СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо потрібно знати про час прийому гейнера?


Грамотний тренувальний процес завжди має доповнюватися правильним збалансованим раціоном. Коли мова йде про набір маси, до харчування спортсмена доцільно додати гейнер. Так називаються висококалорійні білково-вуглеводні суміші, призначені для швидкого і збалансованого покриття потреби спортсмена в енергії та поживних речовинах. Крім білків і вуглеводів виробники часто збагачують склад гейнера вітамінами і макроелементами. Гейнер – незамінний елемент харчування для ектоморфів, людей, які не відчувають труднощів, пов'язаних з надмірним відкладенням жирової тканини. У цьому випадку добавка допоможе стимулювати ріст м'язів.


Властивості гейнера


Збільшує запас глікогену в м'язах, що дозволяє зробити силове тренування більш результативним, а ріст маси більш вираженим;
Поповнює дефіцит калорій при наборі маси;
Ідеальна живильна речовина для закриття білково-вуглеводного вікна після силового тренування;
Може повністю замінити їжу, якщо немає можливості повноцінного прийому їжі.


Рекомендації по вживанню


Зазвичай виробники спортивного харчування докладно пишуть на упаковці, як потрібно приймати їх продукцію. Оскільки основна мета будь-якого виробника – збути якомога більше свого товару, то й рекомендації по частоті застосування можуть бути дещо завищені. Насправді час і частота прийому гейнера різниться в залежності від цілей кожного конкретного спортсмена.

Сучасні гейнери – це суміші, з яких виходять смачні, ароматні коктейлі. Пити їх – задоволення і користь одночасно. Як правило, 1-2 мірних ложки сухої речовини змішується з необхідною кількістю (200-300 мл) води, мало жирного молока або соку за смаком. Не потрібно приймати одноразово більше рекомендованої виробником порції – це загрожує зайвим навантаженням на органи травлення. Куди більш доцільно збільшити кількість прийомів протягом дня.
Прийом гейнера в день тренування
У дні відновлення і дні тренувань організм спортсмена має різні потреби в енергії, вуглеводах, жирах і білках, що необхідно враховувати при побудові щоденного раціону.


Перед тренуванням


Щоб забезпечити організм необхідною енергією, поповнити запаси глікогену в м'язах і протистояти катаболічним процесам на самому ранньому етапі, доцільно пити гейнер приблизно за годину до початку тренування. За цей час збережеться комфортне відчуття ситості, але переповнений шлунок не завадить активним заняттям.


Після тренування


Правильне і своєчасне харчування після силових вправ забезпечує необхідний ріст м'язів. Щоб набір маси став можливим, протягом півгодини після закінчення тренування потрібно закрити так зване білково-вуглеводне вікно.

Для приготування гейнера краще взяти спеціальний шейкер, що складається з двох частин. В одну засипається порція сухої речовини, а в іншу – рідина. Після тренування можна відразу ж в роздягальні змішувати і пити коктейль.


Між прийомами їжі


Якщо спортсмен прагне швидким і вражаючим результатами, приймати гейнер тільки до і після тренування для нього явно недостатньо. Щоб істотно збільшити калорійність раціону і дати потужний імпульс для росту м'язів, білково-вуглеводні суміші можна і потрібно пити протягом дня через 1-2 години після їжі.

Гейнери можуть збільшити калорійність раціону спортсмена до 4000 тисяч ккал! Не кожен може набрати стільки енергії зі звичайних продуктів. Білково-вуглеводні суміші – це зручно, смачно і ефективно.


Прийом гейнера перед сном


Приймати гейнер на ніч рекомендується тільки дійсно худорлявим людям, які важко набирають масу і не схильні до утворення жирової тканини. В інших випадках для ефективного відновлення і нарощування м'язів вночі, перед сном краще пити протеїн.

Для новачків, які хочуть швидко привести себе в спортивну форму, рекомендується поступове збільшення кількості калорій за рахунок гейнера. В іншому випадку різке навантаження на органи травлення може завдати шкоди організму.


Прийом гейнера у не тренувальні дні

У дні відпочинку від силових тренувань відбувається активне відновлення м'язів, тому організму потрібна велика кількість білка і вуглеводів. У цей час досить приймати гейнер 2-3 рази в день між основною їжею. Ектоморфи також можуть пити коктейль перед сном.

Спортсмени, для яких ріст маси не представляє особливої проблеми, у не тренувальні дні можуть обмежитися однократним прийомом гейнера.


Шкода і можливі побічні ефекти від прийому гейнера

Якісні сучасні гейнери виробляються з натуральних компонентів, що мають збалансований склад і забезпечують організм спортсмена всіма необхідними речовинами. При грамотному використанні цього продукту шкоди бути не може. Тривалість прийому визначає сам спортсмен, перерви не обов'язкові.

Деякі спортсмени відзначають від прийому гейнери такі побічні ефекти як тяжкість у шлунку, здуття живота, нетравлення. Якщо виникають подібні проблеми, допоможе зниження дозування, частоти прийому, або перехід на інший вид гейнера.
Ну і ще один побічний ефект, якщо забагато приймати гейнера можна почати набирати жирок, як відомо, лишні вуглеводи мають властивості перетворюватись в жир.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації