СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГриф для штанги


Гриф штанги - це універсальне обладнання для домашніх тренувань навіть без використання млинців. На початкових етапах фізичної підготовки він може використовуватися як чоловіками, так і жінками. Для подальшого прогресу, звичайно, буде потрібно задіяти обтяження. Щоб правильно вибрати даний спортивний інвентар, необхідно підібрати вагу грифа за призначенням.


Скільки важить гриф для штанги


Грифи бувають різними. Вони відрізняються між собою призначенням і технічними характеристиками: Довжина, діаметр і вага. Спортивний інвентар буває прямим або зігнутим. Перші підходять для виконання базових вправ і можуть використовуватися для присідання, тобто поміщається на плечі. Другі застосовують для тяги і утримується виключно в руках. Прямі грифи важать від 15 до 20 кг, але без урахування замків. Маса вигнутих набагато нижча і варіюється в межах 6-7 кг.


Які бувають грифи для штанги


Види грифів для штанги


Хромовані прямі грифи також діляться на кілька видів. Вони бувають олімпійськими, використовуються у важкій атлетиці, для занять пауерліфтингом, а також спеціальними для жінок. Для домашніх тренувань використовуються непрофесійні пристосування, що відрізняються від тих, які використовують спортсмени. Вигнуті також діляться на різні види, що відрізняються між собою формою. Щоб використовувати дане пристосування з користю для тренувань, необхідно знати особливості кожного.


Олімпійський гриф


головною особливістю пристосування є обертові втулки для млинців. Це дуже важливо для важкої атлетики, оскільки спортсменам потрібно виконувати ривки. На стрижні є насічки.


Олімпійський гриф

Параметри олімпійського грифа:


  • маса-20 кг;
  • замки-2 по 2,5 кг кожен;
  • діаметр у грифа — 2 см;
  • довжина-220 см.

Загальна вага грифа разом з замками дорівнює 25 кг.
Олімпійський гриф для жінок відрізняється від попереднього варіанту не конструктивними особливостями, а вагою і розміром. Маса грифа не 20, А 15 кг. довжина досягає 205 см, а діаметр дорівнює 2,5 см.
Гриф для пауерліфтингу


Також не має особливих конструктивних відмінностей від Олімпійського. Його довжина досягає 230 см, а діаметр майже 3 см (2,9). Вага аналогічний, тобто 20 кг. такий гриф здатний витримувати дуже великі навантаження. Треп-гриф шестикутна (гексагональна) форма грифа була розроблена для виконання станової тяги. Пристосування здатне замінити собою олімпійський різновид і дозволяє змінити навантаження на квадріцепси стегон. Коли спортсмен тримає такий гриф, це дозволяє уникнути компресійного навантаження на хребет.


EZ-гриф

 


вигнутий гриф використовується для виконання вправ на опрацювання мускулатури рук. Найбільше навантаження припадає на біцепси. Спеціальна форма дозволяє уникнути зайвого навантаження, що знімається з зап'ястя. Це значно спрощує техніку виконання. Такий гриф анатомічно комфортніший для суглобів.


Параметр:


  • маса-порівняно невелика (6,5 кг);
  • довжина - 120 см.

W-подібний гриф


W-подібний гриф

нагадує собою EZ-гриф і зовні і за своїми характеристиками, але має дещо інше призначення. Він розроблений спеціально для французького жиму, який дозволяє навантажити і опрацювати тріцепс. Крім того, з його допомогою потрібно виконувати різні вправи на передпліччя, біцепс.
Гриф з паралельним хватом також нерідко називається овальним. Він дозволяє атлетам триматися за штангу паралельним або нейтральним хватом, який забезпечує анатомічно комфортне навантаження на область передпліччя і біцепси. Подібний різновид може замінюватися W - І EZ - грифами, призначеними для опрацювання м'язів рук.


Універсальний гриф (домашні непрофесійні)


Зустрічається в самих різних лінійках домашнього обладнання. Прямий гриф дає можливість навантажити абсолютно всі м'язові групи. Технічні характеристики даного спортивного обладнання підбираються з урахуванням фізичної підготовки атлета. Його вага варіюється в межах 6-10 кг. чим краще рівень фізичної підготовки, тим більша вага береться. Його довжина варіюється від 125 до 200 см. він поступається за якістю професійним, але і коштує набагато дешевше. Це робить його ідеальним вибором для домашніх тренувань.


П-гриф


Один з найбільш нестандартних грифів. Завдяки П-подібній формі, що підсилює амплітуду руху під час виконання жиму лежачи. Цього, наприклад, неможливо домогтися тоді, коли використовують олімпійський гриф. Особлива форма дає можливість опускати руки нижче, що дозволяє сильніше розтягнути грудні м'язи. Це робить їх більш рельєфними, а також сприяє приросту обсягів.


П-гриф

Характеристика:


  • маса-20 кг;
  • довжина-225 см;
  • висота виступу-35 см.

Гриф з обертовими ручками цей різновид спортивного обладнання призначений для додаткової супінації і пронації тріцепсів і біцепсів. При підйомі інших видів грифа цього не домогтися. Завдяки обертовим ручкам всередині кілець за допомогою підшипників, кисті рук вільно рухаються. Принцип схожий з підняттям гантелей. Довжина такого грифа становить 120 см, а вага дорівнює 12 кг.


Гриф Хетфілда


Гриф Хетфілда

Дане пристосування отримало свою назву на честь пауерліфтера і важкоатлета Фредеріка Хетфілда. Саме він придумав цей різновид грифа. Хетфілд отримав травму плеча і не міг проводити тренування зі звичайним типом грифа. Це призвело до того, що він винайшов абсолютно нову конструкцію. Зміщений центр ваги дозволяє піднімати гриф з високим ступенем комфорту, безпеки, збільшує навантаження на квадріцепс. Відсутність тиску на плечі здійснюється за рахунок спеціальних валиків. Зсув центру ваги не перевантажує колінні і плечові суглоби. Вага пристосування варіюється від 35 і до 40 кг. його довжина дорівнює 225 см. це досить важкий гриф.


Грифи для штанги: прямий, гнутий, овальний. Який краще?


Кращі виробники грифів для штанги щоб придбати хороший гриф, необхідно вибрати не тільки тип пристосування, але і виробника.


IDOL Action


Компанія виробляє величезну кількість всіляких грифів. Особливої уваги заслуговують такі різновиди:


змагальний тип для пауерліфтингу під назвою Godzilla, що важить 20 кг і має діаметр 2,9 см;
Олімпійський з підшипниками масою 20 кг під маркою Tiger;
Олімпійський для жінок з підшипниками діаметрів 2,5 см вагою 15 кг.


Rogue Fitness


Американський виробник спортивного інвентарю, включаючи грифи. Він користується величезною популярністю у атлетів. Найбільшого поширення на території України отримав олімпійський гриф масою 20 кг і діаметром 2,85 см.


Кращі вправи з грифом

Нижче представлені і описані найефективніші вправи, що виконуються за допомогою спортивного інвентаря.


Присідання


Гриф розміщується на плечах. Він повинен лежати на трапеції, тобто трохи нижче області шийних хребців. Якщо вдома немає силової рами, використовувати млинці не можна. Нехтування даними попередженням може привести до серйозної травми плеча при ривку або підйомі. Дуже важливо дотримуватися правильної техніки безпеки. Незайвим буде користуватися допомогою помічника.


Випади


виконуються з грифом на плечовому поясі, а хват чергується перед собою. Спочатку виконують на одну ногу, а потім на іншу. Кількість повторень однаково для обох сторін. Можна урізноманітнити програму тренувань, роблячи випади назад або вперед, а також реверанс (скрестно). Це дозволяє м'язам не адаптуватися до однотипних навантажень і продовжити прогресувати.


Станова тяга


виконується при утриманні грифа середнім хватом, тобто на ширину плечей, перед собою. Вправа робиться зі згинанням колінного суглоба, коли таз відводять назад. Цей рух аналогічно присідань. Щоб полегшити завдання по утриманню ваги, використовують різнохват.

Є ще один варіант-тяга на прямих ногах, коли не виявляється навантаження на квадріцепси, більше залучаючи в роботу біцепси стегна.


Гудмонінг


Являє собою вправу на утримання грифа на плечовому поясі. Головне, роблячи нахил вперед, не допускати зміщення грифа на шию. Виконувати вправу слід на трохи зігнутих колінах, концентруючись на розтягуванні сідничних м'язів і біцепсів стегна. Характерною особливістю є відсутність великого навантаження.


Тяга до поясу


Тяга грифа в нахилі дозволяє тренувати м'язи спини і біцепси плечей. Коли виконують тягу, не можна допускати розгойдування корпусу. Це полегшує навантаження і знижує ефективність.


Жим лежачи


Виконується на стільцях або зручної лавки. Якщо відсутні стійки, навантаження повинно бути мінімальним. Альтернативним варіантом є допомога напарника.


Жим стоячи


Може виконуватися також і в положенні сидячи, коли спираються в спинку від стільця. Техніка дозволяє натренувати дельти. Її також можна чергувати з підйомом штанги перед собою.


Тяга до підборіддя


Виконується з вузьким хватом без розгойдування. Піднімають гриф до самого підборіддя. Вище не можна. Ліктями потрібно дотягуватися в стелю.
Французький жим в положенні лежачи


Французький жим лежачи


Щоб його було зручно виконувати, гриф тримають середнім хватом, тобто по плечах. Це дозволяє не допускати сильного розгойдування. Саме це є головною причиною того, чому використовується кривий, а не прямий гриф.


Підйом на біцепс


Згинання рук можна виконувати вузьким і широким хватом. Єдиним мінусом є те, що перешкодою для зворотного хвата може бути велика вага грифа.

Представлений комплекс розрахований на роботу з прямим грифом, що дозволяє навантажити абсолютно всі м'язові групи. Чоловікам слід віддавати перевагу Олімпійському грифу, а представницям прекрасної статі обладнанню легшому, тобто 15 кг і менше. Для тренування рук краще вибирати вигнуті варіанти.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації