СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро перетренованість і імуносупресію


Після фізичного навантаження організм може виявитися в трьох різних станах. Перший стан – стомлення (втома), відповіддю організму на стомлення є прогрес – організм адаптується до навантаження, наприклад – «вчиться» накопичувати більше глікогену, «нарощує» більше окислювальних м'язів, щоб інтенсивніше використовувати жирові запаси.

Другий стан-перевтома (перетренованість), воно визначається недо відновленням резервів організму між навантаженнями (тренуваннями). Технічно недовідновлення близькі за змістом і безпосередньо пов'язане із станом недосипу – коли протягом тривалого часу організм не отримує достатню кількість сну (досить недосипу в півгодини-годину). В результаті недосип накопичується і організм втрачає можливість працювати в повну силу.


про перетренованість і імуносупресію

Крім нестачі сну мова йде про недовідновлення запасів глікогену, м'язових волокон, пошкоджених іонами кальцію, електролітів (калій, кальцій, натрій, магній), інтенсивно витрачаються в процесі тренування, і інших нутрієнтів. Перевтома небезпечна тим, що викликає імуносупресію – придушення роботи імунної системи. Це відбувається, знову ж таки, через брак енергії і нутрієнтів, які організм змушений задіяти не в імунних (як в нормальному стані), а в відновних процесах.

У стані перевтоми організм може перебувати тривалий час без втрати продуктивності, особливо якщо цей стан маскується прийомом стимуляторів (передтренувальні комплекси, кофеїн). Однак у цьому випадку для підтримки функціоналу організм змушений форсувати роботу практично всіх своїх систем, наприклад – активно виділяти андреналін, кортизол, підвищувати активність симпатичної нервової системи, знижуючи активність парасимпатичної.

Швидкість настання наслідків перетренованості залежить від віку, об'єктивного стану здоров'я, вроджених особливостей метаболізму та інших параметрів. Це третій стан організму, що характеризується порушенням роботи регуляторних систем (ендокринна, імунна, нервова і т. д). Результат – виникнення патологій. Вихід з цього стану займає місяці, можливі критичні порушення, назавжди закривають дорогу в професійний спорт.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації