СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕ


Що таке синтетичний естроген?


Естроген - жіночий статевий гормон, який виробляється гіпофізом представниць прекрасної статі. Грецькою мовою слово "естроген" так і означає - яскравість. Коли в жінці кількість естрогену вище рівня гормону тестостерону, особливо виділяються такі риси як жіночність, енергійність, спокусливість. Естроген позначається і на зовнішніх даних спокусників. Округлі стегна, розкішні груди, плавні лінії талії - все це справа рук естрогену. Видів гормонів естрогенів дуже багато - найпоширенішими з них є естрон, естрадіол, а також гормон естріол.

Естрогени беруть участь у різних біохімічних процесах, що протікають в організмі. Від цього гормону залежить функціонування жіночих статевих органів - матки, чутливість піхви, здатність до овуляції, розвиток молочних залоз, пігментація сосків. Саме рівень естрогену впливає на циклічність менструальних кровотеч. Естрогени беруть участь у синтезі білка, формуванні крові, ліпопротеїдів і навіть холестерину. Від їх кількості залежить тонус мускулатури, баланс рідини в тканинах. Менопауза викликає зниження естрогенів, а це призводить до атрофії статевих органів.

Занадто велика кількість естрогенів здатне викликати захворювання молочних залоз. У чоловіків, наприклад, розвивається гінекомастія. У кожної людини є індивідуальний рівень гормону естрогену.

Синтетичний естроген – це жіночий гормон, який був отриманий штучним шляхом. Найчастіше це рослинні препарати, які являють собою аналог естрогену. Всі існуючі естрогени можна розділити на групи:


• природні естрогени як естрадіол;

• ефіри (естропіпат);

• синтетичні естрогени (до них відноситься етинілестрадіол, а також препарат местранол і квінестрол);

• інші штучні структури (дієнестрол, гексестрол, хлоротріанізен і багато інших).


Синтетичні естрогени використовують в тих випадках, коли спостерігається дефіцит гормонів в крові. Багато спортсменів вважають, що достатньо одного лише тестостерону для нормального функціонування організму. Однак щоб відбувався ріст м'язів, потрібен і естроген. Тільки збалансоване поєднання всіх статевих гормонів може сприяти здоровому розвитку організму людини.


Як одержують синтетичний естроген


Синтетичний естроген отримують за допомогою процесу синтезу. Відбувається це в спеціальній науковій лабораторії. На відміну від синтетичних гормонів натуральний естроген добувають з біо-матеріалу – це може бути сеча тварин або організм вагітного коня. Інша група натуральних естрогенів видобувається з рослин (соя, боби), але вчені встановили, що подібні речовини не можуть дати людському організму необхідну кількість естрогенів. Ось чому ці естрогени уступають синтетичним аналогам, котрі надають більш потужний і дієвий ефект.


Позитивні властивості синтетичних естрогенів


До позитивних властивостей естрогенів можна віднести:


• нормалізація гормонального фону і балансу (часто використовують кломіфен та тимоксифен);

• поліпшення синтезу білка;

• поліпшення статевої активності;

• нормалізація обміну речовин;

• тонізація всього організму і центральної нервової системи.


Побічні ефекти


Синтетичні естрогени, як і інші препарати, що володіють побічними ефектами - найчастіше вони дають про себе знати у разі передозування або неправильного курсу. До негативних ефектів можна віднести:


• нудоту;

• неприємні відчуття в організмі;

• апатію;

• погіршення апетиту і пригнічення обміну речовин;

• при передозуванні і збільшеній кількості естрогенів можлива гінекомастія у чоловіків (збільшення молочних залоз);

• використання естрогенів не за призначенням може збільшити фемінізацію чоловіків і жінок (у разі невірно складеного курсу чоловік може почати набирати вагу по жіночим ознакам, тобто навколо стегон і в абдомінальній зоні);

• у жінок можлива багато плодова вагітність.


Важливо знати! В організмі спортсмена повинен бути присутнім гормональний баланс, ось чому однаково важливий як тестостерон, так і естроген. При дефіциті жіночого статевого гормону рекомендують приймати синтетичні естрогенні препарати.


Кломід


Кломід є статевим гормоном, а саме синтетичним естрогеном. За своєю формулою він дуже схожий на натуральний жіночий гормон естроген. Найчастіше цей препарат призначають для після курсової терапії, чия мета - відновлення гормонального балансу після прийому анаболічних стероїдів.


Тамоксифен


Тамоксифен за своєю дією схожий з естрогеном, впливаючи на органи і організм в цілому, ендометрій, кістки, тканини. Його часто використовують як протипухлинний препарат. А в бодібілдингу тамоксифен приймають в якості препарату для ПКТ.


Местранол


Местранол є ще одним синтетичним аналогом жіночого статевого гормону. Його приймають разом з прогестероном в цілях лікування безпліддя. Можлива багато плодова вагітність, тому важливо постійно контролювати рівень гормонів в крові.


Синестрол


Синестрол відноситься до гормонів естрогенів, хоч і відрізняється від них за будовою. Часто використовується для лікування раку молочної залози у дорослих жінок. Поширений у вигляді розчину, необхідного для ін'єкційного введення.


Хлоротрианізен


Хлоротрианізен - синтетичний естроген, який володіє протизапальною дією. Використовується в медичних цілях під час гормональної терапії для лікування раку простати, а також різних пухлин.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації