СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВправи з обтяженнями чи без?


Останнім часом став помічати, що спортсмени розділилися на дві категорії: силовики, які працюють з «залізом» і люди, які займаються воркаутом, тобто виконують вправи з власною вагою без обтяжень. За ким правда? Перш ніж розбиратися в перевагах того чи іншого методу тренувань, хочу звернути вашу увагу на те, що я знаю людей, які чудово поєднують всі способи тренувань і при цьому мають спортивне атлетичне тіло.

Почнемо з вправ без застосування обтяжень. Основними вправами з власною вагою вважаються віджимання від підлоги та на брусах, підтягування, присідання. Чи ефективні ці вправи? Так, ефективні, якщо мова йде про початкові рівні підготовки. Якщо ви вже фізично підготовлені, то можна застосовувати обтяження. Але, справа не тільки в підготовці та обтяженні, справа в інтенсивності тренувань.

Припустимо, ви з власною вагою підтягуєтесь 12 раз, інша людина підтягується теж 12 раз, але з підвішеною до поясу гирею, а навантаження для кожного виходить однакове. Одному й іншому важко.

Звідси висновок: вправи з власною вагою також ефективні, як і вправи з обтяженнями. Питання підготовки та інтенсивності. Візьмемо, наприклад, вправи з власною вагою для жінок.

Жінкам досить ускладнити вправи та обтяження не потрібно. Наприклад, віджимання від підлоги без упору на коліна, а з упором на носки (класичні віджимання). Вже важко. Але якщо вам і так легко, вперед за гантелями. До речі, чоловікам за гантелями і штангою доведеться йти набагато раніше, так як приблизно через пару місяців при правильному розвитку вільних ваг вже не буде вистачати.


Всі вправи без обтяжень можна ускладнювати?


Звичайні віджимання і присідання занадто прості вправи і практично відразу їх доведеться ускладнювати. Звичайно, у випадку з віджиманнями ускладненням буде віджимання на одній руці, а у випадку з присіданнями ускладненням буде присідання на одній нозі. Але проблема в тому, що віджимання на одній руці і присідання на одній нозі дуже травмо небезпечні.

У першому випадку страждають плечі, у другому коліна і низ спини. Тому ці вправи програють силовим вправам: жиму штанги від грудей і присіданням зі штангою. Природно, що багато вправ можуть бути небезпечними, але в даному випадку ускладнювати віджимання і присідання краще через обтяження.

Вибирайте безпечні та ефективні вправи, найбільш відповідні вам по інтенсивності навантажень. А взагалі, тренування без правильного харчування ніщо.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації