СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке ритм (каденс) бігу?


Ритм бігу - це термін, що означає цикл рухів у бігу. Виробники використовують різні способи вимірювання каденсу, або частоти кроків: від годин до спеціальних датчиків для кросівок, які синхронізуються з додатками для смартфонів.

крокомір

Ритм бігу - число кроків або переступання в хвилину. Крок реєструється кожен раз, коли стопа торкається землі, а переступання вважається, коли одна і та ж стопа торкається землі. Так що, це крок L-R-L-R, переступання це L-L або R-R. Одне переступання еквівалентно двом крокам. Без різниці, підраховуєте ви частоту кроків або переступання в хвилину, вам просто необхідно знати різницю між цими двома визначеннями.

Якщо пристрій, що зчитує ритм бігу показує цифри між 120 і 220, ви можете бути впевнені, що це значення кількості кроків за хвилину. Якщо показання лежать в інтервалі 60 і 110, значить, вам показується кількість переступання в хвилину. Загальноприйнятим оптимальним каденсом є 180 кроків в хвилину (90 переступань). Може виникнути дискусія на цю тему, оскільки каденс залежить від рівня бігуна, сили, темпу і поверхні.


Чому це важливо?


Якщо не існує точної відповіді на питання про оптимальний ритм бігу, чому це так важливо? Це окрема дискусія. Однак, як і інші змінні, пов'язані з зміною продуктивності бігу, частота кроків є тим параметром, яким можна маніпулювати. Якщо ви знаєте ваш типовий темп бігу, ви можете змінити ритм під час будь-яких пробіжок і подивитися, що відбудеться. З часом ви можете побачити, що інша частота кроків допомагає вам ефективніше тренуватися.


Визначення свого базового каденсу


Відправною точкою є визначення вашої базової частоти кроків. Ви можете зробити це, пробігшись у звичайному темпі і підрахувавши кількість кроків за 30 секунд. Простіше порахувати кількість візуальних контактів тільки однієї ноги з землею, протягом 30 секунд. Подвійте це число, щоб отримати частоту переступання в хвилину (подвоєння цього числа дозволить вам знати кількість кроків у хвилину). Також можна скористатися девайсами, про які ми розповіли на початку статті.
Інші статті по темі :Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації