СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо їдять марафонці перед забігом?


Ми запитали у елітного бігуна, дієтолога і тренера, як вони "заправляються" для подолання марафону.


Датан Ритдженхейн, елітний бігун:


Перед змаганнями: за кілька днів до пробігу, я намагаюся є більш легкі страви та закуски замість одного великого прийому різноманітної пиши.

Ранок перед стартом: зазвичай я їм білий рис з молоком і корицевий цукром (моя мама раніше робила цю страву для мене, коли я був дитиною), або просто булочки, якщо я не можу знайти рис. Також випиваю кілька чашок кави за три-чотири години до старту.

Під час марафону: я п'ю ізотонік і воду на дистанції і беру Гелі PowerGel, змішані з водою на пунктах харчування спортсменів.

Після марафону: зазвичай я волію гамбургер.


Лорен Антонуччі, Дієтолог:


Перед змаганнями: за кілька днів до марафону, я обов'язково зберігаю на високому рівні споживання вуглеводів. Зменшую звичні порції білків, овочів і салатів. Я солю свою їжу без оглядки, особливо за два дні до забігу. Напередодні ввечері, я їм пасту з соусом марінара, хліб і дуже маленьку порцію салату або млинці з фруктами і яйцями (якщо паста-це не варіант). Перед сном я вживаю невелику миску пластівців з молоком, або крекери або батончик мюслі.

Ранок перед стартом: люблю булочки з маслом з мигдального горіха, нарізаний банан і півчашки кави—але не більше того. Я вже заправлений для пробігу до ранку перед стартом. Я п'ю багато води (більшу частину 700 мл пляшки) на сніданок і на довершення за 5 - 10 хвилин перед стартом вживаю Гель з великим вмістом вуглеводів, або рідкі електроліти, якщо жарко і волого.

Під час марафону: я покладаюся у великій мірі на спортивні напої—я пристойно потію і тому хочу отримати рідину, вуглеводи і солі в одному джерелі. Я намагаюся брати спортивні напої, принаймні, кожні 5 -7 км, а також додаю енергетичні гелі за необхідності.

Після марафону: я впевнений, що організму потрібен білок і вуглеводи як можна швидше—таке поєднання може дати відновлюючий напій або коктейль.


Елеонора Еванс, Тренер


Напередодні ввечері: моя оптимальна вечірня вечеря перед марафоном включає в себе страву лосося зі свіжими зеленими бобами і коричневим рисом. Коли я їжджу на змагання, я завжди перевіряю ресторани у місці старту на наявність цієї страви в меню.

Ранок перед стартом: я повинна випити кави (принаймні, дві або три чашки) і їм банан, запашні вафлі з парою чайних ложок фруктового джему або меду, або тости з арахісовим маслом.

Я зазвичай споживаю все це протягом 30 хвилин після пробудження. Багато часу проходить (іноді три-чотири години) між тим, коли ви встаєте і коли ви починаєте свій марафон, так що я приношу з собою додаткову порцію бананів, крекерів і вафель та кава у склянці на винос. За ранок я також п'ю приблизно 800 мл води. Приблизно за 10 хвилин до початку марафону, я ковтаю пачку Гелю з електролітами.

Під час марафону: спочатку п'ю тільки воду з невеликих одноразових пляшок. З собою у мене 4 упаковки з енергетичними гелями (два з них з кофеїном). Зазвичай я використовую один гель на кожну годину дистанції. При цьому я використовую першу упаковку гелю без кофеїну, а потім чергую. На одних пунктах харчування я беру склянку з водою, на інших енергетичний напій.

Після марафону: я голодна і можу з'їсти все, що завгодно. Я з задоволенням їм булочки і банани, які пропонують на більшості марафонів, але моя найбільша нагорода після марафону - це відмінна м'ясна вечеря!
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації