СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗастосування препарату кленбутерол


Щоб прискорити жироспалювання, можна використовувати різні препарати. Чи безпечно це? Зараз ми розповімо про застосування кленбутеролу для «сушки» і схуднення. Подібно стероїдам, кленбутерол надзвичайно популярний в світі бодібілдингу. Він використовується культуристами на кінцевій стадії «сушки» перед змаганнями. Тому не дивно, що цей препарат відомий і серед спортсменів-любителів. Деякі люди залишають позитивні відгуки про препарат, тоді як інші кажуть, що не так вже він і хороший як жироспалювач (та ще й шкідливий для серця). Хто ж правий? Чи доцільне застосування преперату кленбутерол для «сушки» і схуднення? Чи корисний він для дівчат і чоловіків? Які у нього є побічні ефекти? Давайте розберемося.


застосування препарату кленбутерол для сушки і схуднення

Що таке кленбутерол?


Кленбутерол є потужним стимулятором, який збільшує швидкість метаболізму і спалювання жиру. Він продається під різними найменуваннями, такими як Дилатерол, Спіропент і Вентипульмін, але більшість людей називають його просто "клен".

Кленбутерол був розроблений в 1970-х роках, як ветеринарний препарат для лікування респіраторних захворювань у коней та інших тварин. Він має бронходилатируючу дію, тобто розслабляє м'язову стінку бронхів, полегшує дихання.

Протягом короткого часу кленбутерол також продавався в якості носового противозастойного засобу і препарату проти астми. Він як і раніше використовується в якості протиастматичних ліків в деяких країнах, але більшість з них переключилися на більш безпечні і більш ефективні альтернативи.

Яким же чином препарат, призначений для збільшення працездатності коней, почав використовуватися в бодібілдингу для схуднення?

Отже, кленбутерол зв'язується з рецепторами, що реагують на адреналін в організмі (активізуючи спалювання жиру), але його дія цим не обмежується.

Препарат також зв'язується з м'язовими клітинами і стимулює синтез м'язового білка, тому він допомагає зберегти м'язи під час «сушки».


Чому люди приймають кленбутерол?


Більшість людей приймають кленбутерол з наступних причин:


1. Щоб поліпшити спортивні результати.

2. Щоб швидше втрачати жир, зберігаючи м'язи.


Триває дискусія про те, чи підвищує цей жироспалювач фізичну продуктивність, але на даний момент більшість досліджень вказують на відсутність такого ефекту.

Однак немає ніяких сумнівів в тому, що "клен" прискорює втрату жиру.

Вчені підтвердили, що кленбутерол підвищує швидкість метаболізму і стимулює спалювання жиру, і, хоча він не є стероїдом, дослідження показують, що він активізує синтез м'язового білка. Тому застосування препарату допоможе зберегти суху м'язову масу під час дієти з обмеженою калорійністю.

Ось чому кленбутерол так популярний серед культуристів. Деякі навіть стверджують, що його анаболічний ефект настільки потужний, що препарат підсилює ріст м'язів, але наукою це не підтверджено. Наскільки потужний його ефект як жироспалювача? Це питання поки є спірним.

Багато культуристів стверджують, що кленбутерол збільшує рівень базального метаболізму (основного обміну або BMR) приблизно на 10%. Дослідженнями ця цифра не була ні спростована, ні підтверджена. Тим не менш, як показує досвід, вона, швидше за все, відповідає дійсності.

Це підводить нас до критики препарату – адже враховуючи можливі ризики для здоров'я (про які ми поговоримо далі), збільшення BMR на 10% не так вже і велике.

Припустимо, ви накачаний чоловік і ваш BMR досить високий, наприклад 2200 ккал в день. Прийом кленбутеролу збільшить ваш BMR приблизно на 220 ккал, що приведе до додаткової втрати не більше 0,25 кг жиру в тиждень. Крім того, схема застосування препарату така, що його не потрібно вживати протягом більше 4-6 тижнів поспіль, так як організм звикає до «клену», в результаті чого знижується його ефективність.

Таким чином, курс кленбутеролу допоможе вам спалити всього близько 1,5 кг жиру, і то, якщо ви будете максимально дотримуватися дієти. Або ви можете просто не вживати препарат і продовжити "сушку" / схуднення на кілька тижнів, щоб домогтися такого ж ефекту і не турбуватися про потенційні побічні ефекти.

Чи безпечний кленбутерол?
Більшість досліджень кленбутеролу було проведено на тваринах, тому достеменно невідомо, як він може вплинути на людину. Однак препарат небезпечний, тому в багатьох країнах він не схвалений для чоловіків і для жінок.


Ось перелік можливих побічних ефектів:


 • нудота;
 • нервозність;
 • запаморочення;
 • сонливість;
 • сухість у роті;
 • почервоніння обличчя;
 • головний біль;
 • печія;
 • збільшення потовиділення;
 • безсоння;
 • запаморочення;
 • м'язові спазми;
 • блювота;
 • біль у грудях.

Різні люди по-різному реагують на хлор, але у більшості з них, виникнуть принаймні деякі з перерахованих вище проблем. Ось ще що відомо про препарат...


Кленбутерол може негативно вплинути на серце


Найпопулярніше питання про побічні ефекти кленбутеролу: чи Впливає він погано на серце?» На жаль, так.

По-перше, оскільки «клен» є потужним стимулятором, він може підвищувати кров'яний тиск і підтримувати його на такому рівні протягом тривалого періоду часу.

Це, в свою чергу, може збільшити ризик гіпертрофії лівого шлуночка, патології, яка полягає в потовщенні стінки лівої камери серця. Гіпертрофія є одним з факторів розвитку серцевих захворювань, а також асоціюється з підвищеним ризиком розвитку аритмій і раптової смерті.

На жаль, оскільки не було якихось довгострокових досліджень використання кленбутеролу людьми, не відомо, які дозування або яка тривалість прийому може призвести до подібних наслідків.

По-друге, є докази того, що кленбутерол може вбивати клітини серця, що, звичайно ж, збільшує ризик серцевих захворювань. Варто відзначити, що в цих випадках піддослідні приймали великі дози кленбутеролу (в кілька разів вище, ніж використовується для сушки«). Однак більш низькі дози теоретично теж можуть пошкодити серце, хоча поки наука не готова дати відповідь на це питання.


Кленбутерол погіршує сон

Ми вже згадували, що кленбутерол є потужним стимулятором. Він не тільки покращує метаболізм, але і затримується в організмі набагато довше, ніж більш м'які препарати, такі як кофеїн та ефедрин.

Зокрема, експерименти показують, що кленбутерол може залишатися в крові до 24-26 годин, саме тому він може негативно вплинути на сон.

У деяких людей стимулятори виводяться з організму швидше, ніж у інших, що дозволяє їм приймати «клен» вранці і добре спати вночі, але навіть у них можуть з'явитися проблеми в якийсь момент під час курсу.

З огляду на той факт, що більшість людей не сплять достатню кількість часу, вживання препаратів, які погіршують ситуацію, є не кращим рішенням для здоров'я і самопочуття.

Кленбутерол виснажує запаси калію
Наявні дані свідчать про те, що кленбутерол може призвести до виведення великих кількостей калію і таурину з організму.

Калій відіграє важливу роль в скороченні м'язів і функціонуванні серця, а таурин допомагає запобігти м'язовим судомам.

Це пояснює, чому кленбутерол може викликати серцеві патології і м'язові судоми.


Чи легальний кленбутерол?

Так, кленбутерол можна купити в аптеці в Україні. Він доступний у вигляді сиропу і таблеток. Однак виробники спортивного харчування не можуть включати його в свою продукцію.

Крім того, кленбутерол заборонено практично в кожному виді спорту, оскільки він може поліпшити спортивні результати і вважається допінгом.

Більшість розвинених країн також заборонили використовувати «клен» при годуванні худоби, так як він може потрапити в м'ясо. Приміром, кілька років тому на Кубку світу серед юніорів, який проходив у Мексиці, у молодих футболістів виявили кленбутерол в сечі, хоча вони не використовували допінг.


Висновок


Кленбутерол допоможе вам швидше втрачати жир і зберегти м'язи під час «сушки» (але, швидше за все, не покращить ріст м'язової маси).

"Клен" можна легко купити в аптеці, тому він став одним з найпопулярніших препаратів для «сушки». Проте він не такий ефективний, як стверджують багато продавців.

У кращому випадку ви отримаєте 10-відсоткове збільшення базового рівня метаболізму, що, безумовно, допомагає в жироспалюванні. Але ви можете просто ходити протягом години, щоб досягти такого ж ефекту.

Швидше за все, "клен" набагато гірше для вас, ніж більш м'які стимулятори, такі як кофеїн і ефедрин. Дослідження переконливо свідчать про те, що він збільшує ризик серцевих захворювань, особливо при застосуванні у високих дозах. При прийомі кленбутеролу часто спостерігаються передозування. Препарат може призвести навіть до смертельного результату, якщо приймати його занадто багато або занадто довго.

Тому тримайтеся подалі від кленбутеролу.

Ризики прийому препарату набагато більші, ніж його переваги. Повірте, побудувати здорове і м'язисте тіло можна і без "клена".
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації