СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке функціональне тренування?


Про появу і розвиток функціональних тренувань згадуються ще в Стародавній Греції: воно застосовувалося при підготовці атлетів, що змагалися в бігу, метанні снарядів. Пізніше потенціал цього комплексу тренувань для розвитку рівноваги, витривалості та вибухової сили активно використовували у своїй підготовці спортсмени: велогонщики, лижники, легкоатлети, плавці, байдарочники, ковзанярі, футболісти і представники інших видів спорту – як індивідуальних, так і командних.

Згодом функціональні тренування з професійних програм підготовки спортсменів оформилися в популярний напрямок фітнесу.

Користь функціонального тренінгу для звичайної людини теж є: він дозволяє відпрацювати ті рухи, які ми робимо в повсякденному житті, зміцнити опорно-руховий апарат і серцево-судинну систему.


що таке функціональне тренування

Ми присідаємо, коли піднімаємо щось з підлоги або встаємо з низького табурета. Ми штовхаємо руками двері під'їзду, коли виходимо на прогулянку. Ми балансуємо на бордюрі, намагаючись безпечно обійти калюжу. Ми піднімаємо дітей і важкі покупки. Здійснюючи ці рухи, ми задіємо відразу кілька м'язових груп, дістаючи навіть найглибші м'язи-стабілізатори, які важко цілеспрямовано прокачати на кардіо, силових та інших тренуваннях. Функціональний-значить, пов'язаний зі щоденною діяльністю.


Чому функціональні тренування корисні для кожного


Функціональний тренінг розвиває координацію


Під час тренувань опрацьовуються великі, видимі м'язи, а також дрібні м'язи-стабілізатори, які відповідають за стійкість, рівновагу і красу наших рухів.

Вправи виконуються з власною вагою або вільними вагами. Це дозволяє м'язам рухатися по вільній траєкторії, самим фізіологічним для них способом - як в житті, а не як в тренажерному залі.

Щоб підсилити ефект від заняття, використовують таке обладнання, як BOSU-платформа у вигляді пружної півсфери, Core-платформа або TRX-петлі.


Функціональний тренінг розвиває силу


Регулярні тренування функціонального характеру розвивають мускулатуру, роблячи м'язи більшими і сильнішими. Це відбувається завдяки силовим вправам і поступовому наростанню навантаження в роботі з вільними вагами. М'язи розвиваються, ростуть-збільшується їх сила.


Функціональний тренінг розвиває швидкість


Вправи під час функціональних занять виконуються в середньому і високому темпі, це робить тренування інтенсивним, надає рухам швидкісний, вибуховий характер і сприяє зростанню силових показників.


Функціональний тренінг розвиває витривалість


Завдяки високому темпу і аеробному навантаженні під час функціонального тренінгу регулярно збільшується частота серцевих скорочень, серце перекачує кров все більш ефективно. Це позитивно впливає на роботу серця і кровоносних судин, а також серцево-судинної системи в цілому, підвищує її витривалість.


Функціональний тренінг розвиває гнучкість


У функціональних тренуваннях використовуються багатосуглобові вправи. Це залучає в роботу всі групи м'язів, включаючи найглибші, розвиває гнучкість суглобів і мускулатури.


Функціональні програми для схуднення


Ефективність регулярних спортивних тренувань в тому, що вони допомагають витрачати калорії, а при тривалих аеробних навантаженнях використовують в якості джерела енергії накопичений жир, тобто сприяють жироспалюванню.

Бонус функціональних занять полягає в тому, що спалюючи запаси жиру, ви одночасно збільшуєте м'язову масу. Це змінює рельєф тіла, робить його більш підтягнутим і привабливим, а головне – дає можливість витрачати більше калорій в стані спокою. Це відбувається завдяки прискоренню метаболізму вже в посттренувальний час.


Чим відрізняються силові тренування від функціональних


Розуміючи під силовими тренуваннями такі напрямки, як пауерліфтинг та бодібілдинг, підкреслимо, що цілі функціонального тренінгу і силового відрізняються.


  • З допомогою силових тренувань спортсмени цілеспрямовано «будують тіло», накачуючи певні групи м'язів або конкретні м'язи.
  • У функціональних тренуваннях пріоритет – гармонійний розвиток мускулатури та злагоджена робота всіх груп м'язів, підвищення сили і витривалості, гнучкості тіла.

Відповідно, «інструменти» досягнення цих цілей теж різні.


  • Функціональний фітнес-це мікс з кардіонагрузки і силових вправ, він залучає в роботу всі групи м'язів комплексно, включаючи важкодоступні.
  • У силових тренуваннях працюють строго певні м'язові групи або навіть деякі м'язи ізольовано.

Майже всі тренування адаптуються для новачків з різним рівнем фізичної підготовки. Але особливістю функціонального тренінгу вважається його широка доступність для людей різного віку, статі і підготовленості.


  • Функціональний тренінг фізіологічний. Багатосуглобові вправи роблять навантаження щадить по відношенню до зв'язок і суглобів, навантаження на хребет низька, розвиненість м'язів-стабілізаторів знижує травматизм.
  • Для силових тренувань характерна робота «на межі», в стані напруги. Техніка виконання вправ повинна бути відточеною, а оцінка робочого навантаження-адекватною. Інакше виникає ризик травми.

Функціональні тренування

Одним з переваг функціонального напряму є різноманіття тренувань. Можна працювати з вагою власного тіла або обважнювачами (гирями, гантелями, м'ячами, млинцями від штанги, гумками і ін), а також використовувати додаткове обладнання (рухомі платформи, спеціальне взуття, стропи-петлі).

Це високоінтенсивний тренінг з вільними вагами і спеціальним гумовим амортизатором. В ході заняття опрацьовуються м'язи плечового пояса і ніг, тренується координація, поліпшується постава.

Вправи на TRX-петлях з використанням ваги власного тіла виконуються частково на вазі. Петлі дозволяють фіксувати в різному положенні руки і ноги, міняти траєкторію руху і зміщувати фокус на опрацювання різних м'язів.


Bootcamp


Це інтервальний Фітнес, що включає силові і функціональні вправи, в тому числі з обтяженням. Тренер уважно контролює техніку кожного учня, заняття максимально наближене до умов персонального тренінгу.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації