СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКращі вправи на ноги


Сьогодні ми торкнемося теми розвитку грудних м'язів. Скільки інформації зараз можна знайти про вправи для грудей, просто диву даєшся. Це одна з найпопулярніших тем з бодібілдингу. Який попит, така і пропозиція, як говориться. Давайте розберемося, які ж вправи найкращі для росту м'язів грудей.

Грудні м'язи умовно поділяють на 3 частини (верх, низ, середина). Всі три частини формують одну великий грудний м'яз, але є ще кілька м'язів нерозривно пов'язані з грудьми:

 

  • Верхня частина
  • Середня частина
  • Нижня частина
  • Діафрагма
  • Міжреберні м'язи
  • Зубчасті м'язи

В цілому вся грудна група м'язів дуже масивна, і вимагає великого обсягу тренувань для її розвитку. Переходимо до вправ.

 

Вправи для розвитку верхньої та середньої частини грудей (базові)

 

Чому я поєднав верхню і середню частини? Тому що, для їх тренування застосовуються одні і ті ж вправи. Немає сенсу розділяти.

 


Зауважте, тут немає класичного жиму лежачи на горизонтальній лаві, оскільки він робить акцент лише на нижній частині грудних, а жим на похилій лаві навантажує практично всі груди, за винятком самого низу.

Справа в тому, що будова м'язових волокон грудних така, що саме жим на похилій лаві чудово тренує всі груди. Саме розвинений верх торсу створює потужний вид. Ще один плюс «верхніх» вправ — це зниження навантаження з тріцепса і збільшення навантаження на грудні, але при цьому збільшується і навантаження на передні дельти.

 

Вправи для розвитку нижньої частини грудей (базові)Як бачите, ці вправи виключно на низ грудей, а в поєднанні з раніше зазначеними вправами тренуються всі груди. Плюс «нижніх» вправ – це зниження навантаження на передніх дельтах.


Додаткові вправи для розвитку грудних


В якості додаткової розтяжки і опрацювання можна використовувати наступні вправи:


  • Розведення тросів на блоці лежачи на похилій лаві (кросовер)
  • Зведення тросів на блоці стоячи (кросовер)
  • Пуловер з гантелями лежачи на горизонтальній лаві (зубчасті м'язи)

Пам'ятайте, що додаткові вправи бажано виконувати, маючи хороший м'язовий фундамент. Якщо ви тільки почали займатися, то краще дивитися в бік базових вправ з вільними вагами (штанги, гантелі).


Приклад тренування на груди

Завжди починайте з базових вправ, тим більше, якщо це стосується великих м'язових груп, таких як груди. Обсяг роботи теж повинен бути істотним.Висновок:


Нагадаю, що грудні дуже великі м'язи і для їх росту необхідно постійно прогресувати. Або збільшувати ваги без зниження техніки виконання, або збільшувати обсяг роботи — більше підходів з робочою вагою. А краще і те, і інше + харчування, відновлення, сон — безумовні фактори м'язового росту.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації