травму.

Щоб запобігти подібним ситуаціям необхідно постаратися строго контролювати свій час відпочинку. Кращим варіантом в даному випадку стане таймер, який повідомить про завершення перерви. Паузи між підходами не мають бути менше половини хвилини і більше трьох хвилин, але усе безпосередньо залежить від того які саме вправи ви робите і який тренувальний режим застосовуєте.

Підготовка м'язів до навантаження є важливою для абсолютно будь-якого спорту. Бодібілдинг теж не є виключенням, оскільки добре розігріті м'язи значно легше сприймають навантаження. Підготовку можна умовно розділити на два етапи, а саме попереднє розігрівання м'язів і розігрівання окремої групи перед виконанням вправи.

Попереднє розігрівання відбувається в процесі розминки перед тренуванням, а щоб виконати підготовку м'язової групи слід зробити перший підхід у вправі з маленькою вагою. Реалізація вказаних дій займе мінімум часу, та зате надійно захистить від травм.

Не відповідна техніка виконання вправ є головною причиною отримання травми. З цієї причини починаючи виконувати вправу, необхідно чітко представляти, як правильно її робити, а ще контролювати роботу м'язів в процесі підходу, не відволікатися і не брати надмірно велику вагу.


Найбільш поширені травми у бодібілдингу.


Перше - травми спини. Вони виникають при неправильному виконанні вправ, щоб їх уникнути в процесі навантаження на спину тримайте в напрузі найширші м'язи.

Друге - травми предпліч у бодібілдінгу. Щоб їх запобігти зміцніте свої передпліччя, не фіксуйте кисті рук за допомогою еластичного бинта, оскільки це викликає послаблення м'язів.

Третє - травми рук. У більшості випадків вони виникають при застосуванні на тренуваннях техніки чітинга. У разі, якщо ви не готові до застосування такої техніки, то виконуйте вправи чисто, з доступною вагою.

Четверте - травми ніг. Вони виникають у разі поганого розігрівання м'язів перед тренуванням, крім того причиною може бути не правильне взуття. Якщо ви збираєтеся тренувати ноги, то ваше взуття повинне мати каблук, не менше двох сантиметрів. Перед черенем обов'язково зробіть декілька десятків присідань застосовуючи свою вагу, а ще добре розробіть суглоби.

Щоб запобігти травмам у бодібілдингу, слід приділяти більше уваги техніці виконання вправ, оскільки такий підхід допоможе зберегти здоров'я і поліпшить результат.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації