СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКороткий чи довгий курс стероїдів, що вибрати?


Короткі курси - це цикли прийому препаратів тривалістю 2-3 тижні, за якими слідує аналогічний, або більш тривалий період відпочинку, пауза в прийомі препаратів. Плюсами таких курсів, на думку практикуючих їх атлетів, є низьке навантаження на гормональну систему, яке не дозволяє нанести шкоду виробленню організмом свого власного тестостерону.

Як наслідок, нібито, не буде обвалу результатів після курсу і буде постійний прогрес. Ще один, що випливає з нетривалого прийому препаратів момент - це зведені до мінімуму засоби і механізми, з допомогою яких організм перешкоджає довгому підвищеню рівня тестостерону. Справа в тому, що, як тільки в організм ззовні (екзогенно) починає надходити з препаратами тестостерон, та ще й у збільшених у порівнянні з природними, дозуваннями, то в організмі запускаються механізми придушення впливу цього гормону. Відразу ж падає вироблення лютенізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, що призводить до придушення власної продукції тестостерону. Потім з допомогою конвертації тестостерону в естрадіол, а так само за допомогою збільшення активності ГЗСС починають придушувати і загальні рівні цього гормону.

Короткий чи довгий курс стероїдів, що вибрати

В результаті ми маємо, з кожним тижнем, зменшення віддачі від прийнятих препаратів. І ось виникла теорія, що в короткому (2-4 тижні) курсах, такого не відбувається. Частково - це омана, тому що різке падіння рівня ФСГ і ЛГ (від яких залежить це саме вироблення тестостерону) відбувається відразу ж після 1 ін'єкції (наприклад, Сустанону), вже на першому тижні, а відновить організм рівні цих гормонів тільки через 3-4. Ось і виникає питання : а чи варта шкурка овчинки? Потрібно 2 тижні курсити, щоб потім 3-4 тижні відновлюватися? І це ми розглянули приклад з терапевтичною дозою - 1 ампулою сустанону за 3-4 тижні. А адже курси, хоч і пристосовані до короткої тривалості, складаються не з 1 ампули. І наслідки будуть трохи масштабнішими, ніж в описаному випадку. Тому аргумент про відносній безпеці коротких курсів для вироблення власного тестостерону, трохи сируватий і не відповідає дійсності.

Другий аргумент не на користь коротких курсів - це той факт, що за 2-3 тижні ви наберете дуже мало м'язової маси і за наступні 4 тижні ви в будь-якому випадку втратите частину її. Так, як відкат результатів присутній завжди. Це виражається або в зменшенні маси, або в пропорціях м'язів і жиру. А ось те, що організм не встигне повністю запустити механізми протидії високого рівня тестостерону в організмі - це факт, бо на це треба, при помірних дозах препаратів, термін більший, ніж 2-3 тижні. Отже, після коротких курсів на помірних дозах, відновлюватися організм буде менше, ніж після довгих (6-12). Це і є істотний плюс даного циклування прийому препаратів.

Наступні курси, 4-12 тижнів, представляються більш виправданими з точки зору ефективності, так як набір маси значний, а тривалість відпочинку, порівняно з тривалістю коротких циклів, збільшується ненабагато. Якби не присутність значних мінусів. Перше - це не тільки повне придушення власного вироблення тестостерону, але і запуск всіх механізмів придушення дії цього необхідного чоловікам гормону. Тобто відновлення після таких курсів займе не більше часу, але і буде супроводжуватися ще й додатковими стадіями. А повне відновлення, наприклад, сперматогенезу, з досягненням необхідних для зачаття дитини показників, займе від 3-4 місяців.
Друге - за 3-4 місяці відпочинку без будь-яких препаратів, ви втратите дуже багато.

Третє - побічні ефекти препаратів, що впливають більш тривалий час, завдають більшої шкоди організму. Це особливо актуально для тих, у кого гормональні препарати викликають більш сильну індивідуальну реакцію, або для тих, у кого є схильність до хвороб, що мають протипоказання до прийому гормонів. Якщо ж переносимість гормональних препаратів у вас гарна і найгірше, що у вас з'являється після декількох тижнів прийому препаратів - це деяке збільшення прищів (акне), незначна затримка рідини і не заважає нормальному життю підвищення лібідо, то довгі курси від 4-6 тижнів і більше - це кращий вибір для тих, для кого їх фізичні розміри і форма є важливою складовою життя.


Короткі підсумки


Якщо вам потрібно на короткий час і відносно невелику величину поліпшити фізичну форму та обсяги м'язів, і у вас підвищена чутливість до гормональних препаратів, то вам можна і бажано дотримуватися нетривалих, 3 тижні, циклів прийому помірних доз препаратів. Відпочинок після такого курсу має бути не менше 3-4 тижнів.

Якщо ж вам потрібно на тривалий час солідне для звичайної людини збільшення м'язової маси і ви не зазнаєте труднощів і побічних ефектів при прийомі препаратів, то цілком можете пробувати звичайні дозування (прийняті в бодібілдінгу) і курсити від 4-6 тижнів і більше. Не забуваючи, що через 4-6 тижнів, в залежності від дозувань препаратів, що вам буде потрібно для отримання подальших результатів від курсу, долати зростаючу протидію організму стороннього введення препаратів тестостерону. Буде потрібно прийом додаткових препаратів і збільшення дозувань вже прийнятих. Сподіваюся, що ці нехитрі пояснення допомогли вам розібратися в даних питаннях.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації